Haittaako miestä, jos nainen on ollut pakolaisen kanssa? Tai afrikkalaisen tai muslimimiehen kanssa? Itselläni on yksi lapsi afrikkalaisen miehen kanssa ja toinen marokkolaisen kanssa, mutta kumpikaan suhde ei toiminut. Olen huomannut, että ainakin osalla miehistä on huono itseluottamus ja eivät kestä naista jolla on menneisyys.
Nainen pakolaisen kanssa?
26
97
Vastaukset
- Nnnainennnn
Joo minullakin on lapsi hindun ja taolaisen ja muslimin kanssa ja ihmettelen miksei kukaan halua minua!!!
- Nnnnainennnn
scrg kirjoitti:
Mahtaa sattua, koska sellaisella on pandakarhulla on mielestäni aika iso se. Siis pää.
Joo...ei meinannu mahtua tulla alapäästä ulos se pandan sukulainen. :(
- jorezx
scrg kirjoitti:
Mahtaa sattua, koska sellaisella on pandakarhulla on mielestäni aika iso se. Siis pää.
Eihän nuo nyt mitään, mutta sitten kun lapsia on paviaanin ja simpanssin kanssa minua alkaisi jo arveluttaa.
jorezx kirjoitti:
Eihän nuo nyt mitään, mutta sitten kun lapsia on paviaanin ja simpanssin kanssa minua alkaisi jo arveluttaa.
Joku simpanssi, bonobo tai oranki käy ihan hyvin jonkin lähiöyläkoulunkin* läpi ilman että kukaan huomaa oikeastaan mitään omituista. Voimistelusta kiitettävä ja lukuaineista välttävät. Paviaani joutunee erityisluokalle.
*Lähiöyläkoulu on hieno sana. Ripiit aafter mii: lä-hi-ö-y-lä-kou-lu
- Nnnainennnnnn
Btw..Tiedoksi sinulle että Marokko on Afrikkaa. ;) Eli sinulla on 2 lasta afrikkalaisen kanssa. :D
Varmaan toki perseestäsi tullut kun tuotakaan et tiennyt? - olet_mies
Sinulla ei ole lapsia, koska miehet eivät niitä synnytä
Juuri tuollainen menneisyys suomalaisilla naisilla aina on.
Mamupatja.. Todennäkösesti ruma..
Ei oikein pysty hyväksyyn sellasta oleskelulupa patjailu toimintaa..
Ämmä on luultavasti vielä vittuillu valkosille kuin viimistä päivää.
Tässä on maksettu ihan tarpeeksi veroja näiden elättämiseen joten hoitamaan jonku paskaläjän lapsia en ala..
:D- ilonpilaaja8
Jos nainen "on sillai" muslimimaahanmuuttajan kanssa, se on sellainen "there's no turning back" -ratkaisu, mikä viitoittaa koko loppuelämän. Toisaalta se muslimimies pitää sinua omanaan aina, vaikka eroaisittekin, ja toisaalta kotimaiset miehet pitävät sinua nolona munahaukkana, jonka kanssa ei haluta mitään.
- enpäusko
Kunnon white trash-parodiaa koko aloitus :D Ihan hauskasti kirjoitettu kuitenkin. Mutta tuollainen nainen tosielämässä ei kelpaisi kenellekään.
- Vätys_
Naisten moku-menneisyys kannattaa aina tarkastaa, oli lapsia tai ei.
- näin_savossa
virtasenposti kirjoitti:
Miten?
Onko alapäässä syyliä ja kaikuuko jos sinne huutaa
Ei haittaa.
- UusioPerheenIsä
Haluaisin tehdä sinun kanssasi lapsia yhdessä afrikkalaisten miestesi kanssa. Katsottaisiin siinä sitten kenen on nopein uimaa ja kuka saa etumatkaa.
- Tuomio_ja_Erkki
Ei haittaa, jos vain saan elättää nämä äpärät.
- FKmewfkmksldm
Haittaa koska katson että naiset jotka ovat suhteissa pakolaisten kanssa ovat erittäin todennäköisesti hyväksikäyttäjiä. Jos joku tulee huonoista oloista hän pyrkii selvitymään yhteisössä, jos nainen on tälläisen ihmisen kanssa "romanttisessa" suhteessa ei suhde perustu pakolaisen osalta romanttiseen tai henkilökohtaiseen tunteeseen - vaan survivalismiin.
Koska kyse on selviytymiskamppailusta sosiaalisesti pitää perusjärkevän ihmisen olettaa että kovista oloista tullut valehtelee tunteitaan jotta selviytyisi. Tämän takia - ennenkuin länsimaistuminen ja todellinen vapaus esim. kykynä kantaa itsensä ja tulevaisuutensa vaikkapa taloudellisesti - ei heikompiosaisista välittävällä naisella ole oikeutta hyväksikäyttää toisten tukalaa tilannetta - ei romanttisesti, eikä emotionaalisesti. Päinvastoin, tuollainen hyväksikäyttö nimenomaan sairastuttaa uhreja lisää jos he eivät voi toteuttaa itseään maslown tarvehierarkian korkeammilla tasoilla - vaan heidän on ansaittava edes sosiaalinen ja taloudellinen asemansa länsimaiselta voimaantuneelta naiselta suhde-teeskentelyn ja romantiikka-larpin muodossa - elikkä itsensä ja korkeammat tarpeensa (todellisten mieltymysten toteuttaminen, arvojensa ja mieltymystensä mukaan elämisen) kieltäen.
Romantikan- ja eksotiikannälkäiset hädänalaisia hyväksikäyttävät naiset ovat kuvottavia ja tuohon hyväksikäyttömuotoon pitäisi puuttua ankarasti.- Fkemmkldmklsdfs
Näille hyväksikäyttäjä-naisille on lisäksi tyypillistä hakeutua asemiin jossa he voivat olla tekemisissä suuren määrän hädänalaisia kanssa, ja asema on aina autoritäärinen.
Tilannetta voisi verrata siihen kun keskiajalla orjanomistaja meni orja-naisten asumukselle ja katsoi kuka naisista oli halukkaine kiipimään orjanomistajan suosioon olemalla se joka tarjosi haluttua vastetta ja oli valmis palvelemaan orjanomistajan seksuaalisia ja egoistisia tarpeita parhaiten.
Olihan sillä orjaneitokaisella vaihtoehto: olla huono-osainen orja lopunelämäänsä. Jos se orjanainen otti isännän likaisen munan suuhunsa ja vakuutti olevansa ikuisesi miehen oma tuli tuosta naisesta vähemmän huono-osainen orja. Orjalla ei ollut varaa sanoa mitä hän oikeasti halusi ja tarvitsi.
Nyt kääntäkää sukupuolet toisinpäin ja se on se mitä modernit voimaantuneet naiset efektiivisesti tekevät pakolaisille. Moni "oireileva" - vaikkapa väkivaltainen - matu suhteessa suominaiseen on kapinoiva orja.
- hyperätmi
Tuollaiset naiset on juuri meidän ätmien makuun ;)
- keittiöekspertti
Aloituksen täytyy olla pilaa
- Kuvottavaa
Tuli oksennus suuhun.
- HävetkääHuorat
Minunkin mielestäni seksi ja suhteet pakolaisten kanssa ovat kuvottavia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614348KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1433087Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472398Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462323- 971961
- 241883
- 281596
- 221574
- 1491402
- 341233