Hei HD-gaiffarit!
Ens kesän reissut jo mietinnässä, kuukausi Euroopan kiertueella. Myin vanhan pyörän pois, nyt pitäis miettiä matkalle sopivaa laitetta. Mä olen vähän kahden vaiheilla, kertokaas mielipiteitä ihan vapautuneesti.. Laittasko jonkun ison HD-baggerin vai kottikärryt? Kuljetuskapasiteetti on käytännössä sama. Baggerille tiukat pisteet vedoista, retkellä on joitain ylämäkiäkin. Toisaalta mutkissa kottikärryt menee nätimmin, ja tekniikan luotettavuudesta myös pisteet kottareille. Valintojen maailma.. Mihin itse päätyisit? Molemmissa varmaan omat hyvät ja huonot puolet.
Euroopan rundille?
24
113
Vastaukset
- KurkoKaiffari
Idiootti.
Keksi jotain parempaa, että naurattaa hoitolaitoksen ulkopuolellakin. - EsikouluKurko
Menepä nyt laitokseesi takaisin, osta uusin Lättänokka (Aku Ankka), ja jatka pippelisi näpläämistä. Kyllä se joku päivä vielä kyrväksi muuttuu, kuten kantajansakin on.
- PippeliKurko
Olisko jotain järkeväksi luokiteltavaa lausuttavaa?
- SuurKurko
Onko sinulla?
- LennokkiKurko
LennonvalvojaKurko kommentoi aiheesta lisää.
- HondaKurko
Lennokkipellelle tiedoksi, lennonvalvoja ja lennonjohtaja ovat eri virkoja. En ole lennonvalvoja. Jospa LennokkiKurko tunkisi lennokkiliimatuubit sieraimiinsa, ja nauttisi elämästä. Tai sitten takaluukkuunsa.
- LennonjohtajaKurko
Virkamies-, entinen hd-fani, nykyinen idiootti.
- HondaKurko
Sinäpä sen sanoit. Vituttaako sossupummia, kun jollain liksa 12K€ ikälisineen, ja sinä saat fattasta ruokakuponkeja.
- KurkonÄiti
HondaKurko menee nyt sinne Honda palstan puolelle oireilemaan täältä eikä unohda ottaa pillereitä joka helvetin päivä.
- HondaKurko
Äiskä, mulla on duuniyö tänään. Kyllä siinä pillerit unohtuu, kun yön hiljaisuudessa vahtii tutkan ruutua. Ei siellä mitään tapahdu. Pari blippiä suihkii jossain, ehtii taas kirjoittelemaan tännekin.
Muistat kai, äiskä, että ei mulla Hondaa ole, vaan KTM SA. Sillä valtuutuksella saan pyöriä missä palstalla tahansa, ei kuitenkaan pervopalstoilla.
Äiskä, laita aamuksi pari pekonivoileipää, kun tulen kotiin. Sitten onkin viisi päivää vapaata. - NäinMeillä
LennonjohtajaKurko vahtii yön hiljaisuudessa tutkanruutua, joka on suomipalsta.
Turvallisia lentoja vaan kaikille. - HondaKurko
Vituttaako rasvaripelleä joku?
- ÄitiKurko
LennonjohtajaHondaKurko älä unohda taas pillereitä.
- AvaruusKurko
Otin just lääkityksen. Nyt rupee tapahtuun.
- KurkojenKurko
Taas iski yövuoro. Ei oo superilla helppoa. Onneksi pääsen eläkkeelle parin vuoden kuluttua. Hyvälle eläkkeelle valtion virkahommista.
- KivaKeuliiKunOsaa
On se niin kertakaikkisen hyvä juttu, että on tällainen suomipalsta, jossa Jutustelija1 voi keskustella itsensä kanssa eri Kurkonimillään aina kun ottaa kipeetä korvien välissä.
- JutustelijaKurko
KKKO on nyt väärällä palstalla. Mene sinne vapautuvien vankien palstalle, siellä on sulle poikuliseuraa.
- KivaKeuliiKunOsaa
En mä kelpaa ees sinne. PedofiilisivustojenKurko olen. Ja käsihommien.
- HupaisaHD-Motoristi
Hupaisaa kun voi kirjoitella ihan millä nimimerkillä tahtoo, mutta pääasiahan onkin idioottien paneenpurku, jota on ihan itse päätynyt harjoittamaan tällä palstalla.
- KivaKeuliiKunOsaa
Mistahän sais kakkosta, tai punaposkiselta sotilaalta suikkijutut.
- KivaKeuliiKunOsaa
Mä seisoin äskön kulli kädessä hinttibaarissa, ja johan joku imaisi rasvanpoiston. Perjantaina hoopolaan talveksi. Kaverit uskovat minun lähtevän Taimaaseen, kun oon solariumissa koko talven.
- RoadKingJaSpora
Mukavaa matkaa Thaimaaseen, koska palaat takaisin Suomeeseen?
- KivaKeuliiKunOsaa
Samaan aikaan kun sinäkin, mehän olemme sama henkilö. Minä olen hoopolassa, ole sinä Taimaassa.
- KevättäOdotellessa
Hyvä että kaikille löytyy oman kyvyn mukainen rundipaikka, toisille hoopola, toisille eurooppa ja toisille thaimaa.
Autsista.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874138Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella273019No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 351338
- 10919
- 133901
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760