taistelu näsilinnasta 1918

onkototta että kuvassa marski nousee junan vaunuun 5:55 kohdalla. tämän hän teki jatkosodassa, tuskin tuohon aikaan 25v aiemmin?
274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

no saattose ollaki kamppeet sen näköset

Äänestä

Mannerheim oli jo reilu 50-vuotias kansalaissodan aikoihin, että kyllä hän voi jo junaan nousta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuvaolivainsaatava kirjoitti:

onkototta että kuvassa marski nousee junan vaunuun 5:55 kohdalla. tämän hän teki jatkosodassa, tuskin tuohon aikaan 25v aiemmin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu