Tuntuu, että täällä on vähän väljähtänyt meno. Olen miettinyt vakavasti pois muuttamista joko Tampereelle tai Hämeenlinnaan. Mitä hyvää täällä enään on?
Mitä mieltä olette Pälkäneen nykyisestä menosta?
15
898
Vastaukset
- Huolestuneet
Totta se on. Kunnanjohdossa on käynyt myös kova vaihto, kun johtajat ovat lähteneet pois yksi toisensa jälkeen. Missä on vika, kun johtajatkaan eivät täällä viihdy? Yksi poislähtenyt tosin avautuikin lehdessä. Huhujen mukaan viinakin maistuu muutamalle.
- Uteliaat
Kenelle maistuu viina? Kerro heti. Olen kuullut vain syrjähypyistä huhuja.
- Liitokseen
Pälkäneen olisi pitänyt liittyä Kangasalaan aikapäiviä sitten, mutta Kuhmoista ei pidä ottaa samaan kimppaan.
- Kuppaheppi
Kimppakivaa
- Akkahakusessa
Onko Pälkäneellä vapaita missejä kun tarvis saada jostain uus muija.
- Tiedetään
Kyllä varatutkin on halukkaita pieneen seikkailuun.
- Kysyy
Missä on Pälkäne?
- Uteliasww
Lisää lisää tietoa!
- Johtajanhaukkuma
Narsisti on vaarallinen norsu työyhteisössä. Päällisin puolin kaikki näyttää hyvälle, mutta taitavana valehtelee ja mustamaalaa muita. Parempi vaihtaa työpaikkaa kuin jäädä narsistin jyrän alle.
- Kokemustaa
Yleensä asia on noin, että alempi johto vaihtuu epätavallisen usein jos ylin johtaja taipuvainen narsismiin tai muutoin huonoon johtamiseen.
- SponsoroisinHäntä
Asuuko pälkäneellä se yksi missi . Joku kahden lapsen yksinhuoltaja kuulemma.
- Perheestäviis
Viina, vieraat miehet ja villit työmatkat
- Hiphurraaaa
Kyllä ennen oli kaikki paremmin.
Oli kunnanjohtaja, jolla oli kauko-ohjattava Saab ja Hämeen hitain veroäyri. Konnanhallituksessa on aina ollut pikkupyrkyreitä ja lautankunnissa omien asioiden päättäjiä, mutta elkee välittäke niin se on kaikkialla muuallakin. - TerveisinOlavi
löytyykö Pälkäneeltä itseensä kyllästyneitä naikkosia?.
https://www.youtube.com/watch?v=wgQxQDKYMg0 - Nähtyon
Löytyy, jotka antaa naapurikunnissa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061