Jälleen kerran miljonääripääministeri Juha Sipilä jäi kiinni valehtelusta. Hän sanoi aikoinaan, että poliittisten virkanimitysten aika on ohi.
Eilen Sipilä pyörsi sanomansa ja kähmi Kelan johtoon kepuli Aaltosen.
SIPILÄ KÄHMI KELAAN KEPULAISEN AALTOSEN!
5
115
Vastaukset
Se nyt vaan sattumalta on ollut Kepun paikka viimeiset 62 vuotta. Ja nyt taas valittiin uusi eläkeelle siirtyvä johtaja. Ei tainnut löytyä nuorempia.
- Uudistamisen.aika
Sattumalta??? Systeemi on todella heikko, ellei mätä, kun vain yhdellä puolueella on jo yli 60 vuotta ollut monopoliasema. Kilpailu johtajan paikasta muiden hakijoiden kesken on poliittista lumetta, sillä paikka on aina etukäteen pedattu kepulle.
- Rinnekontallaan
Demareiden tuella. Demareiden hallituskiima saa heidän nuolemaan kepuperseitä.
- kuhasipilä
Aaltonen on 62-vuotias kehäraakki. Että sellaista kepulipeliä.
- Kummaa.menoa
Eikö sitä saatanan Sipilää saada jo lukkojen taakse rötöksistään ? Onko maassa enää rehellistä oikeuslaitosta vai onko Sipilä senkin ostanut hiljaiseksi ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1344615
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413253- 2372972
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442558- 361774
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271565Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411526- 221421
- 151418
- 221301