Minulla on yksi lyhyt kysymys, mitä mieltä olette.. Hyväksyttekö tai olisiko se teille ok että poikaystävänne seuraa instagramissa sivustoa missä on kuvia naisten perseistä ja tisseistä..siis aika härskejä kuvia? Lisäksi hänellä pyörii läppärissä näytönsäästäjänä kymmeniä naisten kuvia alusvaatteisillaan. En voi sanoa olevani kovin mustasukkainen, ne on vain kuvia, mutta poikaystävä on joskus puhunut että naisen pitää olla kunnossa jne. Olen kyllä hyvässä kunnossa, mutta olen poikaystävää kolme vuotta vanhempi ja tällainen aiheuttaa kyllä itselle paineita. Ja se että hän on liian ulkonäkökeskeinen, vaikka ei voi sanoa että hän itse olisi hyvässä kunnossa.
Seksikkäät kuvat
17
326
Vastaukset
- Potut_pottuina
Laita omalle koneellesi komeiden, hyvin treenattujen äijien kuvia, vaikket niitä erikoisemmin tykkäisikään katsella. Sanot vaan, että kyllä tosi miehen on oltava kunnossa, kaikin puolin.
- Minävaan12
Juuri tätä mietin! Että laitan jonku kuvan omalle koneelle. Mutta en sano että tarvitsee olla kunnossa, koska itse en ole sitä mieltä. Vain haluaisin nähdä hänen reaktiot kun se näkee että minua kiinnostaa tämmöset kuvat.
- Potut_pottuina
Ootko sanonut hänelle, että koet ne kuvat häiritsevinä, ja miksi koet niin? Saattaisi auttaa, tai sitten hän katselee niitä sen jälkeen enää salaa. Kumpi parempi?
- Minävaan12
Kyllä olen joskus kertonut että se häiritsee minua. Siitä saatiinkin silloin riita aikaiseksi. Mutta näistä insta seurailuista en ole vielä puhunut, koska vasta juuri näin nämä.
- Poikkisonääliö
Vaikuttaa keskenkasvuiselta limanuljakkeelta. Paremmankin löydät ja on ihanaa nauttia vapaudestakin kun on nuori. Poikkis vaihtoon.
- Minävaan12
Mistä ajattelit että olemme nuoria? :)
Ei tässä olla mitään kovin nuoria enää ja perheen perustamisesta on puhuttu. Moni asia meillä menee kuitenkin hyvin, mutta minua todella häiritsee tämä asia. Omassa päässä olen pyöritellyt tätä ja miettinyt että mietinkö vain liikaa, siksi halusin kuulla muiden mielipiteitä. - tämäonmielipide
Mieti kun lapsi syntyy ja muutut lihavaksi, lapsi vaatii huomiota miestä enemmän. Olet vielä iloinen että mies saa edes kuvista tyydystä. Saattaa olla että pinnallinen mies etsii myös irl, mutta anna hänen kattoa jos haluaa, kieltämällä et mitään voita. Sun vuorosi tulee kun lapsiarki hellittää.
- Poikkisonääliö
No jos vaikka siitä että kutsut häntä POIKAystäväksi?
- Minävaan12
Poikkisonääliö kirjoitti:
No jos vaikka siitä että kutsut häntä POIKAystäväksi?
No joo, paremminkin pitäisi puhua miesystävästä..
- Kuulostaa
Minävaan12 kirjoitti:
No joo, paremminkin pitäisi puhua miesystävästä..
Kyllä ihan kakaralta iästä viis
- Minävaan12
tämäonmielipide kirjoitti:
Mieti kun lapsi syntyy ja muutut lihavaksi, lapsi vaatii huomiota miestä enemmän. Olet vielä iloinen että mies saa edes kuvista tyydystä. Saattaa olla että pinnallinen mies etsii myös irl, mutta anna hänen kattoa jos haluaa, kieltämällä et mitään voita. Sun vuorosi tulee kun lapsiarki hellittää.
Kysyinkin kerran häneltä, mitä jos tulee lapsia ja en ole enää kunnossa, että miten voisin kelvata hänelle... Mutta hänen mielestä se ei ole niin. Totuus on se että olen todella urheilullinen ja en usko että minusta voisi tulla lihavaa..mutta koskaan ei voi tietää mitä tapahtuu.
Kaikki taisi saada sellaisen kuvan, että mies on todella ääliö. Mutta oikeasti välittää minusta todella ja olisi ihan palasina jos laittaisin poikki.. Mutta tämä kuvien katselu taitaa olla joku pakkomielle hänelle. Ja josta minä en saa rauhaa.. :)
- Ffgghyhhhhh
Entinen mieheni harrasti myös näitä porno-mimmejä. Sanoin, että vaikuttaa hormonihöyryisen runkkaavan teinin touhulta ja ei normaalia kenenkään mielestä. No, muutakin päävikaa ilmeni, otin eron. Taitaa olla sun murheenas samainen puberteetti-ihme (ikää 36v)... ;)
- silppuripilppuri
Ei nykyajan miehille saa sanoa mistään.Loukkaantuvat. Ottavat eron kun kuvat ja someystävät tärkeämpiä kun irl. Halutaan hetken huumaa, paeta arkea. Runkkailla kuville ja varsinkin mielikuville. Kuvitella olevansa parempia ja läheisempiä näiden kuvien ja niiden takana olevien hlöiden kanssa.
- Minävaan12
Noniin.. Otin viime viikonloppuna tavatessani poikaystävän esille tämän asian. Tietenkin riitahan siitä tuli. Hänellä oli selitys näihin kuviin, että ei näe minua tarpeeksi(!!!), siksi tarvitsee kuvia. Emme siis asu yhdessä. Minua ärsyttää tämmöset selitykset. Joka tapauksessa mies poisti nämä porno-kuva sivustot mitä seurasi, samoin kertoi poistaneensa koneelta kaikki kuvat.
Kuitenkin mulle oli järkytys löytää nämä hänen seurailut, en tiiä miten jatkan tästä.. - bhjdbhjdlcbdc
Omassa vastaavassa tapauksessani (kirjoitin ylempänä, että otin lopulta eron) mies lupasi lopettaa touhunsa. Tykkäili siis Fb:ssa kaikesta missä näkyi tissit ja perse. Ja toki nämä tykkäykset näkyivät kaikille profiilivierailijoillekin.
Ilmoitin, etten pidä asiasta ja voisi käyttäytyä ikäisensä tasoisesti.
Seuraavaksi sitten loi uuden käyttäjätunnuksen salanimellä Faceen ja siellä jatkui sama touhu. Jäi dorka vielä kiinni siitä kun sisäänkirjautuessa kotikoneella fb näyttää kaikki kirjautuessa käytetyt sp-osoitteet. Totesin, että tämä yksilö on pahasti vinksahtanut, nämä niitä lievimpiä asioita.
Vinkkinä sulle, seuraa tilannetta. En jaksa uskoa, että touhu loppuisi.- Minävaan12
Kiitos sulle! Minäkin pelkään, ettei se mihinkään lopu. Se vika on päässä. Ja sanoinkin sen hänelle.
- itsokaytobeafriendofex
Moikka !
Minä olisin okei asian kanssa, jos seurustelukumppanini ei vertaisi minua näihin muihin naisiin vaan arvostaisi ja rakastaisi minua sellaisena kuin minä olen. Minun mielestäni jokaisella on lupa unelmoida ja haaveksia, mutta samaan aikaan pitäisi kuitenkin osata elää siinä todellisuudessa ja osata kunnioittaa sitä mitä on. Esimerkiksi kerrostalossa asuva mies voi unelmoida muuttoa omakotitaloon, mutta on kuitenkin onnellinen nykyiseen elämäntilanteeseensa - okei, tosi huono esimerkki mutta toivottavasti ymmärsitte !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1514886Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813576SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402233Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä892102Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?241995Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191468Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1001283