Missä median surulliset tarinat, jol ei vertoa

Mosulista, johon hyökkäävät ja sitä pommittavat Usan ja länsiliitouman tukemat joukot, ne samat joita muutamia vuosia sitten kutsuivat rosvojoukoiksi.

11

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ha ha haa. Putinin Trolli tällaisella nikillä tänään liikkeellä. Vai onko pelkkä ohuthuuli?

      • Olisihan se mukavaa, jos jotain aiheeseen saisi, tuo kun on ihan faktaa.
        Olivat muutamia vuosia sitten nuo nykyiset "liittolaisryhmät" vihollisia ja rosvojoukkoja.
        Eikö yhtään haise märäntyneeltä, edes hiukan ?


    • Media ei pääse Mosuliin muuten olisi kyllä ISISin tekemistä rikoksista asukkaita vastaan

      • Miksiköhän ei pääse ? Mitä jos se ISIS ei olekaan tehnyt asukkaille läheskäännyhtä kauheita, kuin ISIStä vastaan tasitelevat länsidemokraattiset voimat ja niiden tukemat arabi-armeijat.
        Tosiasiahan on, että arabiryhmät eivät voi sovussa elää, eikä siksi ole länsimaiden tai Venäjän asioihin sekaantua. Kuten ollaan nähty, siitä syntyy vain helvetillinen kansainvälinen hässäkkä.


      • ja.ja.jne
        Twiitti kirjoitti:

        Miksiköhän ei pääse ? Mitä jos se ISIS ei olekaan tehnyt asukkaille läheskäännyhtä kauheita, kuin ISIStä vastaan tasitelevat länsidemokraattiset voimat ja niiden tukemat arabi-armeijat.
        Tosiasiahan on, että arabiryhmät eivät voi sovussa elää, eikä siksi ole länsimaiden tai Venäjän asioihin sekaantua. Kuten ollaan nähty, siitä syntyy vain helvetillinen kansainvälinen hässäkkä.

        On se tehnyt, niin Isis kuin läntiset joukot teurastavat sotaapakenevia sunnimuslimeita puolin ja toisin, ISIS käyttää heitä ihmiskilpinään niin Alepposssa kuin Mosulissakin.

        Se onkin sitten mielenkiintoisempi juttu, että kuka ISIS:in perusti ja kuinka ja sitä rahoitettiin ja aseistettiin, siitä eivät valtamediat isommin kehtaa puhua.


    • Moshni

      Hiljasta on tiedoitus Mosulista, Aleppoa ja sen lapsista kyllä tarinaa isketään mediassa.

      • fweFE

        USA katsos pudottaa naisten ja lasten päälle niitä rauhan ja rakkauden pommeja, missä on sisällä ruusun terälehtiä suklaakonvehteja ja räjähtäessään ne rupeaa soittamaan "kumbayaa".


    • UskomatontaMuttaTotta

      YLEllä ja MTVllä on käynnissä jumalaton ja häikäilemätön kampanja suomen saamiseksi sotaan, ensin tietystikin liittymään Natoon josta kymmenillä miljardeilla ostettaisiin yhteensopivia aseita, ja sitten hyökättäisiin Venäjälle - taas ! ja yksin, Naton kannustaessa Norjan rannikolla kättentaputuksin.

      • Tuollaiseltahan tuo on jo pidemmän aikaa vaikuttanut. Kyllä on turvallinen olo, kun urvelot päättäjämme toimivat kuin päättömät kanat, kaveratessaan Usan kanssa.
        Kyllä olisi naurussa pitelemistä, jos ei olisi niin vaarallinen tilanne, Usan pressana Clinton, tai Trump, sota on siis selviö.


      • Twiitti kirjoitti:

        Tuollaiseltahan tuo on jo pidemmän aikaa vaikuttanut. Kyllä on turvallinen olo, kun urvelot päättäjämme toimivat kuin päättömät kanat, kaveratessaan Usan kanssa.
        Kyllä olisi naurussa pitelemistä, jos ei olisi niin vaarallinen tilanne, Usan pressana Clinton, tai Trump, sota on siis selviö.

        Älä usko Ryssän Tiltua.


      • Ronalt.Tump
        Twiitti kirjoitti:

        Tuollaiseltahan tuo on jo pidemmän aikaa vaikuttanut. Kyllä on turvallinen olo, kun urvelot päättäjämme toimivat kuin päättömät kanat, kaveratessaan Usan kanssa.
        Kyllä olisi naurussa pitelemistä, jos ei olisi niin vaarallinen tilanne, Usan pressana Clinton, tai Trump, sota on siis selviö.

        Clinton se kahjompi niistä on, sillä on juuri takana ne sotahullut neoconit ja niiden rahat. Trumppi on muuten kumma, siitä ei pressaa tehdä, sille käy Kennedyt jos sellainen vahinko pääsisi käymään, että Trump voittaisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      236
      2644
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1124
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1068
    4. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      992
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      897
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      831
    8. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      237
      780
    9. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      35
      730
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      116
      718
    Aihe