Naisten ystävä jahtaa avomiestäni

kokemustaonko

Eräs mieheni tuttu on alkanut iskemään miestäni. Mies ei itse ole kiinnostunut tästä naisesta, enkä sikäli epäile että mitään syytä mustasukkaisuuteen on. He ovat vanhoja tuttavia vuosien takaa, eikä mitään kuvioit ole ollut muuta kuin ystävyyttä.

Tämä nainen kuitenkin on selkeästi ilmoittanut tykkäävänsä mun ukosta ja pari sen kaveria komppaa koko ajan, että tämän naisen pitäisi iskeä kiinni.

Mikä siinä on että jotkut ihmiset ei vaan pysty hyväksymään, että meillä on hyvä parisuhde ja ihan turha yrittää tulla väliin. Miksi? Eikö niitä vapaita ukkoja ole maailma täynnä

5

303

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mietitarkkaankunsanon

      Nyt kysymys onkin siitä, että sun mies laittaa rajat. Jos hän ei selkeästi torju tätä naista, olet pahassa tai oikeastaan hyvässä jamassa. Pääset miehestä, joka katselee muita, eikä rakasta sinua.

    • Salapanojonkatiedän

      Näitä naisia löytyy aina. Varsinkin itse eronneena ja haluavat vahingon osuvan myös muille. Se joka varattuja hämmentää on narsisti. Ei se iskeminen muutoin selity. Toki miehesi on nyt avain asemassa mitä tekee. Suuri kiusaus on alkaa salasuhde sen kanssa koska tietäähän se sen olevan varatun ja siitä huolimatta alkaa iskemään. Eli ei välitä vaikka toiset saisivat siitä jutun juurta. Mikä upea nainen onkaan. Usko siihen että miehesi näkee mikä on tuo nainen ja osaa pysyä erossa. Kuinka mahtava maine naisella kun varattua iski ja sen eroamaan pojatkin tykkää siitä! Ei ne miehet halua vaimoksi naista jolla huono maine.

    • Jiinainen

      Veikkaan Jii miestä.

    • Totuudensanon

      Sorry että häiritsen näin yösydämellä, mutta mä mielipiteitteni kanssa tuun ja laukasen aseeni. Jos äijäsi pettää sua, niin sillä on sen muijan kanssa muutakin salattavaa, kuin pano. Aikuinen ei petä kokeilun halusta ja muuten vaan. Sillä on motiivi ja se on ihan saatanan hyvä tänä päivänä! Siitä on sulle pelkkää harmia sen jälkeen ja pelkäänpä, että asia koituu vielä sun omaksi kohtaloksesi. Enkä mä ole edes sellainen ihme säätö, kunhan huomautin, että jos sä oot naimisissa, niin se on myös petos ja se on rikos.

      • Totuudensanon

        Ja toiseksi, minä tiedän miltä susta tuntuu... Mä tunnustan olleeni tosi rakastunut ehkä just sun mieheen, mutta.... Sotii mun kristillisiä arvojani vastaan edes lähestyä irl tätä varattua miestä ja yritän vaan tukahduttaa nämä tunteet jotenkin. Paha juttu toi motiivi kyllä, mikä tekee sillee hullun oikeutuksen tälle tapaukselle. Rikos huudahdan minä. Rikos se on, jos olette naimisissa. Lapsellista toteuttaa tuollaista. Mutta eipä ole mun asia. Koita pärjätä. En voi auttaa anonyymisti muutenkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      186
      1573
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1352
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1058
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      899
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      783
    6. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      10
      767
    7. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      646
    8. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      105
      627
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      621
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      577
    Aihe