Mikä idea laittaa Neste neljältä kiinni? Aivan sama sitten vaikkei olisi lainkaan auki! Todellista asiakaspalvelua! Kyllä ihmisten, joilla ei ole tajua asiakaspalvelusta eikä yrittämisestä, pitäisi vaan ymmärtää lopettaa toiminta. Samat ihmeellisyydet koskee lomahotellia ja Nestettä.. No eipähän tarvitse enään käydä.
Neste Jämijärvi
Olinasiakas
564105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Ks. http://www.protestilista.com/?kaupunki=Jämijärvi siellä myös SKS service Oy........ Loppu lähenee?
Linkki toimii sivuille, lisää kaupungin kohdalle Jämijärvi
Koko Jämin mäki kaatuu samaan kasaan.
Jämin Matkailu- ja lomakeskus Oy
Jämijärvi
Y-tunnus: 0620014-2
Protestit:
31.08.2016 - 36300€ (Verohallinto, Lounais-Suomen perintäyksikkö)
Menis kokonaan neste kiinni, niin pääsis siä istuvat joskus töihinki!!!
Uli uli.
Tunge Jämijärvi perseesees.
Nesteen tiloihin tulee kuulemma st1!! Kankaanpäästä tulee pitäjät, alottaa joulukuun alusta !! Halpaa bensaa ja hyvää ruokaa!!
Mää taas kuulin varmalta taholta että venäläinen lukoil olis ostanu koko mäen ja alkais pyörittään sitä. Ja tää on varma
Ei voi pitää millään paikkaansa, kylän seurapiiri seuroissa varmalta taholta tieto että kankaanpään herrat st1 kans ja kylän yks pohatta löis hynttyyt yhtee. Kuulemma ravi kahvilaaki yläkertaan suunnittelevat.
Minä ainakin uskon tohon venäläisomistajuuteen, kuulin itsekin että veljekset Vasiliev ja Igor olisivat hieroneet kauppoja siitä. Samalla kun jättivät koko jäminmäestä tarjousta. Tulee kuulemma venäläisille oma lomakohde jämistä. Kyllä siä pian alkaa rahat pyörii ku alkaa käkisalmenquatroja pyöriin👍🏻💪🏻
Mö oon taas kuullu huhuja hirvimettällä et suurimaan suviseura on ostanu koko paikan ja tekeen siihen suomen suurimman savusaunan. Kiuas lämpiäis kuulemma Shellin pöllöllä.
Meikäläinen on kuullu semmosta että kylällä joku vanhempi huotalmo ja korjaamo yrittäjä viitane alkais pyörittään sitä nesteen mäkeä. Ja siitä tulis kesoil
Huhuja jämin myynnistä on kunnantalolla asti pyörinyt ja keskustelu käy kiivaana josko kunta alkais vähä järjestään toimintaa siellä tosin kunnantalon pihasta poistui eilen kaks mustaa ja 1 valkonen venäjän kilpinen auto että tarina veljeksistä voi paikkaansa pitää.!
Ihan naurettavaa spekulaatiointia kylän ihmisiltä taas, siis ei mitään tolkkua jostain venäläisistä puhua nehän ovat niin pelottavia että kohta täällä varmaan pyörii mahvia miehiä mummojen perässä, uskaltaako täällä kohta enää liikkua kun pellenaamarit ja venäläiset tekee tuloaan. Minä ainakin olen sitä mieltä että jos ei rahaa ole pyörittää niin luovuttaisi kokonaan pois sellaiselle jota toiminta kiinnostaa ja pystyy siinä toimimaa. eihä tuossa ole tolkkua että kahvikin 1.80e hyvänenaika sentään ennen vanhaa kun mentiin torppaan sai kahvin ja nisun ilmaiseksi. nyt sielläkin vaan pyörii vanhukset kollaamassa tuhkakuppeja ja nuoret räkimässä. pelottavaan suuuntaan jämijärvi menossa.
Joo siis aivan naurettavaa. Kahvilan maksaa siellä 1.6 eikä 1.8. Arkumentit kuntoon Pirkko
No voi anteeksi, säästitkö 20senttiä. Ihme näsäviisailua.!
Terveyskeskuksen nurkista varmaa tietoo! Paikasta on Igor ja vasiliev tehny tarjouksen. Jakajat säilyy mutta bensa tuodaan idästä, sisälle perustetaan suomen ensimmäinen Ravikaraokesavusauna jota naapurin Ari tulee vetämään. Paikasta tulee k18 ettei sylkee erittävät nuoret pelottelu mummoja. Kahvia ei enää tarjota, pelkkää kitipolttoo niin karaoke puolikin pysyisi vilkkaana.
Juu ja kotipolttonen tuodaan suoraan kuulemma jämijärveläiseltä panimolta joka on vastikaan saanu luvat kuntoon sitä samaa tavaraahan on tarjottu jo monta vuotta paikallisessa mummola ravintola 261.sessä on pahaa tavaraa heilahtaa ku metrinen halko päähä.!
Kannattaa varmaan pysyä kolmoskaljas jollei viinaa kestä! Tommoset ämmät saa ajaa suoraan kylpylään. Vittuako tää vingut
Jaaha nyt on kylän sivistymätönkin osasto herännyt, kannattais olla hiljaa ja porata yksinänsä jossain muualla tai saattaa tulla tykkööltä paha mies kylää. pistää sulle pingismailan perseeseen ja tekee susta majavan.
Tykkööltä niin kovia miehiä löydykkään. Kaikki yhtä veteliä niinku läjä paskaa.
Nyt varmistu! Kankaanpäästä Vilanderin laajentaa ja pistää nesteen tiloihin rallikahvilan. Saa nopeeta kahvia ja ruokaa!
Tulis saatana vaikka seo mut olis perkele auki joskus! Ihan vitun pelleilyä tommonen touhu, neljältä kiinni ja vloppusin ei auki ollenkaan. Siinä on oikein kunnon yrittäjä!!! Ei mikään ihme ku ei homma toimi.
Toimiihan. Pysyy huoltoasema huoltoasemana eikä ryhdy mukuloiden lorvimispaikaksi.
Toivottavasti tuliski.
Syytä olisikin.. kilpailu suomen kalleimmat polttoaineet ja sentilleen sama hinta molemmilla asemilla.
ja mä kuulin paikallisessa baarissa, että siihen tulee Nilsiän öljysheikki. Kyl siä tiäretään asiat paremmin ja aikaisemmin kuin tällä foorumilla !
Nilsiän öljysheikki on heittäny jakarin nurkkaan jo aikapäiviä sitte
Nilsiä oljysheikki on hintti!
Jaaha voi toverit ku täällä ollaan tietämättömiä ja puhellaan levottomia. Nesteen tiloihinhan on tulossa Gulf, varmaa tietoa lukekaa vaikka täältä https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Gulf_Oil . Yrittäjinä tulee toimimaan kauhajokelainen nuori pariskunta, että intoa pitäis piisata. Toivotaan vaan että asiakkaita piisaa eikä kaikki kylänjuntit vaan notku terassilla ostaisivat edes Luontoarpoja. Kaikkea hyvää uudelle yrittäjäparille.
Mahtavaa
Vahvistan tämäntiedon oikeaksi
SEO:n kurapolttoainetta halvempaa ja huonompaa. Kelpaa Jämijärveläisille ihan hyvin vanhoihin autoihinsa.
Vanhoihin autoihin? Karviassahan se suomen vanhin autokalusto on. Ja ylpeitä ollaan siitä. Dx korolla on kansallisautomme
Tänään päivällä oli huoltoauto parkis jakajilla, st1 kovaa vauhtia tulos! Ensi viikolla tarrat vaihtuu.
ja hei, viimeisin tieto vielä että siellä Seo:n takapihalla Suomen hiihtoliitto tulee pyörittämään porttolaa. Pilu 5 e.
mut jämillähän on jo erinäisten liittojen puolesta pilllunjakajia
On kyllä asiallista toimintaa. Jämpällä osataan
vittu vaan välillä pesuun ja uutta meisseliärakoon, öljyä voi hakea etupihan puolelta
Onko mitään oikeasti oikeata tietoo
hiitoliiton huorat tulee tekemään öljynvaihdot
St1 siihen tulee!!
Onks Nesteelle taas palannu vanhat aukioloajat?
On tullut ja vanhat omistajat!
Sama konkurssikierre siis jatkukoon.
Neste Jämi päivitti Facebookiin että kiitos asiakkaille kuluneista vuosista.... tarkoittaako toi nyt sitä että lafka laittaa lapun luukulle???
Vaihtuu kyltti katolle ja varmemmat yrittäjät
Nyt oli tämmönen päivitys eli tosiaan omistajat vaihtuvat, onnea uusille yrittäjille!
Sunnuntaina 20.11 olemme suljettu, inventaarion vuoksi.
Neste Jämi kiitää asiakkaita kuluneista vuosista ja toivottaa onnea ja menestystä uusille yrittäjille, Jäminportti Oy:lle Katja ja Jouko Tasalalle :)Sunnuntaina 20.11 olemme suljettu, inventaarion vuoksi.
Neste Jämi kiitää asiakkaita kuluneista vuosista ja toivottaa onnea ja menestystä uusille yrittäjille, Jäminportti Oy:lle Katja ja Jouko Tasalalle :)
Voi vittu sanon mää!! Ojasta allikkoon, toivottavasti se Vito kuski pysyy pois sieltä!!
Toivottavasti jotain muutosta tulee myös hintoihin. Eteläsuomen kalleimmat polttoaineet ja lähes suomen kalleimmatkin on löytynyt Jämijärveltä! Parasta vielä että sentin osilleen sama hinta molemmilla asemilla. Oisko jonkinlaista kartellia ja syrjäseutulisää?
Yllätyin positiivisesti, se oli oikeesti auki. Bensan hintaakin laskettu. Yleis ilmettä sisältä päivitetty. Palvelu hyvää,mutta keskikokoinen kahvi 2,6€, siis aivan törkeä "Jämijärvi hinta". ABC:llä kautta maan ja "autiomaan Essolta" saa pahvisen jättimukin samaan hintaan...jäi rahastuksen maku :(
Ei se kahvi itsessään paljon maksa n. 40 senttiä. Mutta kun joku sen sinulle keskellä mettää keittää ja vielä huolehtii sen tuoreudesta ja tarjoaa sen posliinimukista. Siitä vaan joutuu vähän enemmän maksamaan.
Naulapää vois käydä joskus Jämäjärven ulkopuolella, kahvilla ja todeta hinnat muualla, jossa ei rahasteta asiakkaita törkeellä kahvin hinnalla, posliinimukista. Ei yhtäkkiä tuu mieleen missä olisi yhtä kallista kahvia, kuin Jämäjärvellä. Nyt kannattaisi tässä kohtaa laittaa hinnat uusiksi ja saada asiakkaat käymään, uudestaankin. Ei sitä ensimmäistä ja viimeistä kertaa. Ajan päivittäin ohitse, jo kolmatta kymmenettä vuotta, montako kertaa olen tankannut Jämäjärvellä? EN KERTAAKAAN. Tankkaan heti jos bensa on halvempaa kuin Ikaalisissa tai Kpäässä. Ehkä minun aikanani ei moista ilmiötä nähdä, kun ei oo tähänkään mennessä nähty. Kun tankkaan Kpään ST1:llä, joudun usein jonottamaan, jonossa on yleensä auto tai pari Jämäjärveläisiä. Jos poikkeen kahvilla samalla, jonotan kassalla, taasen Jämäjärven ihmisiä kahvijonossa. Mikseiköhän hekään tankkaa omalta paikkakunnaltaan, niin ehkä he säästää muutaman sata euroa vuodessa tankkaamalla kaiken polttoaineensa,sieltä mistä halvimmiten saitä saa. Jämäjärven palvelut pysyisi paremmin pystyssä, jossei asiakkaalta kynittäisi yli hintaa joka asiasta...kauppa kävisi ja kuntakin saisi verotuloja, no niin tosiaan, muistanko väärin Jämäjärvellä oli se Suomen suurin veroprosenttikin?
Näinkö oli? Ps. Sammin "Essolle" kahville :)
Mainostatko "essoa" vakiasiakkaille kahviin. Vaihtaa pannun toiseen tarpeen vaatiessa. Ja "esso" tekee kauppana. Paljonko?
Kahvin saisi vähän halvemmaksi, kun edellisen pannun sumpit kaataisi uuden pannullisen mukaan terävöitttämään makua, voi olla että tämä keino on jo käytössä.
Aurinko oli aika korkealla,mut saamari huoltis kiinni,oli kuulemma vaki istujat lähtenyt pas…...En poikkee ikuna koko kylään.Aika peräreikä koko kylä.