Syyllinen esiin !!!!

Roope-setä

Kuka oli se pölhökki, joka vokotteli Rami Adhamin puolueen jäseneksi tarkistamatta taustoja. Sen haluan tietää. Siinä meni puolueen sekä Tuomiojan maine. Kummasti lehdistö antaa Tuomiojan olla rauhassa verrattaessa Immosen tapaukseen. Minusta tämä pitkän poliittisen uran omaavan Tuomiojan tapaus on paljon pahempi kuin Immosen. Eiköhän Tuomioja ole selityksen velkaa, mutta ihmeesti media yrittää painaa asian taas villaisella. Mitä vielä paljastuneekaan, kun asiaa tongitaan.

10

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyseenalaista-aina

      Asialla myös positiviinenkin puoli, paljastui nimittäin suomalaisten sinisilmäisyys ja naivius. Tästähän on fiksut maahanmuttajatkin puhuneet. Ei kaikkea pidä uskoa varsinkaan viranomaisten

      • Eihän sitä muuten viranomaiseksi pääsisikään - jos ei olisi hiukan yksinkertainen.


    • Missäonnytmedia

      Jos tämä olis tapahtunut Perussuomalaisessa puolueessa olisi huudettu pariviikkoa putkeen .

      • veikka76

        Se olisi uutinen, kun tämä tapahtui demareissa se on arkipäivää. Puolueessa sattuu ja tapahtuu, kuten Vantaalla Peltomäen tapaus osoittaa.


      • Peitellään_hartiawoimin-

        Ylen kaikki uutisdivisioonat on valjastettu roistomaisuuksien peittelyyn maksavilta katsojilta


    • VaiMitä

      Niin ja persuilla ei ole kehitysmaamuslimi siipeä, kuten Demareilla, Vihreillä ja Vasureilla......

    • ilmainen-neuvo

      Kyseinen case on SDP:ltä pahempi moka kuin Lohtander-video aikoinaan Eipä ole brandi-asiat hanskassa tovereilla.Kannattaisiko puhua vähän muustakin kuin politiikasta jaVVO:n tuotoista.Ei pidä aliarvioida äänestäjiä.

    • IhmettelenMiksi

      Demarit, miksette pysty keskustelemaan enää Ramista, viikko sitten tarinaa vielä riitti yllinkyllin?

    • ÖrkkiTuomioja

      Towerit, kun tapaatte Ramin niin voitte antaa hänelle suoraan rahaa koska avustustili on lopetettu toistaiseksi.

    • sossusalongissa

      Meillä täällä Demuissa ollaan hyvin tarkkoja
      keiden kanssa ESIINNYTÄÄN VALOKUVISSA....hohh..hooh

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1174
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      60
      950
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      76
      868
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      99
      812
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe