Ja myyn suolakurkkuja ja vodkaa lähinä. Vodka tulee vielä tiskin alta kun ei ole lupia tosin. Mutta kauppa käy hyvin. Monet ovat toivoneet että ottaisin itäautokirjallisuutta myös myyntiin?! Saa nyt nähdä otanko. Myyn myös tiivisteitä ja uretaania ja kohta kun alkaa sateet niin kysyntä yltyy aivan eri svääreihin kun nyt kuivalla kelillä. Skodahan on itäauto ja itäautokuski tykkää skeidasta.
Perustin kioskin skodaliikkeen pihaan
Niiiin
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Skodavitsikirjaa ei kannata ehkä ottaa myyntiin. Muuten hyvä idea!
Kaikenlaista kommari kervisiittaa lisäksi. Lippiksiä, t-paitoja ja mainoskyniä.
Venäläisiä aurinkolaseja ja lenin rintamerkkejä.
Olet tuleva menestyjä. Sinulla on selvästi asiat hyvin suunniteltu.
Paalausohjeita ja hinausapu mainontaa!
http://mvlehti.net/2016/09/24/maksa-950-euroa-alv-tasta-ruhtinaallisesta-voittajien-merkista-yritysta-on/ Tässä linkki myös sertifikaattiin jonka menestyvä yrittäjä tarvitsee. On muuten viikon hauskin juttu tuo mv lehden sepustus:)
Joo, luin kanssa tuon. Mutta oikeasti, tuo "sertifikaatti" -vedätys on ihan omaa luokkaansa kanssa. Varmasti skodakuskeille suunnattu.
Saako sieltä lehden testissä voittanutta autovahaa? Alkaa appelsiinipinta pian pykiä.
Kannattaa viedä koju mersuliikkeeseeen kun B mersut ja cla mallit tulevat vielä idempää ja kamalia kommari kärryjä.
Noh, skodakuskeilla ei ole rahaa, joten siinä mielessä ehkä huono paikka. Ne ketkä ovat toipuneet skeidan ostamisesta, eivät varmaankaan mene takasin skeidakauppaan. Ehkä tuo skeidaroina kannattaa myydä varaosaliikeen edessä? Myy samalla venäläistä kahvia ja kaalipullaa.