Perjantain musailut

ketjuu syysperjantaihin!
40224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

"....sinä tarjosit vain salmiakkia, minä olin hölmö panin peliin koko elämän..".

Äänestä

"tule tyttö kyytiin,vaikka kotitalo myytiin..."

Äänestä
  • Onko tässä jokin salainen viesti?

    Äänestä

  • omamielipide kirjoitti:

    Onko tässä jokin salainen viesti?

    Ehkä tuo laulu on mukavampi kokea tuolla tavalla: https://youtu.be/GH6IEQIKAj8?t=54

    Äänestä

  • erther kirjoitti:

    Ehkä tuo laulu on mukavampi kokea tuolla tavalla: https://youtu.be/GH6IEQIKAj8?t=54

    Näyttäis siltä että Salkkarien Jiri Viitamäki (Mikko Parikka) karannu Moosen tiskiltä rumpukoneiston taakse ;)

    Äänestä

  • Ooksää entinen palstan rumin mies? Sekin ruukas johonki aikaan syöstä tänne peräjälkeen aika paljon linkityksiä

    Äänestä

  • Nyt tuotan pettymyksen. Olen nainen, eksyin tänne, fiilistellen musiikilla ja nautiskellen viiniä. En ruma mutten kauniskaan ja voin vannoa, että lisää on tulossa biisejä laidasta laitaan. Siitä puheen ollen tulikin mieleeni eräs kipale https://www.youtube.com/watch?v=xIz1wJ9KJJA

    Äänestä

Muistutti naamaltaan Martti Servoa (Jussi Kokkoko se oikeesti on) tuo alussa laulanut punamekko

Äänestä
  • gospelii? oot lahkoLAINEN? Mitä hihhulit tekee pettäjä palstalla hihhuloimassa. Akka linkeissäs on ukon näköinen mistä noita shemale duckfaceja löydät?

    Äänestä

  • Samaa mieltä. Kasvojen luusto on miehekäs. Maskuliiniset kasvot. Silmät pienet ja pistävän katseinen. Ei ruma mutta ei mikään kauniskaan. Hiukan miehekäs ja uskon että feminiiniset miehet kiinnsotuu hänestä koska hänen kasvotkin huokuvat maskuliinisuutta. Raskas musiikki kielii myös muutenkin maskuliinisuudesta.
    Kroppa muuten ihan oookoo. Vakoreisi ei kovin hot. Kyl tota panis. Ei se silti mikään kaunotar oo.

    Äänestä

  • säädbatruu kirjoitti:

    gospelii? oot lahkoLAINEN? Mitä hihhulit tekee pettäjä palstalla hihhuloimassa. Akka linkeissäs on ukon näköinen mistä noita shemale duckfaceja löydät?

    Körttiläinen lähinnä olen, emmikää umpielävä kristitty silti. Ja on tuo minusta aika komeaa kospeelia,löytyy monia helmiä kun jaksaa koko HB:n tuotannon kahloa läpi. Soitettaisipa radiossakin. Ei jaksa enää vähääkään nykyistä radiotarjontaa. Tulee radion ääressä istuskeltua ajoittain paljonki koska maataloushommat ja raktorin pukki. Täytyy sitten sammuttaa radio ja hyräillä mielessään jotain

    Äänestä

  • Sielunpuolikkaasi.

    Äänestä

Tämä biisi vielä edesmenneelle äidillineni. Hänen toivebiisinsä. Vieläkin ikävöin ja tätä kuunnellessa itku tulee. Hän kulkee aina mukana. Tänään jostain syystä kaipaan häntä todella paljon. https://www.youtube.com/watch?v=9msQ_rvv4fA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


salixis kirjoitti:

ketjuu syysperjantaihin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu