Oletteko samaa mieltä, että tuo ensimmäisen sukupolven möhkö oli se kaikista paras malli Cayennesta? Uudemmat omituisen näköisiä ja muotoilu tuntuu rauhattomalta.
Kuinka pitkään saadaan odottaa, että 2000-luvun vaihteen Porsche Cayenneista tulee klassikkoautoja joiden arvo kohoaa?
http://www.autosijoittaja.fi/2016/08/porsche-cayenne-maailman-kaunein.html
Kuinka pitkään saadaan odottaa, että 2000-luvun vaihteen Porsche Cayenneista tulee klassikkoautoja joiden arvo kohoaa?
http://www.autosijoittaja.fi/2016/08/porsche-cayenne-maailman-kaunein.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
Aika vain aika armoton katumaastureille ja kehitys näkyy selvästi kun vanhimmat näyttävät turhan möhkäleiltä.
pikkuvikoja kuin ladassa
Cayenne on ruma tötterö.
Millä itse ajelet?
Uudempi Cayanne on takavaloista kuin joku dacia. Todella epäonnistunut
Ensimäinen cayenne on auttamattoman vanhan näköinen ja ei sitä oikein kukaan ole pitkään aikaan katsonut että vau. Uusi on varmasti hyvä muttei sekään herätä ihmeempiä fiiliksiä ulkonäön puolesta. Macan taas on todella hieno. Eikä noita vanhoja cayenneja enää oikein moni halua kun on kalliita ylläpitää ja korjata ja niitä joutuu korjaamaan paljon. 15 tonnillahan niitä myydään ja samalla rahalla saa esim uuden dacia dusterin joka on jo lähes 20 vuotta vanhaa cayennea parempi kaikinpuolin. Cayennen kun meet bensana ostamaan niin siitä eroon pääsy ei ole sitä kaikkein helpointa hommaa. Tehokkaat autot kannattaa ostaa nykyään 4-sylinterisenä ja niilläkin kerkeää kivasti ja toki paremmin kun vanhoilla kasikoneilla.
Pitäkää turpanne kiinni olette vain kateellisia mutsillani on cayenne turbo s kyllä kulkee. Ps millä autoilla itse ajelette