Mosulista, johon hyökkäävät ja sitä pommittavat Usan ja länsiliitouman tukemat joukot, ne samat joita muutamia vuosia sitten kutsuivat rosvojoukoiksi.
Vastaukset 11
Ha ha haa. Putinin Trolli tällaisella nikillä tänään liikkeellä. Vai onko pelkkä ohuthuuli?
Olisihan se mukavaa, jos jotain aiheeseen saisi, tuo kun on ihan faktaa.
Olivat muutamia vuosia sitten nuo nykyiset "liittolaisryhmät" vihollisia ja rosvojoukkoja.
Eikö yhtään haise märäntyneeltä, edes hiukan ?
Media ei pääse Mosuliin muuten olisi kyllä ISISin tekemistä rikoksista asukkaita vastaan
Miksiköhän ei pääse ? Mitä jos se ISIS ei olekaan tehnyt asukkaille läheskäännyhtä kauheita, kuin ISIStä vastaan tasitelevat länsidemokraattiset voimat ja niiden tukemat arabi-armeijat.
Tosiasiahan on, että arabiryhmät eivät voi sovussa elää, eikä siksi ole länsimaiden tai Venäjän asioihin sekaantua. Kuten ollaan nähty, siitä syntyy vain helvetillinen kansainvälinen hässäkkä.- ja.ja.jne
Twiitti kirjoitti:
Miksiköhän ei pääse ? Mitä jos se ISIS ei olekaan tehnyt asukkaille läheskäännyhtä kauheita, kuin ISIStä vastaan tasitelevat länsidemokraattiset voimat ja niiden tukemat arabi-armeijat.
Tosiasiahan on, että arabiryhmät eivät voi sovussa elää, eikä siksi ole länsimaiden tai Venäjän asioihin sekaantua. Kuten ollaan nähty, siitä syntyy vain helvetillinen kansainvälinen hässäkkä.On se tehnyt, niin Isis kuin läntiset joukot teurastavat sotaapakenevia sunnimuslimeita puolin ja toisin, ISIS käyttää heitä ihmiskilpinään niin Alepposssa kuin Mosulissakin.
Se onkin sitten mielenkiintoisempi juttu, että kuka ISIS:in perusti ja kuinka ja sitä rahoitettiin ja aseistettiin, siitä eivät valtamediat isommin kehtaa puhua.
- Moshni
Hiljasta on tiedoitus Mosulista, Aleppoa ja sen lapsista kyllä tarinaa isketään mediassa.
- fweFE
USA katsos pudottaa naisten ja lasten päälle niitä rauhan ja rakkauden pommeja, missä on sisällä ruusun terälehtiä suklaakonvehteja ja räjähtäessään ne rupeaa soittamaan "kumbayaa".
- UskomatontaMuttaTotta
YLEllä ja MTVllä on käynnissä jumalaton ja häikäilemätön kampanja suomen saamiseksi sotaan, ensin tietystikin liittymään Natoon josta kymmenillä miljardeilla ostettaisiin yhteensopivia aseita, ja sitten hyökättäisiin Venäjälle - taas ! ja yksin, Naton kannustaessa Norjan rannikolla kättentaputuksin.
Tuollaiseltahan tuo on jo pidemmän aikaa vaikuttanut. Kyllä on turvallinen olo, kun urvelot päättäjämme toimivat kuin päättömät kanat, kaveratessaan Usan kanssa.
Kyllä olisi naurussa pitelemistä, jos ei olisi niin vaarallinen tilanne, Usan pressana Clinton, tai Trump, sota on siis selviö.Twiitti kirjoitti:
Tuollaiseltahan tuo on jo pidemmän aikaa vaikuttanut. Kyllä on turvallinen olo, kun urvelot päättäjämme toimivat kuin päättömät kanat, kaveratessaan Usan kanssa.
Kyllä olisi naurussa pitelemistä, jos ei olisi niin vaarallinen tilanne, Usan pressana Clinton, tai Trump, sota on siis selviö.Älä usko Ryssän Tiltua.
- Ronalt.Tump
Twiitti kirjoitti:
Tuollaiseltahan tuo on jo pidemmän aikaa vaikuttanut. Kyllä on turvallinen olo, kun urvelot päättäjämme toimivat kuin päättömät kanat, kaveratessaan Usan kanssa.
Kyllä olisi naurussa pitelemistä, jos ei olisi niin vaarallinen tilanne, Usan pressana Clinton, tai Trump, sota on siis selviö.Clinton se kahjompi niistä on, sillä on juuri takana ne sotahullut neoconit ja niiden rahat. Trumppi on muuten kumma, siitä ei pressaa tehdä, sille käy Kennedyt jos sellainen vahinko pääsisi käymään, että Trump voittaisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591260
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571198Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331132- 1011014
Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,71010- 49827
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5815Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27771Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it196708- 71679