Voiko voimakkaasti ideologisesti suuntautuneeseen yleen enää luottaa
http://www.nykysuomi.fi/index.php/2016/10/04/kooste-ylen-valheista-vielako-yleen-voi-luottaa/
.
http://www.nykysuomi.fi/index.php/2016/10/04/kooste-ylen-valheista-vielako-yleen-voi-luottaa/
.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Cache sivusto löytyy jos ei aukea
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:tgiSi4riMeMJ:www.nykysuomi.fi/index.php/2016/10/04/kooste-ylen-valheista-vielako-yleen-voi-luottaa/ &cd=1&hl=fi&ct=clnk&gl=fi
.
Aijaa.comissa on sivu pdf muodossa tallentaminen pitäisi onnistua tuolta oikealta alhaalta "levykkeen" kuvaa klikkaamalla
http://aijaa.com/wQgPRp
.
Yle-vero kasvatti johdon bonuksia!!!
Yle-veron käyttöönotto kasvatti Ylen johtajien tulospalkkioita,
Yle-vero otettiin käyttöön viime vuoden alussa.
Ylen toimitusjohtaja Lauri Kivinen KOK sai kannustuspalkkiota 19 000 euroa.
Lisäksi 12 johtajaa palkittiin keskimäärin 10 000 euron bonuksilla.
Myös päällikkökaartia palkittiin pienemmillä lisäpalkkioilla.
Kaiken kaikkiaan palkkioita maksettiin 150 000 euroa edellisvuotta enemmän.
Yleisradio maksoi viime vuodelta bonuksia yhteensä 2 650 000 euroa.
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194906515477/artikkeli/seura ylevero kasvatti johdon bonuksia.html
Tämäkö se oli yleveron perimmäinen tarkoitus.
Raatolihansyöjän loppu lähenee
"Oikaisu tv-uutisten juttuun Helsingin Asema-aukion pahoinpitelyn synnyttämästä keskustelusta eduskunnassa
"Jutussa pahoinpitelystä epäillyn kerrottiin virheellisesti aiheuttaneen miehen kuoleman, vaikka tapahtuneen tutkinta on yhä kesken."
8.10.2016 klo 20:19 päivitetty 8.10.2016 klo 20:25
"Keskiviikkoillan tv-uutisissa 5. lokakuuta annettiin virheellistä tietoa Helsingin Asema-aukiolla miehen kuoleman johtaneesta pahoinpitelystä.
Pahoinpitely tapahtui Suomen Vastarintaliikkeen mielenilmauksen yhteydessä syyskuussa.
Jutussa miehen väitettiin kuolleen uusnatsijärjestö Suomen vastarintaliikkeen jäsenen potkusta. Miestä vasta epäillään pahoinpitelystä ja törkeästä kuolemantuottamuksesta. Epäilty on vangittu ja poliisi jatkaa tutkintaa.
Jutussa käsiteltiin ääriliikkeiden toiminnasta käytyä eduskuntakeskustelua."
http://yle.fi/uutiset/3-9218818
.
Taitaa sädekehä murtua narkaripojan osalta,rippikuva laitetaan säälipisteitäkeräämään ja potkia on verenhimoinen natsi kyllä meni laakista uskottavuus niin puolueelista toimintaa Yleltä.
En olisi uskonut Yleltä-tälläistä uutisointia että asetutaan jonkun puolesta toista vastaan veronmaksajien rahoilla toimivan laitoksen tulee olla poulueeton ja käsittääksseni ihminen on vielä syytön ennenkuin syyliseksi todistetaa.
no uusnatsit ptää lailla kieltää ja hännystelijät viedä mielentilatukimukseen
YLE ON LUOTETTAVA ja ääriryhmät sianperseestä
Vielä Yleltä tuontapaista sontaa,tässä maassa ei ole kohta kuin rasisteja ja natseja .
Näköjään vain svekomedioissa asian kriittinen tarkastelu on sallittu
Ruotsalaisohjauksessa oleva waltamedia vaikenee asiasta suomalaisille täysin
"Dödsmisshandeln: Oklart kring sjukhusets agerande – varför skickades offret hem?"
https://www.hbl.fi/artikel/dodsmisshandeln-oklart-kring-sjukhusets-agerande/
.
Kauankestää kuolinsyyn toteaminen ja saadaanko sitä koskaan selville jos on kovien aineitten käyttäjä voi muutamanpäivän olo ilman piikkiä ja sitten tavallista isompi latinki kerralla voi aiheuttaa kuoleman tuskin tällä potkulla on merkitystä kuolinsyyhyn päästettihän poika kotio terveenä ja kai toi nuppi kuvattiin ja toivottavasti ne ovat vielä tallessa alkaa usko mennä tähän oikeusvaltioon.
Virheitä sattuu, harvakseen mutta kuitenkin. Oikea media oikaisee virheensä, valhemedia ei oikaise valheitaan edes sen jälkeen kun ne on osoitettu valheiksi.
Taitaa kyllä käydä niin että tässä jupakassa Ylen uutisointi osoittautuu vain ennenaikaiseksi mutta todeksi kuitenkin.
>Käsittämätön julkisuus narkkaripojan takia ja eikö tota roinaa saada siisvotuksi asemanaukiolta,puotilan kappelin edessä jihadisti pisti puukolla viisikymmentä kertaa puukolla 86 vuotiasta vanhusta tästä jos vähän mainitsee huudetaan rasistiksi ja natsiksi tätä on vaikea käsittää mikä ihme on tähän kansaaan on mennyt kun tältä on tavallinen maalaisjärki kadosissa .
Jos syytetty potkia todetaan syyttömäksi hän tietysti saa valtiolta korvaukset,mutta mitenkähän on anteekispyynön laita jotka ovat syyllistyneet herjaukseen eikö tämä ole vihapuhetta jos mikään .
Persut ovat hallituksessa ja haluavat jatkaa YLE:n rahoittamista
Tuskin Yleä koskaan lakkautetaan mutta nyt on aika lopettaa tälläisen paskan suoltaminen ja pistetään noi suvakkitoimittajat pois ja otetaan ammattiihmiset töihin niin voi Ylenmaine joskus palautua,jo ajattelin että tästäkin laitoksesta tuli samanlainen vihanlietsoja kuten tapahtui Iltalehdestä , suvakkitoimetteliat ovat saaneet lehden lukiamääräät sellaiseen laskuun että tätä paperilehteä ei taida normaali ihminen edes lukea näyttää seisovan kauppojen telineessä juuri tämäntakia .
Ylen johto:
Hallintoneuvos puheenjohtaja: Kimmo Kivelä (perussuomalaiset)
Toimitusjohtaja: Lauri Kivinen (entinen kokoomusnuori)
Että semmoisessa vihervasemmistojohdossa Yle on.
Yle-liittyi paskanpuhujiin olin aina petänyt että uutiset ovat luotettavia,usko meni kertaheitolla.
Totuus löytyy persuista ja mv-lehdestä.
Ylessä ollaan ollaan asiantutioita jopa tiedetään jo kuolemansyy mininkä narkkaripoika kuoli, tai olisiko kyseeessä pataloginen valehteliä joita on palkattu uutisoimaan pelkkiä valheita .Kuolinsyyyn tutkiminen näyttää kestävän pitkään jo oikeusturvan takia pitäisi olla kuolinsyy selvillä pidetäänkö kentis syytöntä turhaan pidätettynä
Se Ylen voimakas ideologia on yhtä kuin Suomen kansan ääni. Reppanarasistit eivät omassa kohkaamisessaan vain ymmärrä sitä. Rasismille ei ole olemassa yleistä hyväksyntää kansan, poliitikkojen ja tiedotusvälineiden keskuudessa.
Ennen rasisti kuin suvakki saatte sitä mitä olette kerjänneet suomalaisten enemmistö on varmasti takani,juuri äsken oli tutkimus tästä asiasta muslimi ei tänne kuulu tänne suurin osa oli kansaa on tämän takana ja lisää tulee aivanvarmasti .Yle joka uutisoi ennen puolueettomasti nyt on asettunut kaikenmaliman hottentottien puolesta puhujaksi kuten Hesari jota lukee harva
Ylen uutiset voidaan lakkauttaa ja MV-lehti voisi jatkaa uutisointia ihan totuudenpohjalta.
Ihmeellistä, että Ps Immosta ei nyt nostettu esiin, kun Arhinmäki oli samassa kuvassa murhaajan kanssa.
Eipä ajankohtaiset ole vaatinut Andersonin eroa. Luotettava, puolueeton Yle.
Yle johtajien velvollisuus on tehdä johtopäätökset ja lakkauttaa koko valheellinen pulja veronmaksajien lompsalla olemasta
En luota enää YLE:n uutisointiin. Lopettaa pituus kohta koko laitos...
Ylen uskottavuus romahti muutaman viime vuoden aikana kun väkisin pakotettiin esim. kokeellisia piikkejä ja Natoa.
Sama täällä, luottamus YLE :een meni kun lopettavat uskontokeskeiset radio- ja tv-ohjelmat Horisontin ja Pisaran.
Ylen linjauksia ei voi kuin ihmetellä, noiden ohjelmien tekeminen tuskin on paljon maksanut.
Mitä olisi pitänyt lopettaa ?
Porvari MTV on on paskan puhuja
MTV on oikeiston TV.
on se kumma kun eivät opi ennen kuin puolet leikataan 🤔https://pt-media.org/2024/12/07/yllatyitko-etta-ylen-tavallinen-toololainen-oli-vasemmistoaktivisti/
sattumalta haastattelimme paikanpäältä tavattua pyytämäämme henkilöä 🤣🤣🤣
näin se on toiminut kymmeniä vuosia 😠
Perskokkareilla on ideologia, joka tuhoaa Suomen.
Truth Social- on sinulle.
Ote harmistuneen ääripersun päivästä.
No onhan se Yle ideologisesti latautunut. Koko laitos on kokoomuksen miehittämä hallintoneuvostoaan myöten
Mikä on nyky suomi, onko se lopetettu laittomana?