Onko mitään järkee ajaa metritolkulla kalliokiveä umpilettoon. Paljon järkevämpää olisi ollut ajaa tuo kiviaines jonkun maantien pohjaksi ja siihen uusi päällyste päälle. Tuo kiviaines on tuolla turhan panttina ja koko huoltoasemakin. Joku maksaa pohjatyön, sitä en tiedä kuka ja ja varmaan joku kannattamaton mättöruokala tulee samalle paikalle. Samanhintaista polttoainetta saa taatusti muualta ja jopa halvempaa.
Vastaukset 14
Alue ei ole umpilettoa vaan vanhaa peltomaata. Vesijättöalue alkaa vasta IS-tarvikkeen kohdalta.
- Toim.joht
Rinnepelto harvemmin on lettoa. Polun aloittaja valittaa ja keksii syitä valittamiselle, kun me tekijät netotaan hyvät rahat tästäkin diilistä.
- hoidosta.hoitoon
Toim.joht kirjoitti:
Rinnepelto harvemmin on lettoa. Polun aloittaja valittaa ja keksii syitä valittamiselle, kun me tekijät netotaan hyvät rahat tästäkin diilistä.
Toim.joht taitaa silti syödä sosiaalisoppaa.
- Toim.joht
Kuule köyhä, mulla menee enemmän rahaa tuontiviskeihin kuussa kun sä saat yhteiskunnan loisimisrahoja.
Siinä mielessä pitää paikkaansa, että suuri osa viivan alle jäävästä summasta on kunnan ja valtion antamia rahoja, tukiaisia ja "korvauksia" sopimuksista ja sillä rahalla tuon leipää perheen pöytään.
Homma on jalostettu niin hienoksi, että koko paska on täysin laillista, kiitos Keskustan pitkäaikaisesta vaikutuksesta kunnallispolitiikassa.
- Särkeeköpäätäsi
Eikös se ole rakentajan ja yrittäjän päänsärky mihin rakentaa ja kannattako se.
- helppo.heikkejä
Ei se ole rakennnustöitä tekevän päänsärky silloin kun
muutaman henkilön päätöksillä käytetään verorahoja
tuohon rakentamiseen.
Vielä enemmän harmittaa se että tonttia myytäessä
ei kaikkia kustannuksia otettu takaisin vaan nyt
tehdään taas yrittäjät epätasa-arvoiseen asemaan
kun 1/3 on lahjoitusta
- kummallistaon
Oudolta tuntuu jos yrittäjien maksamia veroja voi käyttää heitä itseään vastaan.
- vajakkien.perversiot
Sininimmarivajakit siinä kunnostautuvat.
- ääiiiiiteepyyyhkiiin
karva.noppa kirjoitti:
Emme mahda sille mitään että paska maistuu hyvältä.
Siinä taas näyte mielenterveyspotilaan vajakkilöpinästä
paikkakuntapalstalle.
- tavoitteena
Tottakai palsta pitää saastuttaa keinolla millä hyvänsä.
Minun mielestäni meille pitäisi Ikaalisten kaupungin toimesta maksaa palkkaa, niin paljon olemme tehneet ilmaista "brändäystä" kaupungin hyväksi.
- elättiaino
myllis_seppo kirjoitti:
Minun mielestäni meille pitäisi Ikaalisten kaupungin toimesta maksaa palkkaa, niin paljon olemme tehneet ilmaista "brändäystä" kaupungin hyväksi.
myllis Rouva on koko täällä olonsa ajan syönyt sosiaalisoppaa.
- eivoi
myllis_seppo kirjoitti:
Minun mielestäni meille pitäisi Ikaalisten kaupungin toimesta maksaa palkkaa, niin paljon olemme tehneet ilmaista "brändäystä" kaupungin hyväksi.
Ei kukaan niin sekaisin voi olla että tätä ilmaiseksi tekisi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid149974En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44697Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi23628Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.124619- 67595
- 36552
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50535Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää154530Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni33520Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34518