Satuttaa henkisesti

Kauankojaksaa

..kun mies ei halua. Ja väittää muuta mutta mitään ei tapahdu. Kehuu kyllä miten kaunis olen ja seksikäs mutta..mitään ei tapahdu.

9

222

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pensionääri

      Kyse täytyy olla jostakin sairaudesta tai hiivatin huonosta fyysisestä kunnosta.
      Siis siinä tapauksessa, että tarjoat muitakin virikkeitä kuin pelkkää läsnäoloasi!

    • ujomiesjollaseisoo

      oletko antanut karvaista nahka kantistasi muille vielä vai onko se ajatuksen asteella

    • Huomenna.taas

      Missä iässä olette? Meillä oli joskus 50 ikäisenä, että minä olisin halunnut enemmän, mutta vaimo vähemmän. Nyt tilanne on melko tasan. Tosin panisin kyllä yseammin kuin kerran viikossa. Iät m 67 ja n 62. Miehenä on vaikea ymmärtää miltä naisesta tuntuu kun haluttaa mutta ei saa. Empiiristä kokemusta tarkoitan. Luonnollisesti

    • Salamanteri123

      Tuo on tuollaista. Ei kaikilla vain ole samanlaiset seksuaaliset halut. Ekassa parisuhteessani nainen oli ehkä jopa hivenen innokkaampi kuin minä. Tosin en kokenut häntä ihan tarpeeksi seksikkääksi, jolloin stondiksen kanssa oli pieni vaikeuksia.

      Nykyisessä parisuhteessa olen taas huomattavasti paljon seksuaalisesti aktiivisempi. Aluksi satutti todella paljon, kun toinen ei halua, ja satuttaa se vieläkin välillä. Aluksi halusin vain joka päivä. Nyt olen tottunutu n. 1-2 kertaa viikossa tahtiin, ja nainenkin on jotenkin vähän muuttunut paremmaksi. Tosin kuivaa pillua on kyllä todella masentavaa naida, ja lähtee siinä omatkin halut.

      Miehelläsi voi olla myös potenssiongelmia. Siitäkin kannattaa ehkä keskustella. Se ei tietysti ole vielä mikään ongelma, jos seksi ei kiinnosta esim. puolisosta riippuvasta syystä tai sitten vain ei ole niin innokas. Voit toki myös koittaa jotain mikä saattaisi piristää seksielämäänne. Jos olet kuin lahna sängyssä, niin muutu. Jos olet tosi painostava, niin koita toista tyyliä. Testaile vähän jotain pieniä uusia juttuja. Ei nyt tarvitse säikäyttää epäseksuaalista miestä millään anustapilla, mutta voit esim. koittaa jotain seksikästä hipenettä päälle, uusia asentoja, uusia paikkoja ja/tai erilaista tyyliä. Ei sitä tiedä ikinä. Jokin voi toimia.

    • tasa-arvovalitus

      Tavallisin kuvio lienee, että moni nainen luulee pihtaamista tasa-arvoksi, ”naisella on oikeus sanoa ei”.
      Vihdoin mies oppii ettei kannata haluta kun siitä vaan masentuu. Sitten ollaan ”tasa-arvoisia” ja alkaa valitus kun mies ei enää halua.

      • SeksiPexi

        Minulla oli 7 vuotinen suhde. Avovaimo oli kaunis ja fiksu. Mutta asennepuolella ongelma. Seksistä puuttui kaikki iloisuus ja leikillisyys. Minua ei sitten kiinnostanut ja molemmat kärsimme puutteesta...


    • fsfadasdadasdd

      Kannattaisi varmaan puhua asiasta. Miehetkin on erilaisia ja jos välirikko seksissä on syntynyt, niin se pitää jotenkin paikata. Kaikki miehet eivät ole sellaisia, että panevat riippumatta siitä millä tolalla suhde yleensä on. Jos sitä omaa rakastaa ja suhde on kunnossa, niin seksikin on luontaista.
      Kannattaisi myös puhua, mikä teitä kiihottaa, jos siitä löytyisi yhteinen sävel.

    • knotty

      Leikkiä, leikkiä!
      Kun vaimoni tuntee tarvitsevansa syvällisempää läheisyyttä ehkä perinteisen pervoilun muodossa niin en pane vastaan ainakaan päättäväisesti.
      Saatuaan ranteeni ja kyynärpääni selän taakse köysiin ja nyöritettyään kivekseni ja siittimeni, ei kyse enää ole minun pihaamisestani vaan anatomia ja vaimoni pervoilu pitää huolen lopusta.
      Tämä toimii meillä. En uskalla väittää menetelmää yleispäteväksi.

    • Onneavaanjuu

      No sehän yleensä auttaakin, että nainen alkaa syyllistämään ja tenttaamaan.

      Miksi naisten pitää olla niin suunnattoman itsekeskeisiä? Kaikki johtuu muka aina heistä.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      113
      2341
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      30
      1157
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      953
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      611
      912
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      790
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      666
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      666
    Aihe