Ketkä maksoi Saulin vaalikampanja, ei vieläkään

ole selvyyttä ja kiersikö jätti rahat ulkomailtakin fimojemme kautta ?
Syön melkein hattuni, jos ei Yhdysvalloilla ole sormensa pelissä, kuin aijemmin propakandankin levittäjänä ?

Tulee mieleen väite kepu Johannes Virolaisesta, joka palatessaan Saksan matkalta paksu salkku mukanaan, ennen vaaleja !?
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Haloska pisti kehitysmäärärahat omaan kassiinsa
http://yle.fi/uutiset/3-7749065


ja kävi sitten piilottelemassa niitä eripuolille maailmaa.

Äänestä

Hyysärit, ahneet hyysärirosvopunikit vievät kaikista kehitysapu- ja mamurahoista lähes kaiken. Vain murusia nämä röyhkeät hyysärit toimittavat perille. Niilläkin sitten hoidetaan mafioosojenpuutarhoja.

Ja hyysärifemakot perustavat heti mielettömän kallispalkkaisen hyysäriorganisaation,
jota sitten joudutaan elättämään senkin jälkeen, kun rahat on loppu !!!

Äänestä

Mutta ei kukaan vieläkään ole luotettavasti pystynyt selittämään miten Sauli Niinistön vaalikampanja rahoitettiin ja keitä rahoittajat ovat.

Äänestä

Saulilaisille tämä on arka-asia, että sekoavat täydellisesti Haloseen ?
Suomen suojelupoliisillako näpit pelissä, historia on ainakin hirvittävä !?

Äänestä

Meidän rikollinen suojelupoliisi, mukana Saulin vaalityössä,rikos-suojeliana !?

Äänestä

Hyväksyykö Sauli Niinistö sen Afrikkaan menevän koodaribussin rahoituksen 30000 euroa? Sellainen on Suomen itsenäisyyden satavuotisjuhlavuonna ensi vuonna.

Äänestä

Ketjun aloittaja lupaatko todellakin syödä hattusi? voin tuoda sinappia ja mausteita sinulle joten alahan viipaloida suikkaasi. Katson että todellakin syöt sen

Totuus on se että Yhdysvallat ei luota Niinistöön, ja tästä kärsii Suomenkin uskottavuus. Koska Niinistöön ei luoteta niin siksi hän joutuu kieroilemaan muita synntipukeiksi esimerkisi kieroili komentaja Haglundin allekirjoittaa MOU esimerkkinä.

Yhdysvallat ei todellakaan ole avustanut Niinistön kampanjointia eli Niinistön rikosprosessin etenemistä, eikä sitä tule tekemäänkään. Niinistön sähläilyt on rapakon takana hyvin yleisessä tiedossa.

https://www.facebook.com/piitziz/photos/a.175834789505772.1073741828.175831279506123/176920872730497/?type=3

niin kauan kun hän saa hääriä presidenttinä täyttyy joka päivä myös hänen rikostensa saavi.

CIA:kin on luokitellut Niinistön harmittoman tyhmäksi ja lapselliseksi huru-ukoksi,
Niinistö aiheutti Patriallekin miljardien vahingot ja pääsi Pentagonin varoittavalle mustalle listalle.

Opakin oli oikeassa ja nolasi Niinistön täydellisesti, eihän nyt sentään B-luokan kyläjuristin tiedoilla ja taidoilla olla korkeintaan kuin ministerinä.

https://www.facebook.com/1606003069647224/photos/a.1606345526279645.1073741828.1606003069647224/1745187632395433/?type=3

Äänestä
  • ne jotka haukkuvat saulia on hyvää tiedää,,,,et heidän ehdokkas ei tulee valituksi,,,,vaika ne ovat alkaneet nokkelasti vaalikampaniansa,,,,,mukana jotkut kirkon jajtkut opetusminsterion edustajat,,,amerikassa kaikki onnistuu,,,,,sehän on jenkijen kohtalon--ollaa tyhmija,,,
    niinistö on tervenjärjen ihminen (ottaen huomio nykymaailmantilanteen ja toj
    itänaaPURI,,
    CEMPI SAULI!

    Äänestä

Kukaan vieläkään ole luotettavasti pystynyt selittämään miten Sauli Niinistön vaalikampanja rahoitettiin ja keitä rahoittajat ovat.

Äänestä

Pitäähän meillä olla kuin jenkeillä ja kun vielä YYA sopimuskin heidän kanssa !?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

ole selvyyttä ja kiersikö jätti rahat ulkomailtakin fimojemme kautta ?
Syön melkein hattuni, jos ei Yhdysvalloilla ole sormensa pelissä, kuin aijemmin propakandankin levittäjänä ?

Tulee mieleen väite kepu Johannes Virolaisesta, joka palatessaan Saksan matkalta paksu salkku mukanaan, ennen vaaleja !?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu