Lännen juoni YK:ssa paljastui

Jokin aika sitten Ranska esitti YK:ssa päätöslauselmaehdotuksen, joka kieltäisi ilmaiskut Syyrian Aleppossa. Ehdotus kuulostaa ensi kuulemalta humanitaariselta ja rauhaa edistävältä, mutta tarkemmin tarkasteltuna siihen sisältyi ovela ansa ja petos, josta länsimaiden tiedotusvälineet vaikenivat.

Toteutuessaan päätöslauselma koskisi vain valtioita eikä terroristijärjestöjä, koska terroristijärjestöillä ei ole sotilaskoneita eikä siten muutenkaan mahdollisuuksia suorittaa ilmapommituksia. Toiseksi terroristijärjestöt eivät kunnioita YK:n päätöslauselmia.

Päätöslauselma sallisi siten länsimaiden tukemien terroristijärjestöjen jatkaa aseellisia iskujaan siviiliväestöä vastaan, mutta estäisi esim. Venäjää käymästä tehokasta sotaa niitä vastaan. Onneksi Venäjä oli kaukonäköinen ja valppaana, estäen veto-oikeudellaan tämän järjettömän, terrorismia tukevan, päätöslauselman voimaan tulon.

Näemme jälleen kuinka vilpillistä ja petollista länsimaiden politiikka on. Se on täynnä kieroa juonittelua, kaksinaamaisuutta, petosta ja petkutusta. Länsimaiden tiedotusvälineet valehtelevat ja vääristelevät asioita yhtenään ja syyttävät Venäjää kaikista konflikteista, jotka ne ovat itse aiheuttaneet.

7

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lopputulos on kuitenkin ollut se, että Venäjä pommittaa roistomaisesti siviilikohteita ja tuhannet naiset ja lapset kärsivät.

      Tätä faktaa eivät Sakarin selittelyt mitenkään muuta. Hyi helvetti tuota ryssää ja heidän kätyreitään!

      • Kummallista vain, että näistä "Venäjän pommituksista" ei näy missään ainuttakaan todistetta.
        Länsimaiset tiedotusvälineet osaavat valehtelemisen taidon. Kummallista myös, että tiedotusvälineet eivät kerro mitään siviiliuhreista, joita amerikkalaiset ja heidän liittolaisensa ovat saaneet aikaan viime aikoina pommittaessaan Libyaa ja Jemeniä.


      • entinen_sotilas

        MENE NYT PIETARIN KIRKKAIN LAMPPU TAKAISIN SINNE TROLLITEHTAAN KELLARIIN ODOTTAMAAN NISKALAUKAUSTA. TIEDÄT HYVIN MIKÄ ON NIIDEN KOHTALO VENÄJÄLLÄ JOTKA TIETÄVÄT ASIOISTA LIIKAA


    • Abrahamm

      Venäläiset pommittaa vain kapinallisten pientäosaa, josta Syyrian johto käskyttänyt siviilien poistua ,mutta kapinallisetkin on siviilipuvussa ja akressiivisia pakenioita kohtaan !
      Ei jenkitkään ole laskeneet siviiliuhreja tänäkään vuonna, vaikka satakertainen määrä Aleppoonkin verrattuna.
      Alepossa suurinosa elää normaalia elämää, kuin ennen julmaa miehitystä,jenkkien ojailussa.(Kuin Ukrainassa)

      • Deronda

        Siellä on sata tuhatta lasta. Heitä pommitetaan nyt jatkuvasti. Vielä kitiset siitä, kun tappamisesta huomautetaan.

        Kommettisi Aleppon normaalista elämästä on törkeä. Minäkin olen nähnyt Syyrian television esittämän videon siitä, miten Aleppossa vietetään iloista elämää yökerhoissa. Tiedät itsekin, että se on valehtelua.


      • totuustässä
        Deronda kirjoitti:

        Siellä on sata tuhatta lasta. Heitä pommitetaan nyt jatkuvasti. Vielä kitiset siitä, kun tappamisesta huomautetaan.

        Kommettisi Aleppon normaalista elämästä on törkeä. Minäkin olen nähnyt Syyrian television esittämän videon siitä, miten Aleppossa vietetään iloista elämää yökerhoissa. Tiedät itsekin, että se on valehtelua.

        Venäjä ei lähde Syyriasta. Se on fakta - kuoli siinä vaikka ketä. Se on ollut siellä vuosikymmeniä. Länsi haluaa Venäjän ulos Syyriasta. Nyt lapset toimivat lännen politiikan välineinä. Ei auta. Länsi tekisi aivan saman, mitä Venäjä nyt tekee.
        En väitä, että Venäjällä on oikeus tappaa lapsia, mutta politiikka on likaista peliä. Siinä ei armoa anneta.
        Lännestä on kiinni, mitä Venäjä tekee tällä hetkellä. Länsi tietää, että Venäjä ei luovuta, eikä vedota maailman sympatioihin. Niin läpinäkyvää. Sen pitäisi muuttaa vaatimuksiaan.


    • Bvghj

      Kyllä! Olet aivan oikeassa. Onneksi et ole ainoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      39
      5767
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      215
      5317
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      35
      4443
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      51
      4068
    5. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      37
      4020
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3756
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      85
      3680
    8. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      44
      3110
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2440
    10. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      46
      2382
    Aihe