Ompa tiedossa huimasti rahaa. Rahan tuloa ei voi estää, sano vaari kun tiedossa oli suuret kasst rahaa. Parin viikon kuluttua tiedossa on eläke ja kuten sanottu, rahan tuloa ei voi estää ja jos joku yrittää, yritykseksi jää. Taivas on avoinna.
rutkasti rahaa
3
150
Vastaukset
- monellaOnRahaa
No monella on rahaa, noin 30 % on miljoona osakkeissa, rahastoissa yms ja lisäksi sadan tonnin auto ja kunnon asunto.
Aina se meidänkin auto on yli satkun maksanut kun 6 v välein on uus ostettu.
Pankkitilillä ei ole kyllä kymppitonnia kun mitä ny joulun alla ja tammikuun alussa. - niinkuinilmaisee
Älä välitä. Minulla on tätä nykyä tilillä yksi 1,32 euroa ja kun lisää tulee, niin tarkoitin että 30,00 eurolla saa 300 kappaletta 5 sentin kolikoita ja näin ollen minäkin olen jotensakin runsas rahainen Eli kuten ilmaisin: Tulee huimasti rahaa, mutta kolikoita, ei satasia tai tonneja, sillä minulle jää joka kuukausi ruokaan alle tai hieman yli 200,00 euroa ja siitä otan allergisen koiran ruokasäkin hinnan Ellen osta sitä laskulle ja maksa osissa. Näin ollen, vaikka en saakaan satasia vaan kymppejä; minulle tulee paljon rahaa kuten ilmaisin. Asiahan on niin kuin sen köyhäkin voi ilmaista: Tulee huimasti rahaa, kolikoita; jotka laitan possuun ja muutaman viitosen seuraksi. Tunnen näin olevani rikas vaikka olenkin vain pienen eläkkeen saaja.
- uskotkovain
Minullapa on jo. EI tarvitse odottaa, kotona. Niin paljon ettei uskoisi. Pankkiin en vie. Näin ollen olen rikkaampi kuun sinä penneinesi. Tällä hetkellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1684287Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan492415Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va222261Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos541836Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3721740Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi611474Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221469Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy811365Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden971268Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1561207