Vaikka kuinka yrittäisin kertoa itselleni, etten sinua saa, niin seuraavassa hetkessä haaveilen taas siitä, että olisimme yhdessä. Miksi tää on tällaista? Vaikka olet todella ärsyttäväkin välillä, niin silti mielessäni pidän sinua vaan koko ajan kädestä.
Jos kuvittelen seurustelevani jonkun toisen kanssa, niin se olisi ok - mutta samassa kuvitelmassa huomaan, että haluaisin silti, että olisit ystäväni. Ystävä, jonka kädestä pidän edelleen ja joka on minulle tärkeämpi kuin kukaan.
Sama lyhyesti: Olet ihanin, eikä se näytä muuttuvan, vaikka mitä tekisin.
Jos kuvittelen seurustelevani jonkun toisen kanssa, niin se olisi ok - mutta samassa kuvitelmassa huomaan, että haluaisin silti, että olisit ystäväni. Ystävä, jonka kädestä pidän edelleen ja joka on minulle tärkeämpi kuin kukaan.
Sama lyhyesti: Olet ihanin, eikä se näytä muuttuvan, vaikka mitä tekisin.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Kirjoitin sen verran epäselvästi, että täsmennetään hieman.
Toisen kappaleen viesti on se, että voisin kuvitella seurustelevani jonkun muun kanssa, mutta en halua, voi enkä pysty kuvittelemaan, että eläisin ilman sinua. Menet ajatuksissani aina ykköseksi, sydämeni on jäänyt sinulle.
onko tämä siis minulle mister Jiille?
Kyllä se on sinulle.
Ei ole Jiille.
Kyllä on Jiille.
Hän varmaan luke kohta viestisi.
Laitapa joku piisi soimaan ajankuluksi.
Eräälle Tee miehelle
http://d17md65w07h7d0.cloudfront.net/aamulehti/content/uploads/2016/10/12071747/23991144-730x430.jpg
Jännä avata......
Eräälle tietylle voisin sanoa noin myös.
https://www.youtube.com/watch?v=XLWzLEXe1m0
Ammuuu
Aika paljon kertoo myös se, että vaikka oletkin ärsyttävä joskus, niin silti, silloinkin tykkään sinusta enemmän kuin kenestäkään. Siitä tiedän, että olet ihanin.
Useimmissa ihmisissä ärsyttävät "hetket" on vaan ärsyttäviä, mutta sinusta minä tykkään silloinkin. Myös myrskyisinä päivinä, enkä vain silloin, kun paistaa aurinko.
Ja tämä oli T-miehelle.
Tämä ei ollut T-miehelle. Joku haluaa vaan sabotoida tätä ja kirjoitti tuon samalla nimimerkillä kuin minä aloituksessa.
T. Aloittaja
Ai niin T-mies! Ne on parhaita munkin mielestä.
Minne tää menee ja kenelle J-miehelle? Neljän vai viisi kirjainta?
Viisi.
T: OIKEA aloittaja
Ja taas se joku haluaa vaan häiriköidä muiden juttuja. Mä arvasin, kun kirjoitin tänne ton viimeisimmän viestini hetki sitten, että kohta se häiriköijä tulee ja allekirjoittaa viestin samalla tavalla kuin minä, että "t. Aloittaja". Ylläoleva viesti ei ole alkuperäiseltä aloittajalta.
En ole kirjoittanut aloitusta, mutta mun ajatukset on hyvin aloituksessa. Paitsi, että vierelleni haluaisin J miehen, neljällä kirjaimella!
No vittu, kenelle miehelle tämä aloitus on ja mihin päin Suomea?
Sälle treelle
Ei mene J-miehelle, ei S-miehelle eikä T-miehelle. Etelä-Suomeen menee.
T. Aloittaja
Ei mene oikeasti kenellekkään.
Ihan selvästi kirjoitit. Kannattaa kertoa tämän miehelle suoraan, niin tästä se selviää.
Eka viesti menee Jiille, sitten yks menee Teelle. H-mies on uusin kiikarikohde.
Eikä tuokaan ylläoleva viesti ole aloittajalta.
On. Älä trollaa.
Olet joku mies ihan liian hyvä tälle palstalle. Saanko oikean puutteessa leikkiä että olet minun kaipaamani mies? Ketä kaipaat? *pusu sinulle*
Eli tämä on Jiille. Myös Teelle on yksi viesti tässä ketjussa. Ja tämä on viimeinen ja oikea sana.
T: OIKEA ap
Jaaha. Ota tästä nyt mitään tolkkua. Jotkut viestit on J:lle ja jotkut T:lle ketä sinä kaipaat?
Just. Miten sä jaksat? Selvitä oma pääsi, äläkä pura ongelmiasi toisiin.
Miten sä jaksat? Vängätä tällä palstalla? Keskity irl? Onko sinulla omaa elämää irl?
Kuten olen monta kertaa aiemmin kirjoittanut, joku häiriköi ja vastailee täällä alkuperäisen aloittajan eli minun nimelläni. Hän on kaikkien noiden "tämä on sille ja sille" -viestien takana. Olen itse kirjoittanut noista vain tuon viestin, jossa kerron, että aloitus ei ole J-miehelle, ei S-miehelle eikä T-miehelle.
t. Aloittaja
Aika koominen kommentti sulta... Muutenkin huvittavaa koko homma. Mulle on ihan sama loppujen lopuksi koko ketju, tuskin se, kelle tämä oikeasti on, edes saa/tajuaa viestiäni. Mutta noille, jotka täällä haluaa tietää, kenelle tää oikein on, halusin vastata.
Ainiin, ja tiedoksi myös, että olen ilmaissut tunteeni ja ajatukseni kyseiselle henkilölle myös ihan oikeasti. Oletko koskaan itse uskaltanut?
Olisi kivaa jos tulisit sinne missä joskus oltiin samassa huoneessa. Joit ekalla kerralla valkoviiniä. Minä ostan luomupunaviiniä huomenna.
No sitten ei ole yhdellekään palstan miehelle. Jatka eteenpäin, jos oot tuntees kertonu ja mitään ei tapahdu. Roikkujat ei houkuta ketään!
Mistä joku voi anonyymipalstalla tietää jonkun tunteiden kertomisesta saatikka siitä kenelle tämä kirjoittaa. Lisäksi miksei ihminen, josta tuntuu että joku roikkuu pysy pois palstalta roikkumasta tai kerro roikkujalle että lopettaisitko roikkumisen. Luuleekohan joku itsestään liikoja.
Minäkin ajattelen juuri samoin kuin tuossa aloitusviestissä. Täysin samat tuntemukset sanasta sanaan. Menisi E-miehelle Itään.
Voisitko vähä tarkentaa, kun täällä kolahti. Terveisin Idästä E-mies. Minä laitan seuraavan sitten sinun jälkeen.
Ei, kyllä nyt menee M-miehelle.
Mulla on täysin samanlaiset tunteet erästä naista kohtaan, eli uskaltaako vai eikö uskalla..
Tärkeimmälle naiselle:Olet ihana<3
Tästä selvää ku sama nimimerkki toistaa ettei ole kenellekkään kirjain miehistä samalla kun sanoo että on jollekkin kirjainmiehistä :D Sekavaa.. mutta jatkakaa ihmeessä.