Päivän parhaat naurut

Tällä palstalla saa päivän parhaat naurut, kun huomaa aborttiväen yrittävän väittää "sivistykseksi" sitä, että suojattomia lapsia murhataan mukavuuraborteissa.

Hervottomat haluaisivat lisäksi olla sitäkin mieltä, että suojattomien lasten tappaminen ja äitien kyykyttäminen olisi "oikeus".

Aborttiväen kaksoispuhe on suoraan lainattu Orwellin dystopiasta 1984.
18153
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ehei. Suomessa ei kenelläkään ole oikeutta murhata lapsia. Joka muuta väittää, valehtelee.

1Äänestä
  • ei ne hätävalhees yhtään sen todemmaks muutu :)

    "Suomessa ei kenelläkään ole oikeutta murhata lapsia"

    Kyllä vaan, koska kaltaisesi mulkut on sen riistolain saaneet hövelien suvakkihyysä-päättäjien aivopestynä määkiessä joskus puoliväkisin läpi runnottua, ja uhrit on siellä 10 tuhannen vuosittaisissa tilastoissa. Siellä missä se omakin lapsesi on.

    1Äänestä

  • jankutavaan kirjoitti:

    ei ne hätävalhees yhtään sen todemmaks muutu :)

    "Suomessa ei kenelläkään ole oikeutta murhata lapsia"

    Kyllä vaan, koska kaltaisesi mulkut on sen riistolain saaneet hövelien suvakkihyysä-päättäjien aivopestynä määkiessä joskus puoliväkisin läpi runnottua, ja uhrit on siellä 10 tuhannen vuosittaisissa tilastoissa. Siellä missä se omakin lapsesi on.

    Heh heh. Taas joltain loppui argumentit, jolloin siirryttiin somasti solvauslinjalle :D

    Niin se käy.

    Äänestä

  • Niin, sinähän et näe mitään mulkkumaista lasten mukavuusmurhia ylistävässä ja siihen viekottelevassa kiihkoilussa ;) keltähän samojen (valheiden) jankkajalta tässä ne argumentit on loppunu.. jos niitä koskaan olikaan :D missä esim. viipyykään ne sun perustelus sille ettei abortissa tapeta mitään eikä ketään..?

    Äänestä

  • taaskosokeusiski kirjoitti:

    Niin, sinähän et näe mitään mulkkumaista lasten mukavuusmurhia ylistävässä ja siihen viekottelevassa kiihkoilussa ;) keltähän samojen (valheiden) jankkajalta tässä ne argumentit on loppunu.. jos niitä koskaan olikaan :D missä esim. viipyykään ne sun perustelus sille ettei abortissa tapeta mitään eikä ketään..?

    Kuka on kiihkoillut lasten murhista? No sinä tietenkin, ja aika mulkkumaiselta se kieltämättä kuulostaa.

    Kerro nyt edes missä kohtaa olen muka valehdellut.

    "missä esim. viipyykään ne sun perustelus sille ettei abortissa tapeta mitään eikä ketään..?"

    Abortissa ei tapeta lasta, vaan siinä estetään se, ettei synny lasta. Tässä on ISO ero.

    Äänestä

  • Niin, SINÄ kiihkoilet lastenmurhien puolesta, ja minä vastustan sitä.. sun mukaan siis on mulkkumaista suojella lapsia :) no ihan miten vaan..

    "missä kohtaa olen muka valehdellut."

    Lueppa nyt vaan niitä viestejäs...et taida olla ihan rehellinen ittelleskään jos et mitään valheita näe ;) huvittavaa muuten kuinka suollat todisteen heti seuraavassa lauseessa :D "Abortissa ei tapeta lasta," ..juupa juu ;)))

    "Tässä on ISO ero. "

    Ei MITÄÄN eroa. Sama paska eri paketissa, eikä haise yhtään paremmalta kaunistellussa kultakääreessäkään.

    Äänestä

Kuinka tämä jaksaa vuodesta toiseen. Juttunsa ovat niin älyttömiä että en juuri viitsi palstalla käydä. Hän on iskostunut tänne kuin tauti.

Äänestä

"Kuinka tämä jaksaa vuodesta toiseen. "

sinähän kiihkosakkeines haluisit tän koko sontatunkios pelkästään sairaan kalmanhönkäsen lässyti-"vertaistuen" ym. pro-murder feminatsien naurettavien propagandavalheiden levitykseen :D no edelleen vaan siellä märissä unelmissas...

"äitinsä pitäisi työntää hänet kohtuunsa"
"ainakin joskus abortti olisi ollut paikallaan. "

Sieltähän vasta niiin "tervehenkistä" urputusta taas tuleekin! Laitetaas taas talteen tääkin häpeällinen todiste jo syntyneisiinkin ulottuvasta kiihkoraivolla jylläävästä murhanhimosta!!

Äänestä
  • Joo, onhan se kaikki ihan vaan "asiallista" noissa sun sakkis vastauksissa, mm. verrata tautiin :D ei mitään halventavaa tietenkään!

    Äänestä

  • sitäsaamitätilaaa_ kirjoitti:

    Joo, onhan se kaikki ihan vaan "asiallista" noissa sun sakkis vastauksissa, mm. verrata tautiin :D ei mitään halventavaa tietenkään!

    Vertaile nyt ihan rehellisesti sinun ja muiden tekstejä täällä. Jos väität, ettei sun tekstisi sisältäisi vähintään kymmenen kertaa enemmän solvauksia kuin kenenkään muun täällä, niin väitänpä ettet ole rehellinen.

    Äänestä

  • bua-ha-haa kirjoitti:

    Vertaile nyt ihan rehellisesti sinun ja muiden tekstejä täällä. Jos väität, ettei sun tekstisi sisältäisi vähintään kymmenen kertaa enemmän solvauksia kuin kenenkään muun täällä, niin väitänpä ettet ole rehellinen.

    se on ihan vaan pelkästään sun mutumielipitees :) onhan se ennenkin nähty kuinka totaalisen sokee oot omilles ja sakkis suoltamille solvauksille.

    Äänestä

  • aijai.harmittaako <
    Onko tullut tehtyä kansalaisaloitteita viime aikoina.
    Sinun naurettavat aloitteesi ovat olleet yleisen naurun ja pilkanteon kohteena :D

    Äänestä

Onpa aloittajalla kummalliset naurunaiheet, ei voi muuta sanoa.
lisäksi ei ilkeä tunnustaa olevansa kansalaisaloitteiden takana.
Hänen kirjoitustyylinsä toisen aloitteiden allekirjoittajan kanssa on niin helposti tunnistettavaa että ei voi erehtyä.
Kyllä minuakin hävettäisi.

1Äänestä
  • Aborttiväki on sitten niin vekkulia.... Etkö huomaa, että aloituksessa viitataan Orwellliin ja hänen kuvaamaansa kaksoispuheeseen;)

    1Äänestä

  • OrjuusOnVapautta kirjoitti:

    Aborttiväki on sitten niin vekkulia.... Etkö huomaa, että aloituksessa viitataan Orwellliin ja hänen kuvaamaansa kaksoispuheeseen;)

    Viitataan kyllä, mutta ei aloitus ollut Orwellin kirjoittama.

    Äänestä

  • "ei ilkeä tunnustaa olevansa kansalaisaloitteiden takana."

    Niitä sun TODISTEITA mutuharhoilles kun ei vaan oo koskaan näkyny että täällä joku ois jonkun alotteen takana.

    Äänestä

  • bua-ha-haa kirjoitti:

    Viitataan kyllä, mutta ei aloitus ollut Orwellin kirjoittama.

    Ja upposi ;)

    Äänestä

  • Osui kirjoitti:

    Ja upposi ;)

    Täh?

    Joka tapauksessa aloittajan tekstin kyllä tunnistaa. Orwel ei muuta sitä asiaa miksikään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 31 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kaksoispuhe kirjoitti:

Tällä palstalla saa päivän parhaat naurut, kun huomaa aborttiväen yrittävän väittää "sivistykseksi" sitä, että suojattomia lapsia murhataan mukavuuraborteissa.

Hervottomat haluaisivat lisäksi olla sitäkin mieltä, että suojattomien lasten tappaminen ja äitien kyykyttäminen olisi "oikeus".

Aborttiväen kaksoispuhe on suoraan lainattu Orwellin dystopiasta 1984.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu