PELTOJEN LANNOITUS

mitäsontaa

Mikä instanssi tutkii, mitä sontaa maanviljelijät ajavat pelloilleen?? Meillä kaivo pellon vieressä, meni pilalle,sisälsi ihmiš- ja eläinperästä jätettä. Tarkistuttakaa kaivovetenne!!!!

4

452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kypsysiihen

      Jäikö paskanmaku suuhun siitä touhusta?

    • aikaselväasia

      eikös ne maajussit tyhjennä koko kylän sakokaivot pelloille kun ei lehmän lantaa ole tarpeeksi tarjolla ?

    • HehPöljät

      Heh, just samaa ite ajatellut... Kyllä kiinnostaa päättäjiä mökinmummujen "päästöt", vaan eipä ketään nappaa noi maajussien touhut sitten tarkemmin. Kaupungista vuosia sitten tänne böndelle muuttaneena, havainnut ihan jokavuotisen perinteen; sinne vaan peltoon taikka metsän reunaan kipataan ja ruititaan ihan kaikki mitä omilta tuotantoeläimiltä tulee... ja sitten myös sieltä naapurilta aika herkästi ajellaan kaikki paskat sun muut sinne jonnekin maille.. Mutta näistähän EI saa puhua :-D Kun ei puhuta, eipä ole!
      Politiikkaa urpåt, POLITIIKKAA!!! Äänestäkää tulevissa vaaleissa itsellenne oikein... Keskustaa??? BUAHAHAaaa... :-D Keskusta= maajussit...... Älliä Touhuun?

      • kaivovesi

        Kiitos hyvästä viestistä! Eikö voida tutkia mitä paskaa ajetaan pelloille, naapurit kärsii. Mistä puhdasta vettä????? Kaivovettä ei voi käyttää???? Eikö kunnan pitäisi järjestää kaikille asukkaille, mökkiläisille puhdasta vettä??? Tutkituttakaa ihmiset kaivovetenne!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2548
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2432
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      18
      1919
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1732
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      54
      1700
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      925
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      847
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      807
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      36
      787
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe