Harkitsen muuttoa Polvijärvelle, millaiset palvelut kunnalta löytyy.
Katselin kunnan www. sivustoja jotka kertoi omaa tietoaan, kuinka hyvin kunnan palvelut pelaa ?
Kaupat ja niiden tavaravalikoima ? Löytyykö Polvijärvellä rautakauppa, muita erikoiskauppoja ??
Millainen on yleinen ilmapiiri ?? Outokummusta olen kuullut ettei ole muuttaja ystävällinen rento ilmapiiriltään joten siksikin olisin halukas tuomaan kamani Polvijärvelle kenties pidemmäksikin aikaa.
Sana on vapaa, rehellisiä mielipiteitänne odotan..
Polvijärven palvelut.
9
691
Vastaukset
- Kundalainen
Päivähoidosta ja terveyspalveluista on vain hyvää sanottavaa. Palveluita on minulle riittävästi. Ok pizzeria, palveleva pankki, rautakauppa ja sekatavarakauppa. Lisäksi Jaanan kirppis on hyvä.
Ilmapiirissä ei ole valittamista. Ei ole niin sulkeutunut miusta kuin Outokumpu. Tervetuloa! - Virsut
Polvijärvellä on tori ja Mutamatti (motelli). Kunnon paikkakunnalla muuta tarvitakaan.
- mummokanasensajne
Teatteripalveluista pitää huolen puolestaan kuntapoliitikot. Tyylilaji on vähän yksipuoleinen, farssia veivaavat vuodesta toiseen.
Ihan muilta paikkakunnilta käyvät seuraamassa miten hauskaa ne veitikat osaavat keskenään pitää! - M.Myyrä
Ravintolat, Mutakatti jossa ei ole motellia, Huvilouhos, Tanakkalan taverna.kaikki nämä keskustassa. Lomakeskus Huhmari jossa kylpylä, ravintola esiintyjineen, mökkimajoitusta.
Kunan palvelut mallikelpoiset suurempien kuntien vastaaviin verrattuna. Raikas luonto lähellä sekä Höytiäinen kaloineen... 2 ruokakauppaa kirppari...
Mitä muuta kaipaakaan, tervetuloa Polvijärvelle.. - tulevatyötön
onkos töitä missä tarjolla?
- röitä.on
Kyllä töitä löytyy. Juuri nyt aukesi kunnanjohtajan homma. Hae pois.
- KAARLOX
röitä.on kirjoitti:
Kyllä töitä löytyy. Juuri nyt aukesi kunnanjohtajan homma. Hae pois.
Voi ei vastahan sinne tuli uusi ja nuorekas johtaja!
- yksinviihtyvä
Ei kannata jos ei vakityötä ole muualla ympäristökunnissa. Poltsilta on nuortenkin lähdettävä opiskelemaan ja työnperään muualle. Eläkeellä oleville hyvä paikka. Tai lottovoittajille.
- Horsmaperäläine
Jätehuolto toimii hyvin, viedään roskat porolan molokkiin okussa kaupassa (viina) käydessä .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688442Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195800Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2544748Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564589Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624099Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603920SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673722- 901688
- 931192
- 42847