joukkopahoinpitelyjä ja ryöstöjä http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016101822479744_uu.shtml
partalapset on sekin totta
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001933104.html
oliskohan aika hyysäreiden herätä todellisuuteen
partalapset on sekin totta
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001933104.html
oliskohan aika hyysäreiden herätä todellisuuteen
Vastaukset 10
Vanhimmat
eikös noita tapahdu persujen kannattajien joukossa jatkuvasti? Akun puodin mopopojat ducatohörhön johdolla.
Näitä varkauteen kuten jokunen edustaja haluaa. Alkaa kylillä tapahtumaan.
"Kaleva uutisoi paljon julkisuutta saaneesta karmeasta tapauksesta 1. lokakuuta. Hyväksikäyttö on tapahtunut tammikuun 1999 ja tammikuun 2008 välisenä aikana. Tekojen alkaessa tyttö oli 9-vuotias.
Nykyisin 26-vuotias nainen tuli useita kertoja raskaaksi ja hänelle on tehty useita abortteja. Hän synnytti lapsen isälleen 16-vuotiaana. Isä on tyttären mukaan myös pahoinpidellyt häntä toistuvasti. Isä on poliisin esitutkinnassa kiistänyt syyllistyneensä tekoihin.
Uhri haaveili itsemurhasta jo päiväkoti-ikäisenä, mistä kertovat Kalevan mukaan myös lastensuojeluasiakirjat. Uhri kertoo yrittäneensä tuoda hyväksikäyttöä ilmi tuloksetta.
Poliisi tavoitti miehen Norjasta. Hän on asunut sosiaalisen median mukaan Grimstadissa. Norsunluurannikolta kotoisin oleva mies on toiminut Oulussa yksityisyrittäjänä. Hän on ollut SDP:n ehdokkaana kunnallisvaaleissa vuonna 2004."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016101222451594_uu.shtml
----------------------
Lisäksi demarit koittaa haalia mamuja jäseneksi, on siinä varsinainen työväenpuolue. Niin sekalainen seurakunta eri yhteiskunta luokista porukkaa. Taitaa olla ämmä- ja mamutuspuolue paremminkin työväen edustusta.
http://mvlehti.net/2016/10/17/kaikki-yhdessa-sdp-muslimiveljeskunta-pia-jardi-ja-rami-adman/
Oliko "se" lelujen salakuljettaja myös demari?
Oli oli. Sehän poseerasi Tuomiojan kanssa noissa kuvissa.
Ei tainu mediatemppu mennä ihan putkeen.
Mutta milloin niitä pakoloisia oikeen tulee? En malta odottaa? Isoa mustaa ovista ja ikkunoista!
Onneksi meillä on kansamme tukema POLIISI työssään joten tavallisen kansalaisen ei tarvitse asiasta huolestua :)
Eli tuleeko haapalan jykke pelastamaan? Kumman puolelle tuo tulee puolustamaan?
Haapala on hyllytetty toimistoon piiloon. Jututkin allekirjoitetaan poliisin perinneyhdistyksen nimissä nykyään komisariota ei saa käyttää ;)
se oli se varkauden puskaraiskauskin pieksämäen mamun tekemä. ei tarttis näitä varkauteen..