Venäjä synnyttää lisää terroristeja pommittamalla

Aleppossa. Pommituksista selviävät lapset ja aikuiset radikalisoituvat ja kostavat. Lisää terrori-iskuja Venäjälle on siis tulossa.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kapinallisten antauduttava, tai kuoltava, peräkyläntollo..

Äänestä
  • Sotahullu Venäjäkiimavajakki, olet taas paljastanut oikean nahkasi.

    Äänestä

Pitää myös muistaa, että Venäjällä on iso sunnimuslimivähemmistö. Valtaosa on maltillisia, mutta moni ei katsele hyvällä, kun Putin pommittaa uskonveljiä Syyriassa.

Äänestä

Eihän ne ählyt sinne Putinlandiaan pääse pommejaan räjäyttelemään vaan tänne maihin, joissa ne toivotetaan tervetulleiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terrori-jatkuu kirjoitti:

Aleppossa. Pommituksista selviävät lapset ja aikuiset radikalisoituvat ja kostavat. Lisää terrori-iskuja Venäjälle on siis tulossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu