Paljonko kuukausipalkkaa saa tilausajoja ajamalla? Mitkä hyviä taloja pk-seudulla?
Tilausajokuljettajan palkka
9
2684
Vastaukset
- charterkuski
No itse olen päässyt jopa yli 7000€ kuukausituloihin (sis. ylityöt, lisät, pvärahat ja km-korvaukset)
Näihin tuloihin pääsee kun ajaa pyydetyt vuorot, ylityöt ja arvostaa ajomesuja. Ei vittuile niille.
Mutta siis periaatteessa kirjekurssia vastaava koulutus, ei stressiä ja huippupalkka.
Hyviä taloja on Pohjolan Matka, Porvoon Liikenne, Lehtimäki ja Vainio.- 111122222
Lehtimäki...johan vitsin murjaisit.
- Ykä69
Kaikki talot lukuunottamatta lehtimäen liikennettä kannattaa soitella läpi, ei ehkä juuri nyt mutta keväällä voi melkein valita minne menee ajamaan kesäkuukausiksi.
Sesonkiaikana palkkaa tulee niiinpaljon kun vain jaksat ajaa(tes kuopataan siksiaikaa)- juupaju.niinpä.niin
Niinpä niin, joopa joo.
- Anonyymi
Charterkuski tuolla kirjoittaa saaneensa jo 2016 yli 7k€ kuussa. Mikä mahtaa olla tämän päivän tilanne, tuosta jo 9 vuotta ja palkat raketoineet siinä ajassa melkoisesti. Voiko puhua 17k€/kk??
- Anonyymi
Se on silkkaa paskapuhetta.
Alle TES vielä maksetaan , niin eihän se totta voi olla mitenkään.
Miksei teoriassa mahdollista vaikka saisi vaan 5e tunnilta jos on vuorokaudet ympäriinsä työssään kiinni, mutta muistettakoon...että...virkavalta valvoo ja tarvittaessa rankaisee ankaralla kädellä lepoaika ja työaikaylityksiä.
Voi mennä miinuksen puolelle tienestit. Ne vähätkin.
Aiheesta lisää tänään perjantaina Pub Parisissa klo 18 alk. Kontulan ostari.
Parta-Jugi - Anonyymi
En tiedä mistä tämä hupijugi tietonsa ammentaa mutta tilausajossa tienee vuositasolla ihan merkittäviä summia vs tavan linjalla.
- Anonyymi
Suurin osa pienistä tilausajofirmoista maksaa tessiä huonompaa läpituntipalkkaa. Siinä voi jokainen sitten miettiä kiinnostaako käydä kotona nukkumassa yö tai pari ja muuten ja muuten tien päällä ilman asiaankuuluvia lisiä.
- Anonyymi
Se on nimenomaan juuri näin.
Hyväksikäyttävät yksinkertaista ja hölmöä hyväntahtoista porukkaa.
Ei tarvitse kummoinenkaan matemaatikko olla , pystyäkseen laskemaan ne heikot tienestit läpituntipalkalla ja vuorokaudet ympäri työpäivillä.
Tottakai, matalapalkka-aloillakin, millä tahansa , tienaa paljon vaikka palkka olisi vain 5 e / tunti, jos on 24/ töissään kiinni ilman vapaapäiviä ja lomia.
Patra-Jugi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3066663Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai505817Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1865292Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614073Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383338Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53333HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523247Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293018Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112242Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381115