Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Satuttaa henkisesti

..kun mies ei halua. Ja väittää muuta mutta mitään ei tapahdu. Kehuu kyllä miten kaunis olen ja seksikäs mutta..mitään ei tapahdu.
9224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyse täytyy olla jostakin sairaudesta tai hiivatin huonosta fyysisestä kunnosta.
Siis siinä tapauksessa, että tarjoat muitakin virikkeitä kuin pelkkää läsnäoloasi!

Äänestä

oletko antanut karvaista nahka kantistasi muille vielä vai onko se ajatuksen asteella

Äänestä

Missä iässä olette? Meillä oli joskus 50 ikäisenä, että minä olisin halunnut enemmän, mutta vaimo vähemmän. Nyt tilanne on melko tasan. Tosin panisin kyllä yseammin kuin kerran viikossa. Iät m 67 ja n 62. Miehenä on vaikea ymmärtää miltä naisesta tuntuu kun haluttaa mutta ei saa. Empiiristä kokemusta tarkoitan. Luonnollisesti

Äänestä

Tuo on tuollaista. Ei kaikilla vain ole samanlaiset seksuaaliset halut. Ekassa parisuhteessani nainen oli ehkä jopa hivenen innokkaampi kuin minä. Tosin en kokenut häntä ihan tarpeeksi seksikkääksi, jolloin stondiksen kanssa oli pieni vaikeuksia.

Nykyisessä parisuhteessa olen taas huomattavasti paljon seksuaalisesti aktiivisempi. Aluksi satutti todella paljon, kun toinen ei halua, ja satuttaa se vieläkin välillä. Aluksi halusin vain joka päivä. Nyt olen tottunutu n. 1-2 kertaa viikossa tahtiin, ja nainenkin on jotenkin vähän muuttunut paremmaksi. Tosin kuivaa pillua on kyllä todella masentavaa naida, ja lähtee siinä omatkin halut.

Miehelläsi voi olla myös potenssiongelmia. Siitäkin kannattaa ehkä keskustella. Se ei tietysti ole vielä mikään ongelma, jos seksi ei kiinnosta esim. puolisosta riippuvasta syystä tai sitten vain ei ole niin innokas. Voit toki myös koittaa jotain mikä saattaisi piristää seksielämäänne. Jos olet kuin lahna sängyssä, niin muutu. Jos olet tosi painostava, niin koita toista tyyliä. Testaile vähän jotain pieniä uusia juttuja. Ei nyt tarvitse säikäyttää epäseksuaalista miestä millään anustapilla, mutta voit esim. koittaa jotain seksikästä hipenettä päälle, uusia asentoja, uusia paikkoja ja/tai erilaista tyyliä. Ei sitä tiedä ikinä. Jokin voi toimia.

Äänestä

Tavallisin kuvio lienee, että moni nainen luulee pihtaamista tasa-arvoksi, ”naisella on oikeus sanoa ei”.
Vihdoin mies oppii ettei kannata haluta kun siitä vaan masentuu. Sitten ollaan ”tasa-arvoisia” ja alkaa valitus kun mies ei enää halua.

Äänestä
  • Minulla oli 7 vuotinen suhde. Avovaimo oli kaunis ja fiksu. Mutta asennepuolella ongelma. Seksistä puuttui kaikki iloisuus ja leikillisyys. Minua ei sitten kiinnostanut ja molemmat kärsimme puutteesta...

    Äänestä

Kannattaisi varmaan puhua asiasta. Miehetkin on erilaisia ja jos välirikko seksissä on syntynyt, niin se pitää jotenkin paikata. Kaikki miehet eivät ole sellaisia, että panevat riippumatta siitä millä tolalla suhde yleensä on. Jos sitä omaa rakastaa ja suhde on kunnossa, niin seksikin on luontaista.
Kannattaisi myös puhua, mikä teitä kiihottaa, jos siitä löytyisi yhteinen sävel.

Äänestä

Leikkiä, leikkiä!
Kun vaimoni tuntee tarvitsevansa syvällisempää läheisyyttä ehkä perinteisen pervoilun muodossa niin en pane vastaan ainakaan päättäväisesti.
Saatuaan ranteeni ja kyynärpääni selän taakse köysiin ja nyöritettyään kivekseni ja siittimeni, ei kyse enää ole minun pihaamisestani vaan anatomia ja vaimoni pervoilu pitää huolen lopusta.
Tämä toimii meillä. En uskalla väittää menetelmää yleispäteväksi.

Äänestä

No sehän yleensä auttaakin, että nainen alkaa syyllistämään ja tenttaamaan.

Miksi naisten pitää olla niin suunnattoman itsekeskeisiä? Kaikki johtuu muka aina heistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kauankojaksaa kirjoitti:

..kun mies ei halua. Ja väittää muuta mutta mitään ei tapahdu. Kehuu kyllä miten kaunis olen ja seksikäs mutta..mitään ei tapahdu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu