Lännen juoni YK:ssa paljastui

Jokin aika sitten Ranska esitti YK:ssa päätöslauselmaehdotuksen, joka kieltäisi ilmaiskut Syyrian Aleppossa. Ehdotus kuulostaa ensi kuulemalta humanitaariselta ja rauhaa edistävältä, mutta tarkemmin tarkasteltuna siihen sisältyi ovela ansa ja petos, josta länsimaiden tiedotusvälineet vaikenivat.

Toteutuessaan päätöslauselma koskisi vain valtioita eikä terroristijärjestöjä, koska terroristijärjestöillä ei ole sotilaskoneita eikä siten muutenkaan mahdollisuuksia suorittaa ilmapommituksia. Toiseksi terroristijärjestöt eivät kunnioita YK:n päätöslauselmia.

Päätöslauselma sallisi siten länsimaiden tukemien terroristijärjestöjen jatkaa aseellisia iskujaan siviiliväestöä vastaan, mutta estäisi esim. Venäjää käymästä tehokasta sotaa niitä vastaan. Onneksi Venäjä oli kaukonäköinen ja valppaana, estäen veto-oikeudellaan tämän järjettömän, terrorismia tukevan, päätöslauselman voimaan tulon.

Näemme jälleen kuinka vilpillistä ja petollista länsimaiden politiikka on. Se on täynnä kieroa juonittelua, kaksinaamaisuutta, petosta ja petkutusta. Länsimaiden tiedotusvälineet valehtelevat ja vääristelevät asioita yhtenään ja syyttävät Venäjää kaikista konflikteista, jotka ne ovat itse aiheuttaneet.

7

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lopputulos on kuitenkin ollut se, että Venäjä pommittaa roistomaisesti siviilikohteita ja tuhannet naiset ja lapset kärsivät.

      Tätä faktaa eivät Sakarin selittelyt mitenkään muuta. Hyi helvetti tuota ryssää ja heidän kätyreitään!

      • Kummallista vain, että näistä "Venäjän pommituksista" ei näy missään ainuttakaan todistetta.
        Länsimaiset tiedotusvälineet osaavat valehtelemisen taidon. Kummallista myös, että tiedotusvälineet eivät kerro mitään siviiliuhreista, joita amerikkalaiset ja heidän liittolaisensa ovat saaneet aikaan viime aikoina pommittaessaan Libyaa ja Jemeniä.


      • entinen_sotilas

        MENE NYT PIETARIN KIRKKAIN LAMPPU TAKAISIN SINNE TROLLITEHTAAN KELLARIIN ODOTTAMAAN NISKALAUKAUSTA. TIEDÄT HYVIN MIKÄ ON NIIDEN KOHTALO VENÄJÄLLÄ JOTKA TIETÄVÄT ASIOISTA LIIKAA


    • Abrahamm

      Venäläiset pommittaa vain kapinallisten pientäosaa, josta Syyrian johto käskyttänyt siviilien poistua ,mutta kapinallisetkin on siviilipuvussa ja akressiivisia pakenioita kohtaan !
      Ei jenkitkään ole laskeneet siviiliuhreja tänäkään vuonna, vaikka satakertainen määrä Aleppoonkin verrattuna.
      Alepossa suurinosa elää normaalia elämää, kuin ennen julmaa miehitystä,jenkkien ojailussa.(Kuin Ukrainassa)

      • Deronda

        Siellä on sata tuhatta lasta. Heitä pommitetaan nyt jatkuvasti. Vielä kitiset siitä, kun tappamisesta huomautetaan.

        Kommettisi Aleppon normaalista elämästä on törkeä. Minäkin olen nähnyt Syyrian television esittämän videon siitä, miten Aleppossa vietetään iloista elämää yökerhoissa. Tiedät itsekin, että se on valehtelua.


      • totuustässä
        Deronda kirjoitti:

        Siellä on sata tuhatta lasta. Heitä pommitetaan nyt jatkuvasti. Vielä kitiset siitä, kun tappamisesta huomautetaan.

        Kommettisi Aleppon normaalista elämästä on törkeä. Minäkin olen nähnyt Syyrian television esittämän videon siitä, miten Aleppossa vietetään iloista elämää yökerhoissa. Tiedät itsekin, että se on valehtelua.

        Venäjä ei lähde Syyriasta. Se on fakta - kuoli siinä vaikka ketä. Se on ollut siellä vuosikymmeniä. Länsi haluaa Venäjän ulos Syyriasta. Nyt lapset toimivat lännen politiikan välineinä. Ei auta. Länsi tekisi aivan saman, mitä Venäjä nyt tekee.
        En väitä, että Venäjällä on oikeus tappaa lapsia, mutta politiikka on likaista peliä. Siinä ei armoa anneta.
        Lännestä on kiinni, mitä Venäjä tekee tällä hetkellä. Länsi tietää, että Venäjä ei luovuta, eikä vedota maailman sympatioihin. Niin läpinäkyvää. Sen pitäisi muuttaa vaatimuksiaan.


    • Bvghj

      Kyllä! Olet aivan oikeassa. Onneksi et ole ainoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3037
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3021
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2387
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1808
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      79
      1317
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1270
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1090
    Aihe