Naisten sm-sarja tulokkaat

naiskiekko

Mitä mieltä naisten sm-sarjaan tulleista lupaavista junnuista? Vesa, Holopainen, Vainikka, Lehtimäki yms. Kaikki näköjään N18 maajoukkueen mukana. Tytöillä kumminkin ikää vasta 14-15. Vesa, Vainikka, Lehtimäki painaa Kuortaneen rosterissa yllättäen. Holopainen KalPan kakkos vitjassa Niskasen rinnalla ja tulostakin on näyttänyt tapahtuvan tilastojen perusteella. Mitä mieltä tälläisestä, itse en ole nähnyt kenenkään näistä pelaavan vielä tällä kaudella, onko muilla kokemusta?

2

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuustaitehtävä

      Vesa, Holopainen, Vainikka, Lehtimäki.

      Vesa parantanut luistelua paljon ja vaikka meno ei aina niin kaunista ole niin jos on tehokasta niin mikäpä siinä. Vaatii kuitenkin vähän muitakin rinnalle että näkyy pisteissä.

      Holopainen tekee maalit paikoista jos niitä joku saa järjestettyä eli näille on käyttöä kun maaleja ei liikaa tule kv-peleissä. Jos ei tukea tule rinnalta niin sitten voi olla vaikea yksinkään maaleja tehtailla.

      Vainikka kikkailee ja kikkailee. Jos tuo saadaan valjastettua joukkueelle niin voi auttaa molempia.

      Lehtimäki varmaan menisi nytkin myös SM-Lukossa hyvänä pakkina kuten viime vuonna Mestiksessä. Pisteitä tulee silloin tällöin, mutta mitään pistetulvaa tuskin SM-sarjassa on odotettavissa.

      Nuoria vielä kaikki ja kehityskelpoisia kaikki. Tuossa iässä ei ole helppo hypätä täyteen vauhtiin SM-sarjassa tai maajoukkuepeleissä.

    • kiekkotytöt

      Eiköhän hyviä tyttöjä kaikki ja pitkälle pääsevät...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      173
      22279
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      74
      9486
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7480
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      80
      6315
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      182
      5960
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      34
      4966
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4620
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      101
      4386
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      87
      2060
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      79
      1345
    Aihe