Bengt Holmström: Yleissitovuudesta luovuttava

Nyt on sitten lopullisesti todettu, mitä viisaat ovat tienneet pitkään. Oikein Nobelistin sanomana: Yleissitovuudesta on luovuttava.

Joko VVO-miljonäärien ei ei-liike myöntää todellisuuden?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vitun puupää pankolla makailija.

Äänestä

Taas yksi tontu, jolle Noelistin senoma on laki, vaikka ei sitä sanomaa edes ymmärrä.

Tuo VVO-kommentti kertoo sen.

Äänestä

Samaan syssyyn on syytä luopua minimipalkasta. Myös irtisanomismenettelyä on helpotettava.

Äänestä

Saapi sitten herrat tehdä työnsä jatkossa itse, kellon ympäri työskenteleväksi orjaksi en ala paskalla palkalla, kun on muutakin elämää. En jaksa enää teeskennellä ja valehdella sitäkään, että pitäisin ylipäätään työstäni, työssä käyn oikeasti vain ja ainoastaan rahan vuoksi, koko paska lafka nytkin laittomilla säännöillä pyörivänä ei kiinnosta sekunttiakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


S24uomlaineN kirjoitti:

Nyt on sitten lopullisesti todettu, mitä viisaat ovat tienneet pitkään. Oikein Nobelistin sanomana: Yleissitovuudesta on luovuttava.

Joko VVO-miljonäärien ei ei-liike myöntää todellisuuden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu