Naisten sm-sarja tulokkaat

naiskiekko

Mitä mieltä naisten sm-sarjaan tulleista lupaavista junnuista? Vesa, Holopainen, Vainikka, Lehtimäki yms. Kaikki näköjään N18 maajoukkueen mukana. Tytöillä kumminkin ikää vasta 14-15. Vesa, Vainikka, Lehtimäki painaa Kuortaneen rosterissa yllättäen. Holopainen KalPan kakkos vitjassa Niskasen rinnalla ja tulostakin on näyttänyt tapahtuvan tilastojen perusteella. Mitä mieltä tälläisestä, itse en ole nähnyt kenenkään näistä pelaavan vielä tällä kaudella, onko muilla kokemusta?

2

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuustaitehtävä

      Vesa, Holopainen, Vainikka, Lehtimäki.

      Vesa parantanut luistelua paljon ja vaikka meno ei aina niin kaunista ole niin jos on tehokasta niin mikäpä siinä. Vaatii kuitenkin vähän muitakin rinnalle että näkyy pisteissä.

      Holopainen tekee maalit paikoista jos niitä joku saa järjestettyä eli näille on käyttöä kun maaleja ei liikaa tule kv-peleissä. Jos ei tukea tule rinnalta niin sitten voi olla vaikea yksinkään maaleja tehtailla.

      Vainikka kikkailee ja kikkailee. Jos tuo saadaan valjastettua joukkueelle niin voi auttaa molempia.

      Lehtimäki varmaan menisi nytkin myös SM-Lukossa hyvänä pakkina kuten viime vuonna Mestiksessä. Pisteitä tulee silloin tällöin, mutta mitään pistetulvaa tuskin SM-sarjassa on odotettavissa.

      Nuoria vielä kaikki ja kehityskelpoisia kaikki. Tuossa iässä ei ole helppo hypätä täyteen vauhtiin SM-sarjassa tai maajoukkuepeleissä.

    • kiekkotytöt

      Eiköhän hyviä tyttöjä kaikki ja pitkälle pääsevät...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe