vista 32 bit busines
varmaan tarkistanut jo 14 tuntia."päivityksiä tarkistetaan"
Windows Update Agent 7.6.7600.256 tässä koneessa
joten ei sen pitäisi siitä johtua.
....................................................................................................
nämä asennettu manuaalisesti....ei mitään hyötyä
Windows6.0-KB3177725-x86
Windows6.0-KB3145739-x86
Windows6.0-KB3164033-x86
Vista päivitys junnaa "päivityksiä tarkistetaan"
10
2669
Vastaukset
- vanhamikävanha
eikös noi vistan päivitykset ole jo Microsofti lopettanu ??
samoin xp:n päivtykset loppunu...liian vanha käyttis....- vara--kone
kyllä turvallisuuspäivityksiä pitäisi vielä saada muitahan siihen ei saa
- syrvänkyylä
Jep mulla sama mutta en enää päivitä sitä kun en edes käytä....samalla koneella mint 17.3
- Reilu_meininki_Microsoft
Mulla päivtyi kun jätti koneen päälle 2 päiväksi kaikki automaatti päivytysluvat ruksattuna. Jotain Microsoftin keppi politiikkaa, kuten tuputtaa Windows 10 väkisin kaikille muille paitsi meille Windows Visvaan erehtyneille.
Reilu_meininki_Microsoft kirjoitti:
Mulla päivtyi kun jätti koneen päälle 2 päiväksi kaikki automaatti päivytysluvat ruksattuna. Jotain Microsoftin keppi politiikkaa, kuten tuputtaa Windows 10 väkisin kaikille muille paitsi meille Windows Visvaan erehtyneille.
Siis ei ne käyttöjärjestelmäjulkaisut ole mitään "erehdyksiä" vaan tarkoitus on, että niitä päivitetään uudemmaksi.
Aiemmin tyypillinen päivitystahti oli 3-6v välein, nykyään päivittyy automaattisesti pari kertaa vuodessa.
Windows Vista käyttäjien on odotettu päivittävän Windows 7:n tai Windows 8:n ja näille on sitten tarjottu maksuton Windows 10 päivitys.
Nyt sitten alkaisi olla Windows Vista käyttäjillä aika ostaa uusi tietokone Windows 10:llä.
- Reilu_meininki_Microsoft
Olen onnistunut kompastumaan aikanaan uusiin Windows Me:n ja Vistaan.
Minusta on tullut melko epäilevä kun Microsoft alkaa rummuttaa uudesta paremmasta käyttöjärjestelmästä, Win 8:n onnistuin sentään väistämään :)
Tämän vanhan läppärin kanssa alkaa tutustuminen Linux:iin, pöytäkoneessa saa pyöriä vanha luotettava Win 7 kunnes aika siitä jättää. - manimanimani
Päivitysten lopettaminen on helppo keino saada rahaa Amerikan tietokoneteollisuudelle, sama juttu tapahtui Nokian siirtyessä Windowsille jolloin zune ja päivitykset loppuivat välittömästi.
- Wintoosa
wu.krelay.de .. löytyy fixit vistalle, seiskalle ja kasille. 32 ja 64 bittisille.
Töissä toistakymmentä konetta jo saanu päivittämään nopeammin vistaa ja seiskaa. - wwqq
Googlaile ohjeita netistä, itse löysin Youtubesta videoklipin kun pitkästä aikaa asensin 7-koneelle ja päivitykset ei toiminut.
- mart1968
ei mitään hyötyä päivityksistä, itsellä win vista ja ei yhtään päivitystä ikinä asennettu=toimii!
readyboostista oli hyötyä sillä nopeutui kun oli nopeeta muistitikkua 4gb
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981