http://www.iltasanomat.fi/autot/art-2000000858334.html. Tässä sanotaan että laaduttomuuta on aistittavissa sisustassa. Miksi lexus sitten on premium maasturi? Lisäksi konetta sanotaan puhdittomaksi ja että se kone huutaa kovaäänisesti. Miten lexus voi olla premium? No tosiasiassa lexus ei ole premium vaan toyota.
Lexus, "sisustassa laaduttomuutta aistittavissa"
3
117
Vastaukset
- ThomasEdison
Heh-heh. 'Nappulaviidakko' toi kirjoittajan mukaan tuon 'laaduttomuuden' tunteen. Ei siis materiaalit. Eikä varsinaiset design-asiat. Kirjoittaja vaan oli sormi suussa monien toimintojen kanssa. Ja tottumaton kyseisen merkin käyttökytkimiin. Itse asiassa, 'nappulaviidakko' on juuri se, joka on käyttäjä-ystävällinen verrattuna näyttöruudun valikkojen kautta surfailuun, joka toki sekin löytyy tuosta NX:stä.
Asiasta toiseen Teslan sisustuksessa olen juuri ihmetellyt tuota laatuvaikutelman puuttumista. Materiaalit ovat kyllä asianmukaiset ja saksalaisten premium-merkkien tasolla sekä näyttöruutu todella iso eli vältttämättä sen valmistus ei ole ollut erityisen halpa...mutta design-puuttuu. Sisustus on valitettavasti vanhahtava ja kirveelläveistetyn oloinen 'lauta'-muotoilun takia. Sama koskee pitkälti ulkopinto, jotka mielikuvituksettomia. Tesla please, seuraavaan sukupolveen myös design-panostuksia ja myynti-osasto kiittää!- No_reply
ThomasEdison, luulitko tosiaan että perustellut näkemyksesi johtavat rakentavaan keskusteluun suoli24:ssä? Varhaisteinit täällä pääasiassa yrittävät provosoida.
- Onneksi_sinun
Toyota-trollipojun kirjoituksissa ei ole koskaan ollut laaduttomuutta havaittavissa. Taso on tasaista peruskoulun tuotetta vuodesta toiseen. Ilmankos ne potkivat amiksestakin kahden viikon kuluttua aloituksesta pojun pois alisuorittamisen takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006464
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303873törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283250Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3761764- 331408
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471013Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11900- 42879