Tai mitä tehdä naisille, jolla kehnompi menneisyys ja joilla on vittuilemisen riemu?
Sellaiselle naiselle ei keskustelu maistu, eikä ajatus tepsii. Lyödäkö pitää, että sellainen nainen vittuilleena ja jonkun vahtimestarin paikan omaneena, luovuttaisi paikkaansa sellaiselle, joka hoitaisi sitä paremmin?
Hyvä Arki on hyvätekeväisyys järjestö ellei Kirkon oppimateriaali.
Palveluksessa on naamojen perusteella entisia ongelmallisia tyyppejä, jotka näkevät toisissakin samankaltaisia, vaikka ilmaisen ruoan hakijoina on korkeasti oppineita, maahanmuuttajaa, äitejä, vanhuksi. Miksi entiset ongelmaiset ihmiset ja nykyiset Hyvän Arjen työntekijät tahtovat aiheuttaa mielipahaa köyhissä.
Ongelmana on keskiikää ylittänyt mustasilmäinen suomalainen Arjen tekijä, joka määrää köyhiä kuin elukkoja edes ja takaisin. Äskettäin tuli porttikielto tai sen uhka siitä, että sanoin vastaan siitä, että miksi ajokortti ei käy Kela kortin sijasta, jota minulla ei ollut. Ähkäisin vastaan koska olin viimeisempia jonossa ja ruokaa on yllinkyllin varastossa. Espoon Hyvän Arjen ruoka mädäntyy ja viime kerralla jaettiin vanhaa ruokaa, jota ei voitu syödä. Kenelle kyseiset työntekijät jakaavat ruokaa kun sitä ei voi syödä? Miksi eivät jaottelee kun pakkaus on selkeästi paisunut, vesimeloni painunut ja tummunut ym. varsinkin liha ja maitotuotteiden kanssa ei kannata ottaa riskiä. Naishenkilö määräilee köyhiä. Emme ole vankilassa, natsileirillä, jotta ämmä määräisi. Hyvällä Arjella on ongelma kuinka he käsittelevät ihmisiä. Henkilötietoja kirjataan, lukua pidetään, pienikin ylimääräinen potkaistaan pois. Tämä ei ole Hyvää Arjetta. Eikä hakijoita ole edes paljon!
Ruoka pitää antaa eikä mädäntää. Ihmisiä pitää palvella eikä alistaa.
Hyvä Arki natsi meno. World News
2
163
Vastaukset
- vihalintu
maalaiskunnissa sosiaalitekijöissä on samaa määräilemisen, vallankäytön tahtoa. Ongelmien selvittelyyn jälkipyykkeissä kestää vuosia. Silloin ei enää auta palautuminen kun voi samassa mennä kaikki mitä omistaa.
Suomessa alkoi elää pahuuden ilmapiiriä.
Maalaiskylät ovat pahimman mafioson perikuvia, korruptoituneita, ilkeitä, tahallisia, kyvyttömiä, naurettavia...Pääkaupunkiseudullakin mutta edes yksi miljoona väestöä lieventää ilmapiiriä pikkusen, että ongelmasi ei ole ole kasvatettu muuten vain. Ajattelen että minkälaista on elää New Yorkissa.- vihalintu
R-Kioskin kahvipassiin ei käy teestä kerääntyvä leima, jopa silloin kun ostaa kaksi teetä, joka on vailla 15 centtiä kahvin hintaa. Ei saa leimaa, sanoo blondi keskiikäinen nainen. Mutta kun toiset antavat ja toiset eivät jopa yhden teen hintaan. Palkkiona ilmainen kuppi. Ei saa leimaa tällä kauniilla, mutta tyhmällä blondilla.
Niin myös järjestelmässä on suhteetonta tiukkuutta, että ilman pilkkua teksti ei menee läpi. Onneksi on kansalaispalkkaa, koska toisille Jumala ei ole suonut yhtä pilkkua. Oli Suomessa aloite kuolematuomiostakin. Uskon että sellainen elää täälläkin vaikka on vaikeata mahduttaa koko väestöön käytäntöä, mutta kemiallinen kärsimysrangaistus on käytössä. Jos olisi käytäntöä rankasta rangaistuksesta, niin yhdestä pilkusta voi ihmisiä lähteä tuonelaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294967Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1514760Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2134758Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184571Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192364Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32138- 661657
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241554- 1901255