Haluaisin tietää miten saada anoreksian? Jos saisin sen, saisin huomiota. Tällä hetkellä mulla on mennyt välit mun vanhempiin eikä mulla ole kavereita. Oon siis 20 v., 155cm/46kg.
Anoreksiavinkkejä
6
403
Vastaukset
- Onnellisuuttasi
En tiedä, onko tämä "trolli", mutta hurjaa että ajattelet noin. Anoreksia ei ole minkäänlainen ratkaisu mihinkään. Syömishäiriö ei ole ansaittua, tai sitä ei voi haluta, vaikka siltä tuntuukin. Itse olen kokenut kaiken ja viimeiset 3 vuotta syömishäiriökuplassa. Huomiota voit saada muualta. Toivon syvimmiltäni, ettet oikeasti toivo itsellesi anoreksiaa tai mitään muuta syömishäiriötä, se on yksi helvetti. Syö normaalisti ja säännöllisesti, ja liiku. Pidä terveelliset elämäntavat, nuku hyvin ja juo runsaasti vettä! Sillä se toimii. Tsemppiä tulevaan!
- Anorektikko
Sä et todellakaan haluaa anoreksiaa, siitä ei ole paluuta normaalin, et pysty enää edes seistä normaalisti odottamassa liikennevaloja ku sua ahdistaa niin paljon et älä oikeestk halua koska anoreksia pilaa sun elämän niinku se pilas munkin
- anorektikotovattyhmiä
Anoreksia ei ole sairaus vaan se on viiltelyn lailla teinityttöjen huomionhakua. Tällainen huomionhaku on kuitenkin turhaa ja ennen kaikkea tyhmää/lapsellista sillä monet menettävät ystävänsä oman anoreksiasekoilunsa takia, kukaan ei halua kaveerata anorektikon kanssa eikä ketään voisi vähempää kiinnostaa anorektikon murheet. Anorektikot eivät näytä kenenkään normaalin ihmisen mielestä kauniilta tai haluttavilta. Miehet ihailevat muodokkaita naisia, ei tikkuja. Naisen kuuluisi saada ravintoa noin 1800-2200 kilokaloria päivässä ja tietysti jos liikkuu enemmän, niin silloin täytyy myös syödä enemmän.
Anoreksian takia kehoon tulee pysyviäkin vaurioita loppuelämäksi, mm. sydämelle liian vähäinen energiansaanti on äärimmäisen haitallista ja vaarallista. Ruuansulatustoiminta menee myös sekaisin eli ruoka alkaa aiheuttaa vatsaan turvotusta ja sitten kun taas alat syömään normaalisti niin lihot normaalia herkemmin. Ja kukaanhan ei voi loppuelämäänsä jatkaa anoreksiapelleilyjä, sillä jos jatkaa niin edessä on kuolema.
Oikeasti, kasvakaa aikuisiksi.- Pokke
Kyllä anoreksia on usein kuolemaan johtava sairaus. ja ei suinkaan vaan nuorten sairaus vaan myös vanhemmat voivat sairastaa myös. Itselläni aikaisempi diagnoosi laihuushäiriö joka nyt muuttunut anoreksiaksi ja olen yli 40 vuotias.
- 444
eli haluat tulla lapsettomaksi niin kuin minä? anoreksiasta johtuvaa, sairastuin siihen 22 vuotiaana. johti lapsettomuuteen.
- SäälittävätihmisetHuoh
Säälittävää... Ei sitten mikää muu sairaus käyny mielessä? Mee juttelee psykologille. Kyllä se sulle keinot keksii ja järkeä sulle päähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 224224
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu323488Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543364Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203318Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232910Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod272657Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162350Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122341MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142155Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S291757