Tunnuslukusovellus jumittaa AINA kun jotain pitäisi saada maksettua, tyttären ASP-tilin avaamisen kanssa mokaavat totaalisesti puhelimessa, sillä seurauksella että puolen tunnin jonottaminen ja tunnin puhelinkonffa menevät hukkaan, sijoittajapalvelut kusevat urakalla, konttorilla peruspalveluita silloin harvoin kun niitä oikeasti tarvitsisi joutuu odottamaan tunnin, puhelimessa samaa palvelua saa odottaa tunnista kahteen... Kiitos nyt riitti tämän lafkan asiakkaana, rinnakkainen tili Handelsissa ja lähes MITÄÄN kyseisistä ongelmista ei ole tämän pankin kanssa tullut koettua. Suosittelen muitakin asiakkaita tarkkaan miettimään minne varansa pistävät, Nordea ei tunnu arvostavan edes niitä johdon nuoleskelemia sijoittaja-asiakkaita. Paskaa kaikille samalla hattumitalla sanoi Nalle, kun Nordean strategiaa fläppitaululle veteli.
Paska pankki, paskat palvelut
8
408
Vastaukset
- tulos--000000e
Handelsbanken on hyvä ehkä paras, mutta kun ei ole paikkakunnalla, en ole sen asiakas.
Nordea on hyvä jos on vain rikkaille, mutta ei aina niillekään.
Rikkailla on vain varaa ja jos menee huonosti, kaikki eivät kehtaa kertoa tappioista, puskevat vain töitä entistä enemmän.
http://www.iltasanomat.fi/taloussanomat/art-2000001698488.html - SuvakitUlos
Kyllä nordean huonosta tasosta kertoo sekin jo, että niiden mainoskuvassa oli mongolidi-rotuinen loismatu ämmä, aivan kuin sanoen: "me pakoilemme työntekoa aivan samalla tavalla kuin nämä itä-aasiasta ja keski-aasiasta tulevat, jotka ovat muka töissä"
- YksMonista
Keskisuurena myös Nordean asiakkaana olen kokenut, että sähköinen rutiiniasiointi sekä siitä saatava informaatio on rakennettu melko selkeäksi ja informaatiseksi.
Mutta tavatessani muodostuu aina päällimmäiseksi mielikuvaksi, että oleemme niin suuri ja mahtava, että ole sinä maan matonen hiljaa ja hypi niin kuin me määräämme.
Vain nettipankin helppokäyttöisyys ja informaatisuus / selkeys pitää minut asiakkaana.- kallaanna
Sama tunne siitä, että Nordea on niin suuri, että sillä ei ole minkäänlaista halua kunnioittaa pieniä asiakkaitaan. Jos me olisimme jääneet Nordean varaan, niin olisimme kaatuneet. Nordea ei lainoita vaikeuksissa olevia, tai ei ainakaan meitä, mutta antaa mielellään lainaa, kun pärjää ja tulos on hyvä. Ei tuollaisen yhteistyökumppanin kanssa voi toimia.
- Raivostunut
Taaskaan ei pääse Nordean verkkopankkiin maksamaan laskujaan. Loputon, että ja tulokseton odotus kesti toista tuntia ennen kuin itse lopetin jonottamisen. Nauha vaan pyörii ja rahiseva Ja musiikki on soi. Palvelemme teitä hetken kuluttua. Pahoittelemme pitkittynyttä odotusaikaa ja läåläplää... Palvelumme kehittämiseksi nauhoitamme...
- paskapankin.kosketus
Heh, paskapankilla jokin anti-midaksen kosketus, kaikki mihin koskee muuttuu paskaksi :D
Laitoit ehkä tilillesi aikoinaan 20.000 euroa, nyt siellä onkin vain 20 tonnia paskaa :D- 20t.paskaa
Kuulen jo mielessäni Haluatko Miljonääriksi Lasse Lehtisen sanovan:
"Sinulla oli 20 tuhatta euroa... nyt sinulla on... 20 tonnia... paskaa" ja yleisö taputtaa :D
- hahonäänestäjä44
Ke
Nordea laskussa ehkä puolitoista prosenttia
mutta Ruotsissa vain prosentin
tulos: osinkoa 0,69 e tulos 0,76 e viime vuosi 0,68/0,75
Ammattilaiset haukkuvat Nordeaa kuten tavallista
paitsi Nalle mutta hän on myös sivutoiminen taikuri
Piensijoittajat rakastavat Nordeaa ("seuraa Nallea")
ja pitävät 30 analyytikon joukkoa vain osaamattomina
Analyytikot pilkkaavat piensijoittajia populismista ja mollaavat työkseen
Nordea on varainhoitopankki
ja piensijoittaja sijoittaa laatuun eli tasaiseen tuottoon kun on laskukausi tulossa
Huomenna torstaina kansanosake Sampo, jossa ehkä myös käsitellään Nordeaa
Nordea, the Nordic region's biggest bank, reported a smaller-than-expected fall in quarterly operating profit on Wednesday on the back of cost cuts, but its efforts to spur revenue growth fell short
Kilpailija Handelsbanken, tulos ok, osinko liian pieni, kurssi alas noin -4%
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1452388
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1531613Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311598Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1451289- 641287
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121155Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall2491070- 156956
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58869Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20859