Rukousta TV:7n puolesta

Vaulikki

Alkakaamme kaikki rukoilemaan TV7:n puolesta, että Herramme Jeesus Kristus puhdistaisi tuon kanavan kaikesta eksytyksessä! Jeesuksen nimessä! Aamen! Kinasteleminen ja toisten syyttely ynnä kaikenlainen mollaus ei kannata. Se vain pahenentaa asioiden tilaa, ja siitäkös paholainen nauttii!
Rukous on meille annettu ase, voimakas ase pahuutta ja paholaista vastaan. Uskokaa se! Uskokaa jo viimein!
Rukoillaan TV7:n ohjelmista vastaaville henkilöille henkien erottamisen lahjaa! Se on tänä päivänä armolahjoista tärkein. Kaikenlaiset ihmeidentekolahjat eivät merkitse henkien erottamislahjan rinnalla mitään!
Ei se ihmeiden ja merkkien perässä juokseminen johda Taivastielle, mutta henkien erottamisen armolahjan avulla et joudu eksyksiin. Se on taattu!
Tänä päivänä jopa vanhat, vuosikymmeniä uskossa olevat helluntailaiset ovat joutuneet eksyksiin!!! Tätä on kauhistuttavaa seurata!!! Ja seurakuntien paimenet vain nukkuvat!

8

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ölkjnhbg

      En rukoile Putinin äänitorven puolesta.

    • HyväHyvä

      Erittäin aiheellinen kehotus aloittajalta.

    • arviointia

      Kiitos nim. Vaulikki aloituksestasi! Jatketaan todella rukousta, että kaikki menestysteologinen opetus kanavalta poistuisi. Eivät nuo terveeksi julistamiset ja positiiviset tunnustukset auta. Kyllä meidän on edelleen nöyrästi vain rukoiltava ja anottava, eikä käskettävä Jumalaa.

      • RahaRatkaisee

        Eipä sinne sitten mitään enää jäisikään.

        Kanavan tarkoitus on miellyttää katsojia jotka antavat runsaita rahalahjoituksia, joten ohjelmatarjonta muodostuu heidän mieltymysten mukaiseksi. Sinä olet ilmeisesti joko liian nuuka tai sitten liian köyhä.


    • gntt

      Jospa rukoiltaisiin ensin, että ottaisivat vastaan rakkauden Totuuteen.

    • Rukousrintama

      Paastoa ja rukousta Suomen puolesta TV7 tänään sunnuntaina 19.3. 2017
      klo 12-15 Mukana Paavo Järvinen ja Heikki Hilvo, lopussa ehtoollinen.
      Nyt kaikki yhdessä rukoilemaan!

    • Ingenjör_81

      Kyllä tämä on Jumalan mielenmukainen rukous. Ja monia on siirtynyt jo pois TV7n pauloista, mutta monet ovat yhä lumouksen vallassa. Herra armahda.

      • seiskalainen

        Mitä parempaa televisiokanavaa suosittelet sitten seiskan tilalle?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4925
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      150
      4720
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      204
      4664
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      118
      4541
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3630
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2334
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2118
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1627
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      21
      1261
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      184
      1169
    Aihe