Aivan minunkin tietokoneen ruudulla on google mutta joku saattaa tietää laatu osia jostain jota ei piilteemasta ja motonetistä eikä edes klaas ooolsonilta löydy. Eli voi maksaa enemmän mutta saan laatua. On kuukletettu ja ei olien löydy .
Purin rungolle asti kaikesta sähköstä heijastimista ja lavasta kärryn ja nyt alkaa sähköjen suunnittelu. On tullut liian paljon laitettua uusia valoja rikkoutuneiden tilalle ja siirrän valot sisemmäksi kärryä. Nykyiset nurkkapaikat on usein säpäleinä ja tarttumassa käännöksissä jo käsipelillä siirrellessä. Etsiskelen pikaliitettäviä sähkö osia. Klik ja kytkentä on valmis .Tiivistettyjä kun löytyisi.
Ei enää ruostuneiden sokeripalojen kanssa pelaamista ja kärryn omia avoimia tai heikko suojauksisia hapetuneita liittimiä missään.
Mistä löytyy pikaliitettäviä ?
Heijastimet taakse näkyy olevan valmistajilla pyöreitäkin vaikka laki taitaa vaatia kolmioita. Sivulle laitan keltaiset heijastimet. Eteenpäin pitää olla valkoiset heijastimet .
Samalla lisää kiinnityspisteitä taakse ja eteen kun mönkijää ,ajoleikkuria,halkokonetta ja kaikki painaa 230-400kg murkuloita kuskatessa ei oikein ole mitään kestävää takana olevaa kiinnitystä eli rungosta jämerät kiinnityspisteet. Ne omat on suurinpiirtein pellistä hitsattuja ja oikenee jo kuormaliinalla kirietettäessä hieman liikaa. Kärryjen rungot vaan on niin ohkaisia että ei oikein toteudu se oma tarpeeksi jämerä kiinnitys vaatimus.
Pitäisi tehdä kärry kloonaten hieman paksummasta tavarasta ja joku kilo lisää painoa mutta ....
Nyt ulos pihapuuhiin ettei jää lumen alle liikaa tavaraa.
Pikaliittimillä valot peräkärryyn,mistä? 7-napa
2
151
Vastaukset 2
- valooKansalle
puuilosta magneettikiinnitteiset irtovalot 7,5m johdolla 19,90eur
- Syvänmerensukeltaja
Ne onkin tarkoitettu uusavuttomille ja laiskoille, jotka eivät viitsi nähdä edes pientä vaivaa laittaakseen kärrynsä valoasiat kerralla kuntoon. Nuo magneettikiinnitteiset paskat on tarkoitettu tilapäiseen käyttöön äärimmäisissä hätätapauksissa, ei jatkuvaan käyttöön! On irvokas näky, kun ko. magneettihärpäkkeet ovat unohtuneet sinne pomppivan kärryn peräosaan roikkumaan jos mihin suuntaan ja toinen saattaa jo siinä vaiheessa roikkua pelkän kaapelin varassa heiluen iloisesti 360 astetta akselinsa ympäri.. Älkää hyvät ihmiset sortuko noihin magneettipaskoihin, vaan nähkää se pieni vaiva, että ruuvaatte ne lamput siihen vaunuunne kunnolla kiinni ja kaapelin liitokset kunnolliset, samoin itse kaapeli riittävän tiuhaan kiinni kunnon kiinnikkeillä, ettei se roiku maata viistäen, jolloin on taas tiedossa työmaa eli valovikojen korjaamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47647Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 43565
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520