Soinin vastuunjako

Olen huomannut, että Soini yrittää selvästi jakaa vastuuta myös muille. Eduskuntaryhmän PJ:nä Sampo Terho saa usein selitellä peruspersujen kännisiä sometoilailuja yms. Mistä tämä kertoo?

Onko Soini huomannut, ettei asioita todellisuudessa tarvitse edes selittää, vaan paskapuheella selviää jo hyvin pitkälle? Kuhan jotain sanoo, ni aivoton persukuoro alkaa laulaa samasta sävelestä faktoja tarkistamatta. Mediakaan ei oikeastaan hiillosta, vaan haluaa repiä vain myyviä otsikoita. Siksi hän on uskaltanut antaa vastuuta, myös Terholle. Myös Slunga-Poutsalo on saanut "kunnian" toimia ojissa rypevän kännisen paskasakin likapyykin pesijänä. Onko tämä persujen kannalta hyvä, vai huono asia?

14

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Soinin-pelleSHOW

      Persut tonttuilevat niin paljon, ettei Isä Timo jaksa enää yksin selittää.

      • Toi voi hyvinkin olla yksi selitys.


    • juoppopersuminäkin

      Jos Timppa selittäisi yksin, häneltä menisi arvokasta ryyppäämisaikaa hukkaan.

    • ei-jakoa

      Nakkimukin Timppa sentään vetää yksin naamariin?

      • Syö varmaa mukinki...


    • kautta.maan.2016

      Kuka perii Isä Timon konjakkipierut?

      • Ehkä ne laittaa sinne Jussi Niinistön pärrryyttelemään ärrrräää.


    • 23-konjakkipierua-ps

      Duo Timppa ja Jussi esittävät Porilaisten-marssin sankkireikäpasuunoin??

      • Tollopersu_

        Soini katsoo olevansa muiden yläpuolella. Hän katsoo voivansa vastata - tai olla vastaamatta - kysymyksiin silloin kun sattuu huvittamaan. Harvinaislaatuista ylimielisyyttä puoluejohtajalta.


      • PetospuoluePersut

        Juuri näin. Soinin mielestä puolueen johtaminen on sitä, että hän laukoo tajunnanvirtansa pohjalta mitä sattuu. Ohjelmilla ja tavoitteilla ei ole merkitystä, koska ne ovat vain osa kulisseja.


    • perussuomalainen-

      Jospa Soini valmistelee lähtöä muihin hommiin, ja antaa vastuuta jatkajille. Mitä tuohon Perussuomalaisten myötäilyyn tulee, niin me näemme nämä puheet ihan asiaan liittyviksi kommenteiksi. Vaikka joku hieman meneekin yli hyvien käytöstapojen, niin aina siellä on se perusajatus jostakin väärästä mitä Suomessa tapahtuu. Jos puheissa on väärän esiin nostaminen, niin me sallitaan värikäs kielenkäyttö.

    • pSS-rrrrrasistiroikaleet

      Vaikeneminen on myöntymisen merkki. Soini hyväksyy Hakkaraisen rasistiset ulostulot, samoin kuin on hyväksynyt Kiemungin ym. persujen vastaavat rasistiset rienapuheet. Ilman rasisteja Soini olisi helisemässä, sillä muu väki on persupuolueesta jo pääosin lähtenyt.

      • Kyl Soinilla tuntuu tosiaan olevan vaikeastikuvailtava suhde rasisteihin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      95
      2133
    2. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1388
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1350
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      29
      1298
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1223
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      337
      1028
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      965
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      55
      896
    9. 122
      787
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      776
    Aihe