Alfa giulia ei ja perä irti teknavin väistötestiss

Ä. Katoittekos eilen teknavin kun siinä oli väistökokeessa aika erikoinen tapahtuma? Lähti uuden alfan perä vaarallisesti irti ja oli toimittajakin ihmeissään. Edes daciassa ei näin ole käynyt. Ei taida uusi alfa olla sittenkään hintansa veroinen tuote kun edes väistäminen ei onnistu turvallisesti. No italialaiset aina jotain unohtaa.
12258
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kokonaisuutena auto sai kyllä erittäin positiiviset arviot. Lisäksi ohjelmasta ei selvinnyt millä ajomoodilla väistötesti tehtiin.

Äänestä

Eli kun kuski erehtyy pitämään dynamicia päällä ja hirvi tulee väistettäväksi eteen niin alfalla pääsee ajasta ikuisuuteen? Melkonen auto. Harva auto nykyaikana toimii noin

1Äänestä
  • Tuskin karvalakki kansan kannattaa ostaa tuota?

    1Äänestä

  • Näinhän se menee etuveto puskee ja takaveto menee poikittain onko tässä jotain uutta. Katsokaa niitä teknavin jaksoja jossa ajetaan etuvetoisilla aina mainitaan kuinka auto ensin väistössä lähtee puskemaan kunnes ajonvakaus ottaa kiinni, sama juttu tässä joillakin moodeilla annetaan auton luisua vähän pitempään ennen kuin ajonvakaus tarraa kiinni.

    Äänestä

  • Tuskin sinun tarvitsee siitä huolehtia. Osta vaikka Citroen C1.

    Äänestä

Olikse se parasvetotapa, eli takaveto?

Äänestä

Luetun ymmärtäminen ei näköjään ole kaikilla se vahvin puoli.

Eli Teknavin kommentit; "Kokonaisuudessaan auto vaikuttaa hyvin tasapainoiselta ajettavalta, joskin väistökokeessa perä lähti omalle kaistalle paluussa yllättävän laajaan luistoon. Ajonvakautus kuitenkin paikkaa tämän tilanteen varmoin ottein."

Oliko tässä nyt jotain erityisen dramaattista?

Äänestä

Hirvet lihat laitetaan, pakkaseen!

1Äänestä

Todella hieno kommentti sellaisen maan kansalaiselta, jotka eivät itse osaa suunnitella oikeastaan kuorma-autoa ja traktoria kummempaa kulkinetta, toisten suunnittelemia sen sijaan osataan hyvin syväluotaavasti arvostella....

Äänestä

Auto on aito Alfa, käyttäytyy niinkuin auton kuuluukin käyttäytyä!
Omistin aikoinaan Alfa 75!

Äänestä

Väistötesti tehtiin dynamic modella joten turha niuhottaa...se antaa vapaammin heittää perää kuin normal tai eco ajomode.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alffaaaa kirjoitti:

Ä. Katoittekos eilen teknavin kun siinä oli väistökokeessa aika erikoinen tapahtuma? Lähti uuden alfan perä vaarallisesti irti ja oli toimittajakin ihmeissään. Edes daciassa ei näin ole käynyt. Ei taida uusi alfa olla sittenkään hintansa veroinen tuote kun edes väistäminen ei onnistu turvallisesti. No italialaiset aina jotain unohtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu