Laitavasemmistolle kostautui kun täällä

yötäpäivää perussuomalaisia haukkuneet, usein täysin perättömillä jutuillaan. Nyt vasemmistoliiton kannatus 7,9% ja vihreiden 11,8% Hs gallupissa. Molemmat menettivät noin prosentin. Ei tällaisilla ääripuolueilla ole sijaa Suomessa. Poliisien murhan hyväksyntä, yksityisrittäjäin koneiden särkeminen ym. ym. pitää olla aina tuomittavaa. Vaikka gallupin ovat olleet aiemminkin perussuomalaisille vain galluppeja, on silti hyvä että perussuomalaisten kannatus tässäkin nousi. Yli 40% ei vastannut kyselyyn ja eiköhän niistä iso osa ole tekemässä jytkyäkin suomalaisten ja Suomen hyväksi.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sivistystä enemmän punavihreät ja Suomen lain kunnioitusta.

Äänestä

Persujen kannatus on alle puolet siitä mitä vaaleissa ja hullu persu pitää sitä jotenkin voittona...

Äänestä

Aloittaja on oikeassa,nyt aletaan meilläkin viimein tajuta se tosisia mihinkä maa olisi menossa jos nämä kaksi huuhaapuoluetta pääsisi valtaan,viimeaikaiset tapahtumat on varmasti tähän romahdukseen vaikuttaneet. Sananvapautta yritetään kieltää,oikeuslaitos on puolueellinen,joka arvostelee maahanmuuttajien tekemiä rikoksia tuomitaan rasistiksi. Nyt se nähtiin kansalaiset ovat häränneet ja se näkyy varmasti seuraavissa eduskuntavaaleissa kun .

Äänestä

Jos puolueen kannatus jatkaa nousemista tähän tahtiin Vihreiltä nyljetään päänähka jouluun menessä .

Äänestä

Persulit ovat äärioikeistolaisia jotka haluavat kyykyttää köyhiä.

Se loppuu nyt kun puolueenne menee käytännössä marginaaliin takaisin ,minne se kuuluukin.

Kusettaa voi vain kerran ja sitten ihmiset kyllästyvät ja hylkäävät petturi puolueen.
Näette sen seuraukset seuraavissa kuntavaaleissa ensi vuonna.

Äänestä

Valetta+tämä"+Kusettaa+voi+vain+kerran...."++Persut+saivat++jytky+2.+viime+vaaleissa.Persukannattajat+ovat+katsomossa+61+%+ei+ole+ilmoittanut+kantaansa.Tästä+syystä+demarien+osuus+näyttää+suurelta.+Onneksi+vihreät+ja+vasurit+eivät+enää+nouse.

Äänestä

Oikein hyvältä näyttää,ollaan oppositiossa ja kannatus laskee,vastuunkantaja puolue Perussuomalaiset jatkavat kasvuaan,kyllä nyt suvakkien leirissä mietitään mihinkä se suvaitsevuus oikein katosi äänestäjiltä. Vastaus kuuluu se alkoi kadota siinä vaiheessa kun noi partalapset tulivat tänne ja alkoivat vaatimaan sellaista mitä ei edes kantasuomalaiset saanet.Sotaa pakoon lähteneet haluavat varmasti ensimmäiseksi rauhaa,lämmin asunto yms mutta se ei riitä että tarjotaan viisi lämmintä ateriaa päivässä ja asunto,lisää on saatava siksi on mielenosoituksia joita eteenkin suvakit kannattavat . Suomalaiset ovat oikeudenmukaisia hädänalaisia tulee auttaa,mutta ei niitä jotka kulkevat rautaputken mukana öiseen aikaan ja hakkaavat viettomia tyttöjä tässä se raja kulkee ja voitte Vasemmistolaiset pistää päänne pensaasen ja hävetkää

Äänestä

Perussuomalaiset tekee Uomasta hyvän. Myös tytöt saavat olla tyttöjä ja pojat poikia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OnneaPerusässille kirjoitti:

yötäpäivää perussuomalaisia haukkuneet, usein täysin perättömillä jutuillaan. Nyt vasemmistoliiton kannatus 7,9% ja vihreiden 11,8% Hs gallupissa. Molemmat menettivät noin prosentin. Ei tällaisilla ääripuolueilla ole sijaa Suomessa. Poliisien murhan hyväksyntä, yksityisrittäjäin koneiden särkeminen ym. ym. pitää olla aina tuomittavaa. Vaikka gallupin ovat olleet aiemminkin perussuomalaisille vain galluppeja, on silti hyvä että perussuomalaisten kannatus tässäkin nousi. Yli 40% ei vastannut kyselyyn ja eiköhän niistä iso osa ole tekemässä jytkyäkin suomalaisten ja Suomen hyväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu