Nalle Walhroos on sitä mieltä että

Suomessa on tehtävä tulevaisuudessa töitä pienmmällä palkalla se on ainoa vaihtoehto työttömyydelle. Kuinka kauan tätä vielä vastustetaan meillä Saksassa tämä toteutettiin jo vuosia sitten ja työttömyys lähti välittömästi laskuun .
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Uusilla vaaleilla ei tämän maan taloutta saada kuntoon ja siihen edes oppositio usko,tämä hallitus nyt ainakin yrittää korjata sitä mitä edellinen hallitus ei pystynyt vaan ajoi maan tähän tilanteeseen missä ollaan .

Äänestä
  • Missä tilanteessa?
    Helvetin hyvässä, sijoitukset tuottaa.
    Eikös ollekkin niin, että kansa on joutunut kusetuksen kohteeksi ja hyvä niin. Äänestäkää tollot seuraavalla kerralla viisammin.

    Äänestä

Kyllä me äänestettiin mutta mikä meni pieleen? Demarit,Vasemmisto,Vihrät pääsivät hallitukseen tätäkään tilaisutta ei käytetty hyväkseen vaan lähdettiin vastuuta pakoon kesken kun kanatusluvut alkoi näyttää siltä nyt on aika häipyä .Oikeastaan tätä ei viitsisi enää jauhaa. Tämän hallituksen työskentelyssä on varmasti puutteita mutta edelliseen verrattuna kympinarvosta työskentelyä-

Äänestä

Mitenkäs kun ELIITIN PALKAT VAAN NOUSEE ja kukaan ei puutu asiaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nalleonoikeassa kirjoitti:

Suomessa on tehtävä tulevaisuudessa töitä pienmmällä palkalla se on ainoa vaihtoehto työttömyydelle. Kuinka kauan tätä vielä vastustetaan meillä Saksassa tämä toteutettiin jo vuosia sitten ja työttömyys lähti välittömästi laskuun .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu