Puolet hallituksesta erotettu

Veroparasiitti Stubb sai kenkää.

Persujen mikäsennimi oli nukkeministeri sai sotesta kenkää.

Verorapasiittii Toivakka sai kenkää.

Talvivaara Olkiluoto Paskalaki Rehn siirrettiin muihin tehtäviin.

Soteroisto Rehula on päätetty vaihtaa toiseen.

Bernerin lähtö on enää ns. järjestelykysymys.

Reilu vuosi mennyt siitä kun veroparasiitti Sipilän hallitus aloitti.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Tollo vanhanen pyrkii pressaksi? Voi vittu mikä vitsi.

    Äänestä

  • Eihän nykyiset kansanedustajat kansaa ajattele vaan itseään. On se ihmeellistä, että Suomrn pankkiinkin piti valita mitäänsanomaton politiikko.

    Näyttää siltä, että eduskunnassa on hyvävelisysteemi. Minä kannatan sinua tuohon ja sinä kannatat minua tähän virkaan tai tehtävään. Iljettävää! Politikointi pätevöittää ihmisen paremmin kuin ansiot ja kokemus muissa töissä ja tehtävissä.

    Sama hyvävelisysteemi lienee hallitusammattilaisissa.

    Se vielä puuttuu, että Sipilän valtiosihteeri nimettäisiin ministeriksi vaikka hän ei nauttinut kansalaisten luottamusta niin paljoa, että olisi päässyt kansanedustajaksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karstatpois kirjoitti:

Veroparasiitti Stubb sai kenkää.

Persujen mikäsennimi oli nukkeministeri sai sotesta kenkää.

Verorapasiittii Toivakka sai kenkää.

Talvivaara Olkiluoto Paskalaki Rehn siirrettiin muihin tehtäviin.

Soteroisto Rehula on päätetty vaihtaa toiseen.

Bernerin lähtö on enää ns. järjestelykysymys.

Reilu vuosi mennyt siitä kun veroparasiitti Sipilän hallitus aloitti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu