aito sielu

Kuinka pyyteetön
aito ja puhdas rakkaus
kuten suudelmakin
on oltava
jotta meidän itsekkäät
ahneet portit
muuttuvat aidoiksi sieluiksi?
7144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Lihan honor?

Äänestä

Ystäväni, sinun sielusi on silloin puhdas, kun annat rakkauden tulla sydämeesi ja autat pyyteettä lahimmäisiasi. Rakkaushan on ainoa kantava voima tämän maan päällä. Sinä taidat olla aika aito sielu, koska jattelet noin, kirjoituksestasi huokuu universaali rakkaus.

Äänestä
  • olla kopsattua tekstiä.

    Äänestä

  • *kiitos*
    Taivasten valtakunta on rakkauden valtakunta.
    Joka elää uskossa
    totuudessa ja lähimmäisenrakkaudessa
    elää aidossa rakkaudessa.

    Äänestä

  • voihansekaikki kirjoitti:

    olla kopsattua tekstiä.

    Kannattaa muistaa:
    Mitä suurempi tarve
    tuomita toinen ihminen
    sitä vähemmän on tutkinut
    omaa itseään
    ja rakkautta joka sieltä löytyy....

    Äänestä

  • Pysy siinä rakkaudessa ja totuudessa, jossa olet. Puhdasta rakkautta on niin vähän. Kanna kirkkaus sielussasi ja luota siihen voimaan ja totuuteen, jonka se sinulle antaa. Sinä näet totuuden. Ole luottavaisin mielin ja anna sisäisen voimasi kasvaa ja auta heitä, jotka ovat heikoimmassa asemassa pyyteettä.
    Vain rakkaus kantaa eteenpäin. Jokainen valitsee, mihin käyttää rakkauden voiman, koska elämme vapaan valinnan planeetalla.
    Yksilö voi käyttää rakkauden vihaamiseen tai muuhun negaatioon. Todellisuudessa hän vahingoittaa itseään eniten.
    Anna rakkautesi näkyä tässä maailmassa. Sitä ei ole koskaan liikaa.

    Äänestä

  • *Kiitos *
    Rakasta lähimmäistä
    niin kuin itseäsi.
    Rakasta myös itseäsi
    jotta voit jakaa ja antaa rakkautta.
    Kuiskaa.
    Kuuntele.
    Aikaansaa luottamus.
    Puhumiseen.
    Hiljainen ääni
    puhua totta.
    Kertoa rakkaudesta.
    Paras keino huutaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rakkausonkyyneleissäkin kirjoitti:

Kuinka pyyteetön
aito ja puhdas rakkaus
kuten suudelmakin
on oltava
jotta meidän itsekkäät
ahneet portit
muuttuvat aidoiksi sieluiksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu