Rukousta TV:7n puolesta

Vaulikki

Alkakaamme kaikki rukoilemaan TV7:n puolesta, että Herramme Jeesus Kristus puhdistaisi tuon kanavan kaikesta eksytyksessä! Jeesuksen nimessä! Aamen! Kinasteleminen ja toisten syyttely ynnä kaikenlainen mollaus ei kannata. Se vain pahenentaa asioiden tilaa, ja siitäkös paholainen nauttii!
Rukous on meille annettu ase, voimakas ase pahuutta ja paholaista vastaan. Uskokaa se! Uskokaa jo viimein!
Rukoillaan TV7:n ohjelmista vastaaville henkilöille henkien erottamisen lahjaa! Se on tänä päivänä armolahjoista tärkein. Kaikenlaiset ihmeidentekolahjat eivät merkitse henkien erottamislahjan rinnalla mitään!
Ei se ihmeiden ja merkkien perässä juokseminen johda Taivastielle, mutta henkien erottamisen armolahjan avulla et joudu eksyksiin. Se on taattu!
Tänä päivänä jopa vanhat, vuosikymmeniä uskossa olevat helluntailaiset ovat joutuneet eksyksiin!!! Tätä on kauhistuttavaa seurata!!! Ja seurakuntien paimenet vain nukkuvat!

8

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ölkjnhbg

      En rukoile Putinin äänitorven puolesta.

    • HyväHyvä

      Erittäin aiheellinen kehotus aloittajalta.

    • arviointia

      Kiitos nim. Vaulikki aloituksestasi! Jatketaan todella rukousta, että kaikki menestysteologinen opetus kanavalta poistuisi. Eivät nuo terveeksi julistamiset ja positiiviset tunnustukset auta. Kyllä meidän on edelleen nöyrästi vain rukoiltava ja anottava, eikä käskettävä Jumalaa.

      • RahaRatkaisee

        Eipä sinne sitten mitään enää jäisikään.

        Kanavan tarkoitus on miellyttää katsojia jotka antavat runsaita rahalahjoituksia, joten ohjelmatarjonta muodostuu heidän mieltymysten mukaiseksi. Sinä olet ilmeisesti joko liian nuuka tai sitten liian köyhä.


    • gntt

      Jospa rukoiltaisiin ensin, että ottaisivat vastaan rakkauden Totuuteen.

    • Rukousrintama

      Paastoa ja rukousta Suomen puolesta TV7 tänään sunnuntaina 19.3. 2017
      klo 12-15 Mukana Paavo Järvinen ja Heikki Hilvo, lopussa ehtoollinen.
      Nyt kaikki yhdessä rukoilemaan!

    • Ingenjör_81

      Kyllä tämä on Jumalan mielenmukainen rukous. Ja monia on siirtynyt jo pois TV7n pauloista, mutta monet ovat yhä lumouksen vallassa. Herra armahda.

      • seiskalainen

        Mitä parempaa televisiokanavaa suosittelet sitten seiskan tilalle?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      226
      3312
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      59
      2817
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      24
      2446
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      18
      2441
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      72
      1924
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      84
      1840
    7. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1812
    8. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      19
      1795
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      91
      1652
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      965
    Aihe