Olen huolestunut vanhojen takavetoautojen ajo-ominaisuuksista liukkaalla kelillä. Kyykman voisi laittaa lihavan naisensa takapenkille, jolloin hänen takavedossaan olisi jonkunlainen ajonvakautusjärjestelmä. Järjestelmä ilmoittaisi terävin äänimerkein Kyykmanille, kun takapää alkaa liikaa livettämään. Ajonvakautusjärjestelmän kiljahdukset lopettaisivat heti alkuunsa pienetkin kyykytysyritykset.
Ajonvakautus takavetoon
skodajulli88
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Palstan trolli on se Mersumies100 joka ajelee sillä oliko 1997-mallisella vanhalla Mersun lotjalla. Parikymppinen pojanviikari joka postailee kiihdytyslukemia.
Mutta asiaan. Kyllähän se kertoo takavetoisen konstruktiosta paljon, että ajettavuutta yritetään parantaa elektroniikalla. Suuntavakautta ei takavetoiseen saada. Se kai on ajamisen iloa kun auto mennä luikertaa tiellä.
Skoda pelle senkun puskee vain, takatuupparilla mennää sladissa kurvit!
Voi etuvetoisellakin ajaa sladissa kun vain osaa.
Skodistit ei näytä palstan juttujen perusteella osaavan ajaa yhtään millään.
Ihan parhaiten ne ajavat.
Kyykmanni polkee Jopoa lokasuojaan paremman puutteessa.
Ja sehän onkin parasta mitä voi saadakkaan.