Kertokaa mikä toimii ja mikä ei kun kierrätte kirppareita? Ja jos joku mättää niin miten ratkaisisitte asian parempaan suuntaan?
Entäs myyjät, mitä mieltä te olette, mikä toimii, mikä ei?
Mitä kirppiskansa arvostaa?
5
156
Vastaukset 5
- prkletto
Mitähän jos lukisit tätä palstaa. Samoja aloituksia jatkuvasti. Kuka jaksaa vastailla jatkuvasti samoihin kyselyihin.
- tätämieltä
Se ärsyttää kun hintalaput puuttuu,tai pöydät on pölyn peitossa,siivottomassa kunnossa,tai täyteen ahdettu vaatteita,kokonainen vaatevuori vain kipattu pöytään.Ja sitten ne liian siistit,tarkoin harkitut muutamat esineet..tienaako niillä?Monipuolisuutta pitää olla.
- ViimeinenKertaKyllä
kauheat hinnat ärsyttää. Tänään käytiin hämeenlinnan suurkirpputorilla eikä mitään ostettu hintojen takia. Ihmiset ovat tehneet tuosta kirppishommasta bisnestä niin eipä tarvi niitäkään enään kierrellä.
- x6x5x4x3x3
Kirpparipöytien pitäjien asioita on tosiaan vatkattu täällä tuhkatiheään, mutta viimeksi käydessäni kirpparilla ärsytti suunnattomasti, kun eräs nainen parkkeerasi jatkuvasti kärrynsä sinne loosivälikköön. Eihän sinne päässyt muut ollenkaan. Sitten oli pari tätiä lapsilauman kanssa ja he eivät myöskään suostuneet lainkaan väistämään. Seisottiin vaan juoruamassa kaikkein ahtaimmassa paikassa, eikä lapsiakaan oltu opetettu väistämään.
Eikö voisi joskus ajatella muitakin? - fdgfhgjdhj
Tästä on tosiaan kirjoitettu ennenkin, hae ketjuja. Sanon nyt kuitenkin taas, että se ärsyttää, kun lakanoihin, pyyhkeisiin, kangaspaloihin ja muihin sellaisiin ei ole merkitty kokoja. Samoin jalkineissa ja vaatteissa saisi olla koot heti nähtävissä. Pahinta sellainen, että kääritään tiukkaan nyyttiin joku lakana, teipataan se pussiin, ja kotona vasta huomaa, että siinä on reikä keskellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2931185Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "2981085Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50938- 106899
- 101859
- 78853
- 108712
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2571Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11528