mutta kyllä on hienosti saatu tämä positiivinen asia pilattua. Onko rakennettu joku uusi paskakaivo vai mistä on saatu niin huonoksi maku ja kaikki entrecot-bacteerit sinne? Kunnanjohtaja vastuuseen tällaisesta asiasta!
Jämijärvellä on aina ollut hyvä lähdevesi
KorsokeravaJAjärvenpää
2
379
Vastaukset
- haukutaanoikeaapuuta
Heh. Olisko aloittajan syytä kurkata peräkamarin ikkunasta? Kunnalla ja kunnanjohtajalla kun ei veden kanssa ole Jämijärvellä mitään tekoa. Vaan vesiosuuskunnnalla.
- tottijärvenhanu11
kunnanjohtaja johtaa kaikkea ja ohjaa toimintaa, ohjaa vesiosuuskuntiakin jos ei saada sinne tolkkua!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774442Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112363- 1691544
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2431466- 1211321
- 1151237
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721159Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81136- 641072
- 35956