Pelle kankaanpäässä

Tänään illalla hautausmaan nurkilla näkyi pellenaamarissa kulkeva hiippailija!
11323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Myötähäpeää pelleille

Äänestä

Pelleä ei kyllä ole näkynyt kankaanpään katukuvassa vuosiin. Kuulemma imee rapakaljaa nykyään vanhaan malliin Niinisalossa.

Äänestä

Niitähän on virastot täynnä!

Äänestä

Pelle oli aika pelle. Mitenkä sille kävi, silloin kun hakkasi jonkun miehen ja oli itse ehdonalaisessa? Muutenkin tosi outo tyyppi.

Äänestä

Lopeta näiden turhien aloitusten postaaminen. Jäit kiinni.

Äänestä

Lyö pellejä tuupaan

Äänestä

Kuulemma eduskuntatalon kohdalla on aiemmin ollut sirkus, sirkus lähti mutta pellet jäi...

Äänestä

Jos se oli Palle-pelle, se on välillä aika pelle.

Äänestä

Onneks täällä ei noita näy vaikka muuten onkin pelleä porukkaa...

Äänestä

alkossa näkyy tänään pellejä klo 09:00 jälkeen, viikko käyntiin.

Äänestä
  • Mistäs tiiät jos et ite ollu ostamassa heti aamulla brenkkua?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


clownkiller666 kirjoitti:

Tänään illalla hautausmaan nurkilla näkyi pellenaamarissa kulkeva hiippailija!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu