Moikka. Kävin äsken katsomassa sähköpostiani. Roskaposteihin oli tullut montakymmentä viestiä eri pikavippi firmoilta esim. Otsikoin "tässä lainapäätöksesi" "hae nyt lainaa" . Osaisko joku sanoo miks he lähettelee mulle tollasia, en ole edes koskaan käynyt millään pikavippi sivustolla enkä ottanut mitään pikavippejä. Vaik lähetteleekö he kaikille tollasia.
Vastaukset 6
- Minulle.myös
Kaikille lähettää
- jyvätakanoista
Ei lähetä, en ole ikinä saanut yhtään pikavippimainosta sähköpostiin. En kyllä jakelekaan spostiosoitettani tiesmissä "iPhone eurolla" tai "voita kuukauden matka Karibialle" -huijauskampanjoissa ikinä.
- Minulle.myös
jyvätakanoista kirjoitti:
Ei lähetä, en ole ikinä saanut yhtään pikavippimainosta sähköpostiin. En kyllä jakelekaan spostiosoitettani tiesmissä "iPhone eurolla" tai "voita kuukauden matka Karibialle" -huijauskampanjoissa ikinä.
Ei ne mullekaan tuu perussähköpostiin vaan menee suoraan roskapostikansioon gmailis. En edes tiä kauanko niitä oli lähetetty ennenkuin huomasin et roskapostikansios on jotain.
- jyvätakanoista
Minulle.myös kirjoitti:
Ei ne mullekaan tuu perussähköpostiin vaan menee suoraan roskapostikansioon gmailis. En edes tiä kauanko niitä oli lähetetty ennenkuin huomasin et roskapostikansios on jotain.
No ei ole sielläkään, tarkistan sen aika-ajoin. Ja gmail-osoite kyseessä. Ollut jo vuosia sama osoite ja rekisteröitynyt sillä moneen (järkevään) paikkaan, kuten normaalien nettikauppojen sivuille tilausta varten ym.
- hoit_su
Mulle tulee kans ns. höpösähköpostiin, eli on sellainen luukku. com sähkis jonka aina laitan esim. jos johonkin kyselyyn tai kilpailuun tarvitaan sp-osoite. Minulla on myös toinen sp-osoite, jota käytän virallisemmissa asioissa. Eli kyllä niitä tulee vaikket itse ole ikinä vippejä ottanutkaan.
- 20on3
Ihan täys samaa kuraa mun maili
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64801
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511698Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 64595
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551