Jihadistejä Sdp:ssä
Demarilähdönrajalla
1351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
SDP on siis puolue, joka ei irtisanoudu yksikäsitteisesti kaikesta väkivallasta. Julistukset ja muut höpöhöpöt heitetään silmänlumeeksi kansan silmille ja suunnitellaan massamurhia verhojen takana.
Demarit rakastaa murhia, naisten hakkaajia, lasten kiduttajia ja insestia.
SDP ei kannata pelkästään pakkoruotsia vaan myös suomalaislasten identiteetin muuttamista. SDPn mielestä suomalaisuus on vamma joka paranee kun suomenkieliset oppivat ruotsia ja luopuvat suomalaisesta identiteetistä.
Edellinen hallitus on myynyt RKP:lle vielä syntymättömien lastemme identiteetin.
tuula Mustonen
Hallituksen kärkihanke , kansalliskielistrategia, on 78 sivua ruotsi-velvoitteita virkamiehille. (Kannattaa lukea, ja varata aikaa )
Järkyttävin kohta tuossa strategiassa on se, että hallitus on myynyt vielä syntymättömien lastemme identiteetin RKP:lle.
Strategian tavoitteena on nimittäin se, että ruotsinkielen kielikylpyopetus aloitetaan jo päiväkodissa.
Anna-Maja Henriksson on useissa yhteyksissä sanonut:" Meidän on löydettävä menetelmiä, joilla lapset kasvatetaan aidosti kaksikielisyyteen".
Nyt nuo menetelmät on löydetty. Kansalliskielistrategia ja kielikylvyt päiväkodista yliopistoon ja kaikilla opintoasteilla sillä välillä. (Anna-Maja Henrikssonin visioi hbl:ssa, että ruotsin kielen kielikylvyt ulotettaisiin myös yliopistoihin.)
Siis meidän lapsiamme käytetään kielipolitiikan pelinappuloina. Sehän on aivopesua!
Kaiken lisäksi täysin kansalta salassa.
Jatkuu...linkissä
http://tuulevi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/139698-hallitus-on-myynyt-rkplle-viela-syntymattomien-lastemme-identiteetin
Pakkoruotsi on kansalliskielistrategian vastainen
Jaakko Häkkinen US blogi
http://jaska.puheenvuoro.uusisuomi.fi/180304-pakkoruotsi-on-kansalliskielistrategian-vastainen
Kielistrategia
http://oikeusministerio.fi/material/attachments/om/toiminta/perusoikeudetjademokratia/6F38EQbLT/Kansalliskielistrategia.pdf
Koska rami "valvoo" päiväkodeissa pikkuisia? "Herätkää" jo vanhemmat...
Mitähän niiden lelujen sisään lienee piilotettu. Nyt kun salat paljastuu, niin herra lelumatkaajaa tulee kuulustella SUPOn tiloissa.
Lelut siis salakuljetettiin kymmenien matkojen aikana. Kuka maksoi matkat?
Rahat on saatu SDP:n vokkibisneksistä.
http://mvlehti.net/2016/10/16/suomen-kalleimman-vokin-vuokrat-valuvat-demareille/
Tässä vielä valokuvia tuosta saatanan kätyristä Rami Adhamista:
http://mvlehti.net/2016/10/16/sdpn-lelusalakuljettaja-rami-adham-on jihadisti-ja-vihapuhuja/
Suomessahan salakuljetus on rikos! Miksei tule tuomiota??!!! Miksei poliisi toimi jo?!!
Eduskunnan turvallisuuden kannalta tämäkään jihadistisotilas ei saisi pyöriä Antti Rinteen vieraana Eduskunnassa.
Voihan siitä olla jotain hyötyäkin jos se asentaa lelupommin oikeaan kohtaan...?
Eikös nuo kommarit riko perustuslakia? Eikös puolueeseen kuuluvan kuulu olla alkuperäinen suomalainen jotta se voi edustaa suomalaisia???!!! Missäs vaiheessa tämä kohta on poistettu laista?
Koska alkaa lelut paukahtelemaan isiksen nimeen?
Ei mikään ihme että jätkä asettui sdp:n....siellähän on kusipäitä jo ennestään vini pino loisimassa...