Juuri saapuneiden tietojen mukaan suurin osa ihmisistä on väärässä,islam onkin rauhan uskonto!!!
joten pulinat pois,asia on tutkittu!
joten pulinat pois,asia on tutkittu!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Juu niin on...... Iiiis SLAMM..... Ovi kiinni ratti Kaupintie 8th century Town niger.
Vai niin.Muistakaa käydä paljon uimahallissa nyt kun ei enää viitsi käydä meressä.Suosittelen uintivuoroja sosiaalialojen ihmisille ja virkamiehille yleensääkin,se kun nostaa kuntoa.Kokeilkaa ensin kahdesti viikossa ja myöhemmin viisi kertaa.
Hyvää syksyä!
Mie tasa nut mietin misä pain se Mekka on.
Mine tautuu kumarta Mekka pain 5 kerta paiva.
On todella hienoa, että tänne raumallekin on saatu eri uskontoja. Erilaisia ihmisiä, heidän kanssaan on mukava keskustella. Olen yrittänyt opettaa monelle heistä suomen kieltä. Opettelen myös islamin uskontoa, tuntuu järkevämmältä kuin meidän ev.lut. itse olen ateisti. Olen järjestänyt jo yli puoli vuotta vierailuja kotiini. Vaimo ja lapset ovat toiminnassa mukana. Pelkästään positiivista sanottavaa. Kunhan vuodet vierivät he pitävät myös maksamillaan veroilla maatamme pystyssä.
Silloin nämä suomen peräkammariin juuttuneet pojat saavat jatkaa sieltä maamme asioitten parantamista. Varmaan huomasitte että viittasin sinuun, kyllä juuri sinuun, joka kohta avaudut vastaamaan tähän tekstiin.
Mieti on ihmeellistä, että pakolainen pystyy saamaan enemmän sosiaalitukia, kuin sinä alkuperäinen suomalainen luuseri. No siksi olet luuseri, kun mamutkin sinut ohittavat oikealta ja vasemmalta. Jos sitten seuraavassa elämässä olet parempi, siis luuseri.
provotrolli sulla mitään kotia ole,äitiäs pidät keinotekosesti hengissä vaikka se jo haluis mennä.Vaikka olet noin katkera,älä kosta sitä kaikille,monet pitävät elämästään eikä halua taantua tasollesi.Itse olen agnostikko,ateistista vielä toivonpilkahduksen omaava mutta silti loogisempi ajattelultaan..ehkä.
Mitä lapsilles kuuluu?Kuinka heitä opastat elämän polulle?
hahahahah
Mietin+tässä+että+mikä+h...vetti+saa+sinut+kutsumaan+taikauskoisia+kotiisi,ja+vielä+lasten+nähden..
Onko+kyseessä+se+"ehkä+noi+allikaattorit+syö+mut+viimeisenä+jos+jaan+evääni"+?
Ainut+oikea+jumala+on+Thor,ja+se+ukko+ei+syö+hiekkapitoista+maata.
Muslimit+raiskaa+omia+sukulaisiaan.+Esim+pakistanilaisista+yli+70%+vanhemmista+on+serkkuja+keskenään.+Käänteinen+evoluutio+?
Mikään+tai+kukaan+ei+voi+millään+järkevällä+perusteella+puolustaa+"uskontoa"+joka+on+kaikin+mahdollisin+tavoin+niin+päin+helvettiä+kuin+islam.
Minulla on hieno koti. 130 neliötä asuttavaa. Maksoin joskus yli 240000 euroa, kun rakensin.
Äitini kuoli yli 10 vuotta sitten.
En odota, enkä halua, että kukaan taantuisi elämässä mihinkään tasolle.
Lapsille kuluu hyvää. Ovat korkeasti koulutettuja. Enää en opasta, ovat aikuisia.
Mutta olen opastanut hyvin yksinkertaisesi. Puhu ja käyttäydy aina niin kuin haluat, että sinua puhutellaan ja haluat sinua kohtaan käyttäydyttävän.
Olen pahoillani, että olet jäänyt melkein kehitysvammaisen tasolle älyllisesti, siis jos peilaa kirjoitusasuasi. Pidän sinua silti yhtenä yhteiskuntamme jäsenistä ja sinun kuuluu saada olla meidän n.s ´´normaalien´´ ihmisten kanssa tasa arvoisessa asemassa. Saat myös olla vihainen kaikelle erilaisuudelle, koska et pysty käsittelemään erilaisuutta, mikä sinua kohtaa. Mielenrauhaa sinulle.
Tämähän+menee+kiintoisaksi.+Itse+olen+omaksunut+juurikin+raamatusta+tuon+"kohtele+muita+kuten+haluaisit+itseäsi+kohdeltavan"+Sehän+kattaa+melkein+kaiken.
Mutta+mikä+ihme+estää+sinua+tajuamasta+muslimin+ja+ihmisen+eron?+Viha+kaikelle+erilaisuudelle?+Älä+houri,olet+masentunut.Eikö+mielestäsi+olisi+hyvä+asia+jos+uskontokunta+joka+on+väkivaltainen+ja+pedofiliamyönteinen,eristettäisiin+kokonaan?
Outoa+että+juuri+"hyvin+toimeentulevat"+ja+tyytyväiset+ihmiset+ovat+välinpitämättömiä+ja+perverssejä.+Sait+siis+talosi+maksettua+kun+äitisi+kuoli+ja+olet+mielestäsi+edistyjä.
Ehkä+juuri+syyllisyydentuntosi+ajaa+ylenpalttiseen+paapomiseen,halu+halata+kaikkein+erilaisempia+on+mielestäni+outoa,ei+ne+sinua+sen+enempää+hyväksy+vaikka+kuinka+puristaisit.+Oletko+istunut+muslimin+vieressä+metrossa?+Tekikö+mieli+syödä+eväitä?
Ole+rehellinen,jos+yksi+on+käynyt+suihkussa+ei+tarkoita+etteikö+86%+Ranskassa+asuvista+muslimeista+ei+haluaisi+sharialakia+käyttöön.
Bytheway:+maksan+kyllä+veroja
No sehän tässä juuri onkin ongelma. Olen hyvin toimeentuleva, melko tietoinen asioista, siis hankkinut sivistystä, sellaiseksi ne sitä kutsuu. Ei pelkotiloja uutta kohtaan. Olen matkustellut riittävästi, nähdäkseni millainen maailma on oikeasti. Suomi on siis ihan maailman huippu, katsoo sitä millä mittarilla tahansa. Kuten keskusteluista voi huomata on tietämätöntä pelätä 200 maumua raumalla. Pitäisi pelätä 200 miljoonaa venäläistä tuossa naapurissa.
On varmaankin niin, että painimme eri sarjassa tällä elämän saralla. Minä en pelkää muslimeja, enkä paljon mitään muutakaan.
Mutta ei todellakaan ole minun vika, että kuulun siihen n.s hiukan parempaan luokkaan taloudellisesti. Ei tämäkään helppoa ole. Nytkin alkaa Q3, tai siis tänään alkoi on siinä kuule seuraamista mihin päin sitä omaisuutta veivaa.
Ei tule paljon islami, eikä matut, tai mamut mieleen. No suomalaiset vähäosaiset tulee, mutta siitä selviää, kun antaa 10 e pelastusarmeijan pataan.
Tämä keskustelu oli osaltani tässä. Jatkakaa te painimista 2 miljardin muslimin kanssa ja ilmoitelkaa, jos selviätte voittajina. Tsemppiä.
Nyt tuntuu olo pöhelöltä,olis pitänyt huomata trolli.
Ten points!
En kaveraa kyseisten tyyppien kanssa,oma uskonto riittää,en päästä kotiini jehovia en mormooneita eikä tuttavapiirissäni hyöri myöskään helluntaisuerakuntalaiset.
Pitäkäämme kiinni siitä mihin uskomme ja eläkäämme kuten meidät on kasvatettu