Puulevytuotteiden maahantuontiin erikoistuneelle yritykselle kylmä varastohalli paraatipaikalle. Ei taida olla merkittävää vaikutusta työllisyyteen. BioVirrat-hankkeen toimintamalli ei liene se, että ulkomailta tuodaan puuta metsien keskelle. Voiskos joku tuottajajärjestö älähtää?
Nicewood oy
25
4141
Vastaukset
- ervonkki
ei tänne mitään tuu. teen kaivosvaltauksen...
Onko sulta jotenkin pois ???
- Jätelautta
Määkin teen kaivoksen ja käynnistän Virtainpuolesta koneiston.
- jämpäri
Tehän ette tee hevonvittua kyllä jämpti on niin.
- Riiippi
Siehän oot ympäristön paskaaja,vie vittuun nuo edelliset.
- ruakale
Kyllä se on niin että tuolaiset taakaleet ei tee mitään muuta kuin leivästä paskaa se on nähty.
- eitänne
Vastustan loppuun asti ! ! !!
- peruspuu
Kyllä persujen pomo ja Virtain puolesta ry saa sen estettyä, täällähän on jo pitkät perinteet siitä ettei tänne siedetä uusia työpaikkoja ja yrittäjiä kaupungin puolesta, ja virtolaisten on syytä pitää vanhoista kunnon perinteistä kiinni.
- Kyrsääntynyt
Millois se kaivos alkaa toimintansa?
Sehän kauhialla kiertokirjepehmittelyllä ensin saatiin kuntalaiset kusetettua pehmeiksi ja sitten kun oltaisiin saatu suurtyöllistävä täysin nykyaikainen jätelaitos niin iskettiin kaivosmerkit kankaaseen kuntalaisten nyökytellessä tyhminä että oikein tehty kyl nytte suomi pelastuu ja virrat liioilta paskoilta.
Vaan mites kävikään, oma koira purikin..
Jotta koskas se v...tun kaivos alkaa niitä työpaikkoja tuottamaan satoja ja taas satoja hä?- sähköosa
Virroilla asus tänään varmaa noin 20t henkeä jos kaupunki olis ees osan huolinu ja pitänyt niistä yrittäjistä mikkä täällä oli ja mikkä olis tänne tullu, mut ei, kepulaiset pelkäs et valta menee, ketään ei huolita, voi pian sosut viedä vallan kun tänne muuttaa paljon työläisiä. Esim. >Ouneva Oy oli täällä mut kaupunki ajo pois, nykyään 500 henkilöä töissäcja just investoi fimmaan 70milj. euroo,,, mut pikku firma tommonenhan joutakin Virroilta pois!!!! Kiitos Virtain kaupunkille.
- joutaamuualle
Ei järkevä kaupunki ala elättämään sellaisia verenimijöitä.
- neveouou
Joensuu näkyy elättävän, vaikkei se järkevää olekaan. Todellinen verenimijä onkin...
- Romueihaise
Virtain puolesta ja sen keulamiehet pelkäsivät joittenkin rapaisten rantatonttien arvon pudotuksella toisvedellä ,tässä syy jonka me tyhmät nielimme.
He saivat valheilla ihmiset peloteltua suurteollisuutta vastaan.
Ylväänä he kulkevat keskuudessamme.
Mutta nyt pitää katsoa tulevaan ja suunnitella mitä taas vastustetaan.
Lol. - e111
virtain puolesta ry on kyllä tehnyt kyllä muurän työtä virroilla ja jo aiemminkin ennen ry n perustamista no tästä kiitos virtolaisille äänestäjille
- hakepaska
eipä se osta lämpölaitoskaan paikallista haketta, jostain itärajalta kuulemma kiikuttaa ja paikallisten hakerangat mätänee kasoille
- työllistävävaikutus
Hienoa, että Virroille tehdään uusi halli. Onhan tuosta tulevaisuudessa jaettavaa monelle yrittäjälle. Nyt aluksi 3000m2 halli kuulemma työllistää yhden työntekijän.... mutta ehkä sitten tulevaisuudessa enemmän.
- Arvallasaatu
Niinpä oikeastaan vähempää on huono työllistää,eikä tuu ku yksi demari kuntaan meinaan se työmies.
- polttaapolttaa
Paljonkos tuli visuvedellä työttömiä eräiden ahneuden vuoksi?
Mikäs nyt meninki? - sorakeisarikotaas
huhujen mukkaan kaikki muu on kilpailutettu paitsi soranajo tämän hallin teossa... ilmankos ulkopuoliset maatyöt melki 600000 euroo (arvioitu). Mitä pienistä !!! Kaikki muu täällä kyllä kilpailutetaan, eli pikkasen tarkkuutta kiitos !
- kaikessamukana
Hankepäällikkö varmaan junaillut tuonkin asian
- ylikävely
Onpahan "kepulointia" ja johtajuuden puutetta hallinrakennus päätöksissä. Eiköhän se huomata tulevissa vaaleissa. Käsittämätöntä, että tehtyjen päätösten yli kävellään jatkuvasti.
- junttakeisari
ei kilpailusäädökset koske kepua, oletteko vähä tyhmiä !
- polttaapolttaa
Jos ei menny jakeluun niin..
Tämä nicewood (oisko nimikin koplattu Mämmilä sarjasta) tyyppi on toinen Visuvesi Oy vainaan johtaja kaksikosta.
Tuskin tulee työpaikkoja vaan veronmaksajille taas hallin teko hoito ja muita kustannuksia. Haloo, teollisuutta kehiin eikä noita hyväveliverkoston koijjareita paikkakunnalta. - lautanainen
en ymmärrä miksi virrat haalii kaikki koijari firmat tänne... kun olis tulossa valtakunnallisia kunnon firmojakin mut sit ei löydy tonttia....hallimestari....korroptio...kepu....
- Hintaanmhinhyvänsä
Käykääpä lukemassa Ruoveden sivulta kirjoitus ja kommentit Nicewoodista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1302985Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741730Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn221468- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085